Kur dėti žaliąsias atliekas?

Asociatyvi nuotr.

„Bangos“ redakciją pasiekė gargždiškės, gyvenančios Žvejų g., nusiskundimas. Pasak moters, ji norėjusi, kad žaliąsias atliekas išvežtų kartu su buitinėmis atliekomis. Tačiau žaliosios atliekos buvo paliktos, mat viršijo leistiną svorį. Skaitytoja teiravosi, kokios žaliųjų atliekų išvežimo taisyklės.


Rekomenduojami žali maišai
Žaliosios atliekos yra biologiškai skaidžios, tai – šakos, lapai, žolė, vaisių krituoliai ir kt. Vienas svarbiausių aspektų: jas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, kitus, žaliosioms atliekoms neskirtus konteinerius ar šalinti sąvartynuose.
Kaip rašoma Klaipėdos rajono savivaldybės VšĮ „Gargždų švara“ tinklalapyje, iš gyventojų paimami nedideli žaliųjų atliekų kiekiai: iš gyvenamojo namo mieste – 9,6 kg, kaime – 6,8 kg. Jos išvežamos kartu su individua­lių mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriu arba jo stovėjimo vietoje. Pabrėžiama, kad žaliosios atliekos turi būti susmulkintos ne ilgesnėmis nei 1 metro dalimis ir tvarkingai sudėtos į maišus. VšĮ „Gargždų švara“ rekomenduoja naudoti žalios spalvos maišus. Per metus žaliosios atliekos negali viršyti 86,6 kg (individualūs gyvenamieji namai mieste) ir 60,9 kg (individualūs gyvenamieji namai kaime).
„Gyventojai arba sodininkai, turintys didesnį žaliųjų atliekų kiekį, gali jas nemokamai priduoti žaliųjų atliekų aikštelėje Vėžaičiuose, Ąžuolo g. 54, tel. 8 655 42 560“, – informuojama VšĮ „Gargždų švara“ tinklalapyje.


Dalijami tik likučiai
Vis dėlto viena išeitis gyventojams yra kompostavimo konteineriai. „Banga“ teiravosi Savivaldybės, ar šie, kaip anksčiau, vis dar nemokamai dalijami Klaipėdos rajono gyventojams. Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė teigė, kad jie buvo dalijami įgyvendinant projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Klaipėdos rajone“. „Šiuo metu konteinerių likučių dar yra kai kuriose seniūnijose. Rinkliavos mokėtojai, norintys gauti kompostavimo konteinerį, gali kreiptis į Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyresniąją patarėją Rasą Bakaitienę (el. p. rasa.bakaitiene@klaipedos-r.lt, tel. 8 615 89535) ir bus nukreipti į seniūniją, kuri dar turi kompostavimo dėžių“, – informavo specialistė.

Parengė
Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių