„Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ lyderis – gargždiškis Martynas

Asm. albumo nuotr.: „Pergales padeda pasiekti smalsumas, pastangos ir sėkmė“, – įsitikinęs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistas, įvairių konkursų, olimpiadų nugalėtojas Martynas.

Apie Martyną RIEKAŠIŲ, kuris šiuo metu mokosi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, „Bangos“ puslapiuose rašėme ne kartą. Mat jis jau seniai skina laurus įvairiose olimpiadose, konkursuose, tačiau šįkart visų dėmesį patraukė kaip daugkartinis televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojas. Jis laimėjo šio sezono devintokų žaidimą, tad prizas papildė lentyną, kurioje jau yra 2021–2022 metų sezoną laimėti šeštokų ir septintokų šios žinių viktorinos trofėjai.
Svarbiausia – išdrįsti pabandyti
Gimnazistas, paklaustas, kas jam padeda laimėti, kur jo sėk­mės paslaptis, atsakė: „Net ir pats nežinau. Tikriausiai laimėti padeda pastangos įvairiose srityse. Tokiuose konkursuose svarbiausia yra išdrįsti pabandyti.“ Anot jo, nebuvo ir viešumo baimės, nes nuo pat pirmos klasės jis dalyvauja įvairiuose konkursuose, renginiuose. Šiek tiek jaudulio prieš kameras yra, tačiau, Martyno teigimu, pastarasis dingsta prasidėjus žaidimui. Martynas atvirai sako, kad dalyvauti tokiame televizijos projekte išties smagu, kiekvienais metais reikia iš naujo įrodyti, kad pergalė nebuvo atsitiktinė.
Kiekviename filmavime jį lydėdavo tėvai, taip pat vykdavo kuri nors klasė. Iš viso jis televizijos studijoje yra buvęs jau su trimis skirtingomis klasėmis. Visos buvo didelės ir gausios. Paklaustas, ar bendraamžiai džiaugėsi jo pergalėmis, atsakė: „Neskaičiavau, kiek džiaugėsi, tačiau tikrai niekas nesmerkė, nes pergalės atneša dovanų ir klasės draugams.“
Norint sėkmingai dalyvauti „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ žinių viktorinoje, pasak Martyno, svarbiausia – užpildyti dalyvio anketą: „Jeigu neužsiregist­ruosite, tai niekas ir nepakvies. Visiems užsiregistravusiems skambina ir užduoda klausimų. Jei skaitote, domitės įvairiais dalykais, tai nėra sunku patekti ir į filmuojamus atrankos žaidimus. Kiekvienais metais laukiu „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ žaidimo, tačiau atskirai jam nesiruošiu. Kaip visada, nemažai skaitau ir klausausi, ką pasakoja mokytojai. Žaidžiu „Auksinio proto“ komandiniuose žaidimuose Gargžduose. Tikriausiai ir tai padeda.“
Ateitį sies su programavimu
Mokslo prioritetą Martynui pirmiausia įdiegė tėvai, vėliau labai padėjo geri mokytojai. Jau anksčiau Martyno tėtis Remigijus „Bangai“ buvo pasakojęs, kad sūnus labai anksti išmoko skaityti. 4 metų skaitė laisvai, bet ir jie, tėvai, jam dar paskaitydavo: „Mūsų tikslas buvo sudominti, kad pamėgtų knygas, todėl kartu su dovanojamu žaislu visada gaudavo ir knygą.“ Tėtis neabejoja, kad skaityti sūnų įkvėpė ir aplinka, kadangi namuose daug knygų, abu su žmona Jurgita nemažai skaito. Dar Martynas nėjo į mokyklą, kai užsiregistravo Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.
Daug mokinių trokšta mokytis puikiai, tačiau ne visiems pavyksta. Paklausus Martyno, kas jam padeda tikslingai siekti užsibrėžtų tikslų, jis atsakė: „Didelių tikslų užsibrėžęs neturiu. Jei atidžiai klausaisi pamokose, skaitai knygas ir darai namų darbus, tai didelių sunkumų nėra.“ Kaip svarbiausią ir didžiausią laimėjimą jis išskiria 2023 metais laimėtą pirmąją vietą Lietuvos mokinių informatikos olimpiadoje 7–8 klasių grupėje. „Džiaugiausi, kad ir prieš porą metų iš šeštos klasės peršokau iškart į aštuntąją“, – sakė jaunasis talentas. Jo didžiausi autoritetai – tėvai ir mokytojai. O pergales, anot jo, padeda pasiekti smalsumas, pastangos ir sėkmė. Savo ateitį jis ketina sieti su programavimu.
Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių