Lenkijoje kretingališkė pelnė geriausios šienpjovės titulą

Kretingališkiai šienpjoviai „Kresnižoliai“ praėjusį savaitgalį su dalgio broliais dalyvavo Lenkijoje, Biebžos nacionaliniame parke vykusiose šienavimo varžytuvėse. Labiausiai pasisekė Vaivai Savickei, kuri pelnė geriausios šienpjovės titulą.
Sėkmingai pasirodę tradiciniame nacionaliniame šienpjovių čempionate užsispyrę žemaičiai iš Kretingalės Sigitas Savickis su žmona Vaiva bei Irmantas Pryšmantas praėjusį savaitgalį su gausia šienpjovių rinktine ir palaikymo komanda dalyvavo Biebžos nacionaliniame parke jau 18 kartą vykusiose šienavimo dalgiu varžybose. Lenkijoje čempionatas taip pat tradiciškai vyksta meldinių nendrinukių buveinėse, šioje šalyje irgi puoselėjamas senasis amatas.
Kretingališkiai keliavo su nenugalimais Lietuvos čempionais, dalgio broliais Kozmu Auškalniu ir Arūnu Kakta iš Gardamo.
Nacionaliniame čempionate pagrindinėse komandinėse varžybose „Kresnižoliai“ laimėjo ketvirtąją vietą.
Dailiojo pjovimo rungtyje S. Savickis tapo nugalėtoju. Jo žmona Vaiva, dalyvavusi tik draugiškos pradalgės pjovime Šilutės rajone vykusiame čempio­nate, Biebžoje ryžosi išbandyti savo jėgas.
Spontaniškai apsisprendusi dalyvauti tarptautinėse šienpjovių varžybose kretingališkė V. Savickė negalvojo apie laimėjimą.
„Mano tikslas buvo tik įveikti rungties užduotį – nušienauti 50 m ilgio ir pusantro met­ro pločio pradalgę. O tai nebuvo lengva, nes šiemet dar nepjauta sumedėjusi žolė, kai kur įsiterpę meldynai“, – prisipažino Vaiva, tik pernai pramokusi šienauti.
Komisiją sužavėjo kokybiškas kretingališkės šienavimas – ne visi vyrai taip sugebėjo. Laimėti geriausios šienpjovės titulą padėjo ir tai, kad į varžybas nedaug moterų atvyko. „Stabdo gajus stereotipas, kad šienavimas – vyriškas darbas, – šypsojosi Vaiva. – Iš tiesų turint tinkamą dalgį ir žinant, kaip taisyklingai pjauti, daug fizinės jėgos nereikia. Kita vertus, tai intensyvi sporto šaka – dirba rankų, juosmens raumenys, panašiai kaip treniruojantis sporto klube.“
Lenkai stebėjosi, kad tokia liauna moteris gražiai pjauna, ją gyrė.
V. Savickė prisipažino, kad šis laimėjimas skatina ją tobulėti – išmokti šienauti greičiau, dailiau, kokybiškiau.
Pasaulio šienpjovio titulo lietuviai nelaimėjo, bet į sceną lipo tris kartus. Visi dalyviai atkreipė dėmesį į išskirtinę Lietuvos komandų šienavimo kokybę.
Pirmąją vietą specialioje nacionalinio parko nominacijoje pelnė dzūkai „Švendubrėnai“, netikėtai aplenkę ir antrąją vietą toje pačioje kategorijoje iškovojusius „Dalgio brolius“.
Lenkų svetingumas, dėmesys rūpestis paliko gilų įspūdį.

Virginija LAPIENĖ
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių