Mergaičių chorui – dosnus koncertų derlius

Vakarų Lietuvos dainų šventėje.

Vis tamsesni rudens vakarai neilgi tiems, kurie laiką leidžia su daina. Gargždų muzikos mokyklos mergaičių choro mokytoja metodininkė Danguolė GERDAUSKIENĖ džiaugiasi, kad įpusėjus rudeniui muzika, dainos palaipsniui vis garsiau skamba klasėse, salėje. Jai malonu prisiminti ir praėjusių metų pasiekimus, kurių ne vienas šildo prisiminimų pynėmis iki šiol.


Kartos keičiasi – daina išlieka
– Kokia buvo Jums šių mokslo metų pradžia?
– Tradiciškai vieni mokiniai jau atsisveikino su Muzikos mokykla. Ateina nauji. Kartos keičiasi. Dėkoju savo choro branduoliui ir absolventėms. Linkiu nesiskirti su daina. Džiaugiuosi, kad kolektyvą papildė nauji, skambūs balsai. Tikiuosi, kad šiemet dainos aidės dar skambiau, smagiau, drąsiau. Ačiū šauniai koncertmeisterei Elenai Tislenkai, į keliones lydinčioms ir kelionės rūpesčiais besidalijančioms mokytojai Jolantai Laurinavičienei ir jaunųjų dainininkių mamytėms.
– Rudenį įprasta įvertinti derlių. Ar turite, kuo pasidžiaugti?
– Visada smagu prisiminti smagias akimirkas muzikuojant, keliaujant. Išvykos, koncertai ir festivaliai sustiprina muzikinius įgūdžius ir draugystę, suteikia daugiau džiaugsmo, pasitikėjimo, sceninės drąsos. Merginų chorui metai ir vasara buvo ypač derlingi. Jau prieš šv. Kalėdas įvyko pirmasis gyvas (po karantino) koncertas „Malda pasauliui“. Pasiruošimas ir dainų mokymasis vyko „Zoom“ platformoje nuotoliniu būdu. Su dainininkais dirbo chorvedės iš Argentinos, Malaizijos, Belgijos, Lietuvos. Nerimavome, kaip suskambės Jungtinis Lietuvos vaikų choras. Koncertas pavyko! Aidėjo gausūs plojimai. Dainininkai ir vadovai pelnė kolegų, tėvų nuoširdžių padėkos žodžių. Gegužės mėnesį Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, vyko tradicinis respublikinis Lietuvos vaikų chorų festivalis „Dainų mozaika“. Jame dainavo mūsų mokyklos jaunučių ir merginų chorai ir atliko po tris dainas. Iš jų po vieną kūrinį skyrė Ukrainos vaikams.


Chorinę kultūrą atvėrė Europai
– Savo dainomis neaplenkėte ne tik Klaipėdos, kur dar birželio mėnesį dalyvavote Vakarų Lietuvos dainų šventėje, bet dalyvavote ir tarptautiniame festivalyje Vilniuje. Papasakokite.
– Klaipėda – savas kraštas, nuotaika buvo puiki. O sezono pabaigai nepraleidome tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio-stovyklos „Europa Cantat Junior“. Vilniuje vykęs renginys suteikė galimybę šimtams iš Europos atvykusių jaunųjų choristų padirbėti su pasaulyje aukščiausią pripažinimą pelniusiais dirigentais, susipažinti su bendraminčiais iš kitų šalių, pasisemti naujų patirčių, išbandyti įdomių veiklų. Vaikai dalyvavo muzikos dirbtuvėse, kūrybinėse laboratorijose, dainavimo pamokose, vakarais rengė koncertus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Devynias dienas sostinėje skambėjęs ir vilniečius džiuginęs festivalis baigėsi įspūdingu koncertu Šv. Kotrynos bažnyčioje. Jungtiniai Belgijos, Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos vaikų chorai atliko unikalias, įvairių muzikos stilių, gamtos garsų, šokių judesių pripildytas programas, sulaukusias didžiulio žiūrovų susidomėjimo ir garsių ovacijų.
Ne veltui ir festivalio organizatorė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro regionų skyriaus vedėja Ieva Krivickaitė atkreipė dėmesį, kad užsienio dirigentams paliko didelį įspūdį balsinga ir dainuoti mėgstanti mūsų auditorija, Dainų švenčių tradicija, choruose dainuojančių vaikų motyvacija. Išvažiuodami svečiai kalbėjo, kad šiuo renginiu plačiai atvėrėme Lietuvos chorinę kultūrą Europai. Jau kalbamasi apie kitus, būsimus europinės ir pasaulinės reikšmės projektus.


Agnė ADOMAITĖ
Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių