Kretingos Plento gatvė – Savivaldybės nuosavybėn?

Ketvirtadienį vyksiančiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas perimti akcinės bendrovės Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdomą Kretingos Plento gatvę Gargžduose.
Priėmus šį sprendimą Savivaldybė galėtų tvarkyti, prižiūrėti ir remontuoti gatvę pagal miesto poreikius, greičiau reaguoti į gyventojų prašymus ar nusiskundimus dėl eismo reguliavimo, perėjų įrengimo.
2019 m. pabaigoje pasirašytoje bendradarbiavimo sutartyje su Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo nurodyta, kad po kapitalinio viso valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 216 Gargždai–Kretinga remonto ruožas nuo 0,000 km iki 1,935 km būtų perduotas Savivaldybei. Būsimo Tarybos sprendimo aiškinamajame rašte taip pat informuojama, jog perėmus Kretingos Plento gatvę kiltų ir neigiamų pasekmių, mat tai ateityje galėtų pareikalauti iš Savivaldybės biudžeto papildomų lėšų kelio priežiūrai.
Kelių direkcija primena, kad kelio Gargždai–Kretinga ruožas Savivaldybės nuosavybėn galėtų būti perduotas tik Vyriausybei priėmus nutarimą. Tad pirmiausia šį klausimą turi apsvarstyti ir priimti rajono Savivaldybės taryba, tik tada būtų parengtas Vyriausybės nutarimo projektas.
Šis klausimas praėjusią savaitę svarstytas keturiuose Tarybos komitetuose. Komitetų posėdžiuose buvo klausiama, ar planuojama apšviesti Kretingos Plento gatvę už Užuovėjos gatvės bei įrengti kryptinį apšvietimą, kad gyventojai žinotų, kur galima pereiti gatvę.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių