Latvijoje šurmuliuos Namų kavinių dienos: kvies apsilankyti improvizuotose kavinėse

Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (LIPA) jau trečią kartą rengia Namų kavinių dienasIki pat rugsėjo 17 d. visoje Latvijoje duris atvers namų kavinės, kuriose lankytojai bus vaišinami vietiniais patiekalais ir džiuginami vietinės kultūros bei užsiėmimų programa. Visoje Latvijoje veiks 42 kryptys – kiekviena su savo asmenine istorija.

Kvies mėgautis maistu neįprastose vietose
Vienur šeimininkai žada klasikinį kaimišką patiekalą, kitur – pasaulinį turą po šalių virtuves: estų, japonų, ukrainiečių, italų. Ne viename ūkyje bus siūloma vegetariškų ir veganiškų patiekalų – tuo nesunkiai bus galima įsitikinti jų paieškojus interneto svetainėje. Siekiant žmones, ypač šeimas su vaikais, labiau sudominti, organizuojamos įvairios papildomos veiklos: rankdarbių dirbtuvės, žaidimai, grojimas muzikos instrumentais, koncertai, teminiai meistriškumo kursai ir kt. Akcijos svetainėje kiekvienai iš krypčių taip pat rasite rekomendacijų, ką pamatyti netoliese, taip palengvinant atostogų planavimą.

Jau trečią kartą rengiamose Namų kavinių dienose kavinių vis daugėja. Tai patvirtina, kad poilsio kaime paklausa yra didelė.


„Namų kavinės svečiams siūlo neįprastas vietas, kuriose dažniausiai neteikiamos maitinimo paslaugos ir kasdien svečiai nepriimami. Todėl šis renginys yra ypatinga šventė kiekvienam dalyvaujančiam entuziastui ar šeimai, juo labiau, kai sutinkame kaimynų iš Lietuvos. Kviečiame pažinti Latviją dar neregėtoje, kur kas asmeniškesnėje, Namų kavinių dienų siūlomoje atmosferoje, paragauti vietinio maisto, pasimėgauti įdomia kultūrine programa ir patirti puikių įspūdžių Latvijos kaime“, – sakė LIPA direktorius Kasparas Ruožkalnaspabrėždamas, kad namų kavinėse šiais metais taip pat bus ypač laukiami svečiai iš kaimyninių šalių.

Džiugins įvairios pramogos ir specialūs pasirodymai

Namų kavinių dienų projektas, kai sodybose ir namų kiemuose improvizuotos kavinės vaišina svečius skaniu maistu, buvo sukurtas kartu su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Kaimo keliautojas“.

„Namų kavinių dienos šiemet vyksta 42 kryptyse – tai didesnės ir mažesnės teritorijos Latvijos savivaldybėse, turinčios savo kolektyvinę sąmonę ir tapatybę, nepriklausomai nuo kaimo ir savivaldybės ribų. Šeimininkų talentai pasireiškia ne tik gaminant maistą. Daug kur svečius džiugins muzikiniai pasirodymai, specialios pramogos vaikams. Prieš pasistiprinant daugelis namų kavinių taip pat siūlo ekskursiją savo sodyboje, dvare ar ūkyje – kas mes, latviai, esame, ką veikiame kasdien, kaip gyvename kaime“, – pasakoja asociacijos „Kaimo keliautojas“ valdybos pirmininkė Asnatė Ziemelė.

Vidurio Latgala – į Latgalos vidurį su geru apetitu

Rugpjūčio 12–13 d. kviečiame atvykti į Namų kavinių dienas Vidurio Latgaloje. Tai maža dalis viso plataus Latgalos regiono – čia galima koncentruotai susipažinti su visame pasaulyje garsiomis Latgalos tradicijomis ir pajusti latgalių svetingumą, apsilankyti mažose jaukiose kavinukėse. Visi svečiai yra laukiami ir bus pavaišinti skanėstais, savo vertę ir kokybę rodžiusiais per šimtmečius. Aplankykite nuoširdžią Ludzą, modernią Rėzeknę, kur nuo XIII a. pilies griuvėsių kalvos atsiveria geriausias miesto peizažas, puikia akustika pasižyminčią koncertų salę GORS. Taip pat aplankykite puikų Luznavos dvarą Rėzeknės savivaldybėje ir mėgaukitės nuostabiais Latgalos jūros – Raznos ežero ir nuostabaus Lubanos ežero vaizdais.


Siguldos savivaldybės Namų kavinių dienos. Vaikystės skonis!

Rugpjūčio 12–13 d. Siguldos savivaldybėje veiks 12 namų kavinių, kuriose prisiminsite skaniausius vaikystės dienų receptus! Sigulda yra abiejuose Gaujos senslėnio krantuose ir yra vienas gražiausių Latvijos miestų. Pavyzdžiui, 1900 m. įkurtos užeigos „Mālu“ valgiaraštyje bus lydekos kotletų, o šeimininkė Vita vaišins namine duona ir gardžiais pyragais. „Saules Krasts“ („Saulės kraštas“) šeimos ūkyje auginamos daržovės, gėlės, prieskoninės žolės, uogos. Visa tai bus naudojama skanėstui. Saujelę senovės prisiminimų bus galima rasti namų kavinėje „Gaujas klubs“ („Gaujos klubas“). Prieš ar po pasistiprinimo – ekskursijos su retro automobiliu ir Latvijos kultūros bei technikos paveldo apžiūrėjimas.

MaduonValgymas – turtingos ir įvairios Maduonos, Cesvainės, Ėrglių ir Lubanos apylinkės (rugpjūčio 11–13 d.)

Šiemet svečiams stalus serviruos 16 namų kavinių. Gurmanai turės iš ko rinktis. Kavinė „Trīs māsas Vidzemē“ („Trys seserys Vidžemėje“) parengė ypač gausią veiklų programą (papuošalų kūrimo ir akvarelės meistriškumo pamoką, koncertą), kiekvieną sesuo paruošė specialų patiekalą, pavyzdžiui, Sevilijos šaltsriubę. Namų kavinė „Smēde“ („Kalvė“) įsikūrusi Cesvainės dvaro komplekse. Šeimininkų sūnums pavaišinus įvairiais blynais, bus galima leistis į ekskursiją po pastatą, pasimokyti kalvystės įgūdžių, dalyvauti meistriškumo klasėse. Uogrės slėnio gamtos parke kavinės duris atvers viso ciklo ekologinis ūkis „Neganti gardi!“ („Žiauriai skanu!“). Svečiai bus vaišinami jautienos patiekalais ir galės paridenti šieno ritinį į kalną (tik rugpjūčio 12 d.). Liaudiškos nuotaikos laukia „Tēraudos“ („Tėrauduose“), kur bus rodoma, kaip buvo valgoma ir gyvenama viduramžiais. Svečių laukia triušių vilnos siūlų verpimo demonstracijos, kauliukų žaidimai, senovinių drabužių pasimatavimas ir teminis muzikinis akompanimentas.


Namų kavinių dienos šiaurinėje Pietų Kuršo dalyje (rugpjūčio 11–12 d.)

Naujojo Pietų Kuršo savivaldybės šiaurinę ribą žymi Aizputės miestas, Cyravos, Kalvenės ir Kazdangos kaimai. Namų kavinių metu Aizputės apylinkėse kviečiame susipažinti su meno, amatų ir kultūros paveldo istorijomis, pasižvalgyti į Aizputės šventes. Su raudonojo vyno gamyba galėsite susipažinti Kalvenės kaime – kavinėje „Mazā Igaunija „Medniekos“ („Mažoji Estija „Medniekuose“) svečių lauks ekskursija su vyno degustacija ir pasirinktais patiekalais. „Zaļā Villa“ („Žalioji vila“) šeimininkė ir fizioterapeutė Lyga Sprūdė įtrauks į rytinę mankštą, o tada ant stalo dės pyragus, lašišos duoną, paplotėlius ir kitus skanėstus. Nuostabus Amalienburgo dvaras lepins elnienos ragu, pasiūlys popieriaus gamybos, Aizputės marškinių, žvakių gaminimo, karūnos formos indų ir šokolado dirbtuves. Kas slypi po pavadinimu „Kazdangas ķiploku eko-šmeko virtuve“ („Kazdangos česnakų ekošmeko virtuvė“)? Žinoma, česnakai! Juos galėsite apžiūrėti ir jų įsigyti, taip pat ArtHouseDeco ir A&A ROTAS siūlomų meno dizaino ir interjero daiktų. Stebuklai akims, ausims, skrandžiui ir sielai laukia kavinėje „Meža Dizaina dārza gastronomiskie brīnumi“ („Miško dizaino sodo gastronominiai stebuklai“) – pirmoje ir vienintelėje baldų augykloje Latvijoje. Peržiūrėkite pasiūlymą ir planuokite!


Šie ir daugelis kitų šeimininkų lauks jau rugpjūčio 11–13 d.!

Prieš vykstant į pasirinktas namų kavines prašome:

 1. Susisiekti su kavine ir užregistruoti savo apsilankymą, kad įsitikintumėte, jog lauks laisvas staliukas.
 2. Pasidomėti pasirinktos veiklos laiku – kiekviena veikla gali vykti skirtingu laiku.
 3. Pasitikrinti, ar pasirinktoje vietoje bus galima atsiskaityti be grynųjų pinigų – ne visi renginių organizatoriai galės priimti mokėjimo korteles.

Visa informacija apie renginio vietas pateikta interneto svetainėje https://majaskafejnicas.lv/lt/ ir https://majaskafejnicas.lv/et/

Artimiausios namų kavinės veiks:

 • Rugpjūčio 11–12 d. Pietų Kuršo šiaurinėje dalyje
 • Rugpjūčio 12–13 d. skoniai Abavos vingiuose
 • Rugpjūčio 11–13 d. Maduonos savivaldybės kavinėse
 • Rugpjūčio 12–13 d. Valkos savivaldybėje – šiauriniuose Latvijos vartuose!
 • Rugpjūčio 12–13 d. Siguldos savivaldybėje
 • Rugpjūčio 12–13 d. vidurio Latgaloje link Latgalos vidurio
 • Rugpjūčio 19 d. Suitų savivaldybėje (Alsungoje, Jūrkalnėje, Gudeniekuose)
 • Rugpjūčio 19 d. Marupės ir Uolainės savivaldybėse
 • Rugpjūčio 19 d. Ventspilio apylinkėse
 • Rugpjūčio 19 d. Piebalgos apylinkėse
 • Rugpjūčio 19–20 d. Bauskės savivaldybėje
 • Rugpjūčio 19–20 d. Smiltenės savivaldybėje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių