Mados industrijų studentas: realizuoju kūrybines idėjas

„Esu meno pasaulio žmogus, tačiau tai nereiškia, kad studijų krypties pasirinkimas man buvo lengvas sprendimas. Anaiptol, iki pat dvyliktos klasės baigimo neturėjau nė menkiausio supratimo, kur ir ką noriu veikti gyvenime. Nuo mažens, be muzikos, turėjau dar vieną pomėgį – vestimentarinę madą ir savotišką estetikos pojūtį. Piešti ar siūti drabužių nenorėjau, tad neketinau studijuoti šios srities“, – savo studijų Kazimiero Simonavičiaus universitete patirtimi dalijosi Mados industrijų bakalauro studijų trečiakursis Erikas Sadauskas.


Jaunimas renkasi saviraišką
Erikas džiaugiasi pasirinkęs šias studijas, kadangi čia gali realizuoti savo kūrybines idėjas, gauna individualų dėstytojų – savo srities profesionalų – dėmesį ir dalyvauja universitetinėje veikloje. Viena tokių – jau antrus metus vykstantis skaitmeninės mados projektas, leidžiantis bendradarbiauti su nusipelniusiais Lietuvos mados dizaineriais ir kartu su VDU multimedijos bendruomenės komanda paversti jų sukurtus apdarus virtualiais 3D modeliais. Pastaruoju laikotarpiu tai yra labai aktuali ir besiplečianti sritis visame pasaulyje. „Manau, jog žmogui daug svarbiau yra turėti savitą, nepriklausomą stilių ar aprangos kodą. Tendencijos su laiku grįžta ir kartojasi, tačiau jų sekimas vis tiek yra antitvarios mados požymis, skatinantis neprotingai dažnai keisti savo garderobo turinį. Šių dienų jaunimas neretai renkasi saviraišką per drabužius ir vis labiau nesivaržo atskleisti savo estetikos. Neįtikėtina yra tai, jog dabartinio jauno lietuvio stilius prilygsta Paryžiaus, Milano, Niujorko ar kitų mados sostinių gyventojo stiliui. Tačiau yra viena klaida, akimirksniu sugadinanti visą stiliaus autentiką – tai padirbti prabangių mados prekių ženklų gaminiai. Daugelis mano, kad gerai atrodyti galima tik pasitelkus vardinių drabužių logotipus ir ornamentus, bet taip nėra. Stilingai besirengiantis žmogus gali atrodyti išskirtinai gerai apsipirkęs ir paprasčiausiose parduotuvėse ar net antrų rankų sandėlyje“, – dalijosi savo įžvalgomis būsimas mados ekspertas E. Sadauskas.
KSU Mados industrijų studento Eriko nuomone, mados tendencijos yra skirtos ne visiems. Svarbu suprasti vieną esminį dalyką: jei tai madinga, dar nereiškia, kad tau tinka. Būtent dėl šios priežasties ir dėl būtinos nuolatinės kaitos tendencijų naujumo savo stiliuje reikėtų aklai netaikyti.


Užduotyse – išsilaisvinimas
KSU mokymosi sistema, bendradarbiavimas tarp kolegų ir dėstytojų Erikui leido atrasti save kaip kūrėją.
„Turiu ne vieną kolegą, kuris įstojo į KSU kaip į antras savo studijas ir maloniai nustebo, kaip iš tikrųjų šiame universitete skiriasi visa mokymosi sistema, bendradarbiavimas tarp kolegų, dėstytojų ir galimybės savęs, kaip kūrėjo, išlaisvinime duotose užduotyse. Visiškai jiems pritariu ir siūlau save išbandyti patikusioje siūlomoje srityje, tuo pačiu čia susirasti naujų draugų ir bendraminčių, su kuriais galėsite atlikti daug smagių, įdomių ir naudingų komandinių darbų ar projektų. Nereikėtų bijoti mokamų studijų, nes pažangiems studentams KSU suteikia stipendiją, kurią esu gavęs ir aš. Tad jūsų pastangos tikrai neliks neįvertintos! Taip pat ir studijų tvarkaraščiai Kazimiero Simonavičiaus universitete išties yra labai paslankūs, neapkrauti ir leidžiantys derinti mokslus su darbu ar kitomis papildomomis veiklomis, taip neduodant nukentėti mokymosi kokybei. Turiu daug kolegų, kurie studijas sėkmingai derina su darbu, tuo pačiu neprarasdami puikių rezultatų“, – paklaustas apie Mados industrijas KSU šypsodamasis pasakojo Erikas.


Svajoja apie Paryžių
Netolimoje ateityje KSU studentas E. Sadauskas planuoja išbandyti savo jėgas mados stilisto profesijoje. Taip pat jis norėtų kurį laiką pagyventi Paryžiuje, kadangi jaučia nepaprastą trauką šiam išskirtiniam miestui, jo architektūrai, žmonių kasdienybės gyvenimo ciklui ir istoriniam paveldui. Didžiausias Eriko noras – pasisemti kuo daugiau žinių ir tapti savo srities profesionalu mados pasaulyje.
Visiems būsimiems studentams, galvojantiems apie Mados industrijos studijas, Erikas pataria išnaudoti visas savo galimybes, nebijoti klausti ir domėtis.
„Kazimiero Simonavičiaus universitetas yra ne tik jauki vieta pasisėdėjimams su kursiokais prie žaidimų stalo per pertraukas, bet ir veiklų kupina erdvė. KSU dažnai rengia įvairius renginius studentams tiek universitete, tiek už jo ribų. Tad tai yra dar viena puiki proga rasti savo bendrakeleivių ir praleisti likusius studijų metus kartu. Universitetas yra visada atviras naujovėms, studentų pasiūlymams ir kitoms teikiamoms inovacijoms, todėl jūsų dalyvavimas universitetinėje veikloje ugdo ne tik jus pačius, bet ir visą universiteto bendruomenę“, – kviesdamas rinktis studijas KSU kalbėjo E. Sadauskas.

Parengė
Reda MILVYDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių