Lietuvos Vyriausybės naujienos

Lietuvos Ministrų kabinetas gegužės 31 d. priėmė aktualius sprendimus.

Statybos produkcijos sertifikavimo centras perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui

Trečiadienį Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU). Tai sudarys palankias sąlygas VGTU studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą.

Inovacijų agentūra sieks spartesnio aukštos pridėtinės vertės ekonomikos augimo

Inovacijų agentūrai keliamas ambicingas tikslas iki 2025 metų transformuoti aukštos pridėtinės vertės ekonomiką ir suformuluota ilgalaikė vizija iki 2030 metų išvystyti globaliai stiprią Lietuvos inovacijų ekosistemą.

Kompensacijos dujoms išliks iki šių metų pabaigos

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktam siūlymui antrąjį šių metų pusmetį iš dalies kompensuoti gyventojams gamtinių dujų kainą ir tam numatoma skirti 54 mln. eurų.

Žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų plėtrai – 50 mln. eurų

Energetikos ministerija informuoja, kad gegužės 29 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas investicijoms žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų plėtrai. Šiai veiklai numatyta skirti iki 50 mln. eurų iš Modernizavimo fondo lėšų.

Vyriausybėje – žalia šviesa Nacionalinių plėtros įstaigų konsolidavimo reformai

Šiandien Vyriausybė pritarė Nacionalinę plėtros įstaigą (NPĮ) reglamentuojančių teisės aktų pakeitimams. Įstatymo projektu uždaroji akcinė bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) tampa vienintelė finansų įstaiga, turinčia NPĮ statusą įgyvendinti skatinamąsias finansines priemones, plėtoti vystomąjį bendradarbiavimą (…)

Karininkai plk. ltn. G. Latvys ir ats. mjr. Ž. Šadauskis paskirti Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojais

Lietuvos kariuomenės pulkininkas leitenantas Gediminas Latvys ir atsargos majoras Židrūnas Šadauskis paskirti Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vado pulkininko leitenanto Lino Idzelio pavaduotojais. Tokį nutarimą gegužės 31 dienos posėdyje priėmė Vyriausybė. 

M. Navickienė: prieinamesnės socialinės paslaugos, kurias teiks ne tik įstaigos, bet ir gyventojai ne tik įstaigos, bet ir gyventojai

Šeimos, žmonės su negalia ir jų artimieji, kiti pažeidžiami asmenys greičiau gaus socialines paslaugas, už jas reikės mokėti mažiau, o dalis socialinių paslaugų krizinėje situacijoje atsidūrusiems žmonėms bus teikiamos nemokamai. 

Spartinama 5G ryšio plėtra atvers naujų galimybių valstybinės reikšmės keliuose ir miestuose

Nenutrūkstamas 5G ryšys per Lietuvą einančioje magistralėje „Via Baltica“ ir kituose valstybinės reikšmės keliuose, aukštos kokybės ryšys eismo dalyviams, jų transporto priemonėms ir išmaniosioms transporto sistemoms, savavaldžių transporto priemonių naudojimas – tokioms galimybėms teisinį pagrindą turėtų suteikti Kelių ()

Siūloma apylinkių teismų (teismo rūmų) reforma – siekis subalansuoti apylinkių teismų teisėjų darbo krūvį ir optimizuoti finansų valdymą

Teisingumo ministerija kartu su Teisėjų taryba baigė rengti teismų reformos įstatymų paketą, kuriuo tikimasi ne tik optimizuoti teismų resursus, bet ir jų darbo krūvį. Šiems projektams šiandien gautas Vyriausybės pritarimas, o projektų svarstymo Seime (…)

NATO viršūnių susitikimo metu bus laikinai atkurta vidaus sienos kontrolė

Dėl Vilniuje liepos 11-12 d. vyksiančio NATO viršūnių susitikimo siūloma septynioms paroms atkurti vidaus sienos kontrolę. Atnaujinti patikrinimus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) nustatytuose pasienio kontrolės punktuose numatoma nuo liepos 7 d. 8.00 val. iki liepos 13 d. 8.00 val. Tam dar turės pritarti Vyriausybė.

Vyriausybė pritarė Biudžetinių įstaigų, Viešųjų įstaigų ir Viešojo administravimo įstatymų pakeitimams

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtiems Biudžetinių įstaigų, Viešųjų įstaigų ir Viešojo administravimo įstatymų bei kitų susijusių įstatymų pakeitimams. Jie sudarys sąlygas palaipsniui mažinti viešojo sektoriaus fragmentaciją ir gryninti biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (…)

Ministras K. Navickas: pieno sektoriui gyvybiškai reikalinga išskirtinė ES finansinė parama

„Pieno sektoriaus atsigavimo požymių nematyti – pieno supirkimo kainos toliau mažėja. Vilčių neteikia ir preliminarūs gegužės duomenys. Neatlaikydamas sunkumų mūsų pieno sektorius traukiasi. Šios veiklos atsisako vis daugiau ūkių, mažėja pieno gamyba. Todėl dar kartą kartoju – šiam sektoriui gyvybiškai reikalinga išskirtinė (…)

Vyriausybės komunikacijos departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių