Lietuvių kalbos draugijos apdovanojimas – „Bangos“ žurnalistei

Regioninės žiniasklaidos žurnalistų grupėje kalbos bičiule išrinkta ilgametė Klaipėdos rajono „Bangos“ laikraščio žurnalistė A. Vareikienė.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Lietuvių kalbos draugija (LKD) surengė tradicinius žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimus.


Regioninės žiniasklaidos žurnalistų grupėje kalbos bičiule išrinkta ilgametė Klaipėdos rajono „Bangos“ laikraščio žurnalistė Aldona Vareikienė. Tai straipsnių regiono ir šalies žiniasklaidoje, konferencijų pranešimų autorė, primirštų Klaipėdos krašto žmonių – lietuvybės, lietuvių kalbos puoselėtojų – atminimo gaivintoja, kalbos puoselėtoja, visuomenės ugdytoja. Gargždų miesto garbės pilietė, žurnalistė ir visuomenininkė A. Vareikienė per 33 atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metus nuoširdžiai ir profesionaliai rūpinosi taisyklingos lietuvių kalbos vartojimu žiniasklaidoje ir viešajame gyvenime, siekė, kad ne tik Klaipėdos krašte, bet ir visoje Lietuvoje būtų prisimenamos ir deramai vertinamos iškilios šio krašto asmenybės: Martynas Jankus, Vydūnas, Vilius Gaigalaitis, Martynas Reisgys, Erikas Mačkus, Mykolas Vaitkus ir kiti.
Šalies žiniasklaidos žurnalistų grupėje kalbos bičiule išrinkta LRT.lt žurnalistė Aida Murauskaitė, profesionaliai pristatanti lietuvių kalbos mokymo, jos vartojimo, mokinių ir suaugusiųjų raštingumo, viešųjų užrašų taisyklingumo problemas. Ji daug dėmesio skiria lietuvių kalbos ir literatūros mokymo programoms, lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminui, supažindina su iškiliais lietuvių kalbos mokytojais, pasakoja apie kalbos institucijų veiklą, o pastaruoju metu nagrinėja, kaip karo pabėgėliams ukrainiečiams sekasi mokytis lietuvių kalbos.
Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimai rengiami nuo 2020 m. LKD Kalbos tvarkytojų skyriaus iniciatyva. Rinkimų tikslas – skatinti Lietuvos žurnalistus domėtis lietuvių kalbos raida, padėtimi, problemomis ir prisidėti prie kalbos klausimų sklaidos vietinėje ir šalies žiniasklaidoje. Pretendentus siūlo savivaldybių kalbos tvarkytojai ir visi LKD nariai. Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimų nugalėtojams įteikiami diplomai ir LKD įsteigti prizai.


Lietuvių kalbos draugijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių