Kvietiniškiams iš čiaupo – abejotinos kokybės vanduo

Kvietinių gyventojų nuotr.

Karščiui mušant rekordus Kvietinių kaimo gyventojai tik-ros atgaivos suvilgyti gomurį savaitgalį neturėjo. Čia tiekiamo geriamojo vandens kokybė kelia daug abejonių, žmonės baiminasi, ar toks vanduo nekenkia jų sveikatai. Anot kvietiniškių, vanduo yra žalsvai gelsvas. Tai įrodo savaitgalį išplatintos kvietiniškių vandens nuotraukos socialiniuose tink­luose. Kvietinių bendruomenės centras raštu kreipėsi tiek į Klaipėdos rajono savivaldybę, tiek į AB „Klaipėdos vanduo“.


Praplovimo darbai nepadėjo?
„Esame nepatenkinti pastaruoju metu tiekiama geriamojo vandens kokybe, kuri net vizualiai neatitinka keliamų geriamojo vandens reikalavimų. Visą pavasarį buvo atliekami vandentiekio vamzdynų praplovimo darbai, kurie vandens kokybės nepagerino, tik sukėlė daug nepatogumų gyventojams“, – rašo gyventojai pretenzijoje, adresuotoje AB „Klaipėdos vanduo“.
Dėl prasto vandens gyventojai skundžiasi papildomai atsiradusiais kaštais: dažnu vandens valymo filtrų keitimu namuose, elektroninių prietaisų gedimais, boilerių gedimais ar užsikimšimais.
Gyventojai už geriamojo vandens 1 m3 moka 0,92 Eur, o už nuotekas 1,05 Eur, iš viso 1,97 Eur. Papildomai kas mėnesį – apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatacijos mokestis 1,19 Eur už įvadą. „Tai yra neadekvačiai per didelė kaina, atsižvelgiant į geriamojo vandens kokybę ir gyventojų papildomus kaštus, kad savo namų įvaduose papildomai gerintų vandens kokybę, valydami filtravimo sistemomis, kurios po kiekvieno praplovimo kemšasi ir reikia keisti filtrus“, – rašoma pretenzijoje.
Gyventojai prašo problemą spręsti iš esmės, nes visos iki šiol taikytos priemonės nėra veiksmingos ilgalaikėje perspektyvoje ir sudaro gyventojams daug nepatogumų.


Po pusvalandžio parudavo
Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas Gediminas Girgždis „Bangai“ sakė, kad gyventojai AB „Klaipėdos vanduo“ buvo informuoti, jog laboratoriniai tyrimai buvo atlikti sekmadienį ir apie vidurdienį gyventojams buvo leista gerti vandenį iš čiaupo. „Laboratoriniai rodmenys, pasak dispečerės ir jai informaciją perdavusios laboratorijos vedėjos, yra normalūs. Mano namuose vandens kokybė šiandien (sekmadienį – aut. past.) vizualiai yra šiek tiek pagerėjusi, bet, kad tekėtų švarus vanduo, taip nėra. Baseino šiandien neleidau, nes prileidus švarų, baltą kibirą vandens, po pusvalandžio vanduo parudavo. Kokia čia vyksta cheminė ar bakterinė reakcija, neaišku. Esame nežinioje“, – apibendrino pašnekovas. Antradienio rytą jis pabrėžė, kad iki šiol dar nebuvo gavę ir laboratorinių tyrimų išrašų, kurių prašė.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad Savivaldybės atsakingi darbuotojai susisiekė su AB „Klaipėdos vanduo“ dėl įvykio Kvietiniuose. „Klaipėdos vanduo“ informavo, kad ėmėsi veiksmų, jog problema būtų išspręsta kuo greičiau.


Padidėjęs geležies kiekis
AB „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė Gintarė Butkienė „Bangą“ informavo, kad į pirmuosius pranešimus apie prastą vandens kokybę bendrovė „Klaipėdos vanduo“ sureagavo tą pačią naktį, iš birželio 25 d. į 26 d. Į vandenvietę, iš kurios tiekiamas vanduo Kvietinių kaimo gyventojams, nuvyko vandens technologai, laboratorijos darbuotojai. Vandens cheminiai ir bakteriologiniai tyrimai paimti 5 taškuose iš vandens gerinimo įrenginių, iš kurių vanduo patenka į tinklus ir į gyventojų būstus, bei dar 4 problemiškiausiose vietose. Ryte gavus tyrimų rezultatus nustatyta, vanduo bakteriologiškai nėra užterštas, o mėginiuose nustatytas geležies padidėjimas. Vandens tyrimai, kurie imti iš vandenvietės, atitinka higienos normas, o geležies norma dvigubai mažesnė nei reikalaujama. Kitose keturiose vietose (Minijos g., Liepų g., Gargždupio g., Gargždų g.), iš kurių paimti mėginiai, nustatytas padidėjęs geležies kiekis vandenyje. Sekmadienio ryte tinklai buvo praplauti.
„Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ aiškinasi pablogėjusios vandens kokybės priežastis. Turėdami išvadas ir rezultatus, nedelsdami informuosime visuomenę. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ jaučia socialinę atsakomybę ir supranta gyventojų nerimą bei rūpestį, todėl nuolat investuoja į vandens gerinimą Klaipėdos rajone, įskaitant ir Kvietiniuose. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ dar šiemet pastatė Kvietiniuose vandens gerinimo įrenginius. Šios investicijos suma siekia 250 tūkstančių eurų. Taip pat planuojama rekonstruoti senus tinklus ir pagal galimybes juos sužiedinti, kad vanduo neužsistovėtų tinkluose“, – dėstė G. Butkienė.
Anot jos, gerinant vandens kokybę bendrovė „Klaipėdos vanduo“ vykdo ir toliau vykdys profilaktinį tinklų plovimą ne rečiau kaip du kartus per mėnesį. Esant būtinybei tinklai bus plaunami dažniau.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių