Lankupiškės pasaulio spalvos

Savamokslę lankupiškę R. Butienę užplūsta įkvėpimas tapyti gėles

Ne tik Lankupių bendruomenės žmonės žino dvi meniškos sielos šio kaimo gyventojas Genovaitę Petravičienę ir Rūtą Butienę. Ne kartą renginių metu bendruomenės namuose surengusios savo tapybos darbų parodas susirinkusiuosius sušildė iš jų sklindančia gera energija, nuoširdumu. Priekulės kultūros centro surengtoje seniūnijos kūrybiškų gyventojų fotografijų galerijoje puikavosi ir šios lankupiškės.

G. Petravičienė tapyti pradėjo prieš 30 metų, tačiau tik Lankupiuose ir Priekulėje eksponavo savo paveikslus. Anksčiau „dūšią“ spalvomis išliedavusi lankupiškė neslėpė, kad jau ne pirmus metus negali į rankas paimti teptuko. Savamokslė tapytoja viliasi, kad sugrįš įkvėpimas – jos paveikslų laukia gerbėjai.

R. Butienę savo emocijas išlieti drobėje pastūmėjo karantinas, kai pasaulis tarsi apmirė. Menine gyslele apdovanota Rūta anksčiau buvo įnikusi gaminti papuošalus iš paprasčiausių popieriaus juostelių. Kūrė ir savito stiliaus, kvilingo technika paveikslus. Dituvos, Vėžaičių, Venckų, Priekulės bibliotekose ji surengė savo išskirtinių darbų parodėlių.
„Per pandemiją įsigijau drobės, akrilo dažų ir pradėjau tapyti gėles. Nekopijavau – kaip įsivaizdavau, jaučiau, taip ir tapiau, – šypsojosi lankupiškė. – Man trūksta žinių, patirties, bet tapydama jaučiuosi pakylėta, man gera. Ateityje bandysiu piešti peizažus.“ Paveiksluose nutapytos stilizuotos aguonos, ramunės, pienės skleidžia nuoširdumą, meilę gamtai, grožio pajautimą. Juose daug mėlynos spalvos, kuri užvaldžiusi Rūtą. Beje, paveikslus ji įrėmino iš popieriaus juostelių savo pagamintais originaliais rėmeliais.

Rudenį šie Rūtos darbai sušildė Lankupių bendruomenės namus, kuriuose vyko renginys. Dabar kūriniai puošia jos namus.

Šiuo metu R. Butienė netapo, nes galva pilna kitokių kūrybinių minčių: dirbdama Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje pradinių klasių mokytojos padėjėja, stengiasi originaliai papuošti klasę. Mokslo metų pradžioje Rūta savo karpiniais išgražino langus, betgi artėjančios Kalėdos įkvepia ieškoti kažko naujo. „Sugalvojau padaryti burbulus iš popieriaus – bus gražu“, – prasitarė R. Butienė.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių