Mero padėkos vakare – nominacijos

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas įvairių sričių atstovus ketvirtadienį Priekulės kultūros centre pakvietė į tradicinį Mero padėkos vakarą, kuriame buvo įteiktos 5 nominacijos tiems, kurie 2023-iaisiais buvo iniciatyviausi versle, socialinio užimtumo, kultūros srityse, bend­ruomenių veikloje.
Iškilmingoje Mero padėkos vakaro ceremonijoje paskelbtos penkios nominacijos.


„Metų proveržis“ – Brožių bendruomenė
Beveik du dešimtmečius gyvuojanti Brožių bendruomenė savo vykdoma veikla Klaipėdos rajoną garsina jau visoje Lietuvoje. Per ilgametę patirtį įgyvendino daugybę bendruomeninių, socialinės atskirties mažinimo ir verslo projektų. Seną kultūros namų pastatą bendruomenė prikėlė antram gyvenimui, sukūrė 14 darbo vietų, o šiandien džiaugiasi įdėto darbo vaisiais ir tikrai pelnytu „Metų proveržio“ titulu.

„Metų verslas“ – „Hero Talents“
Unikalumu ir galimybėmis pulsuojantis, išskirtinių tikslų siekiantis ir vienintelis Baltijos šalyse – toks šiemet yra mūsų „Metų verslas“. Tai modelių įdarbinimo agentūra „Hero Talents“, kuriai negalioja jokie trūkumai, o žmonės, turintys negalią, čia atranda savo išskirtinius talentus. „Hero Talents“ kuria ryškų socialinį pokytį mūsų visuomenėje ir pridėtinę vertę ne tik Klaipėdos rajonui, bet ir visai Lietuvai. Įgyvendinta daugybė didelių projektų su Lietuvoje ir užsienyje žinomais prekiniais ženklais, pasiekti aukščiausi rezultatai ir neketinama sustoti, nes pagrindinis šio verslo tikslas – ypatingų žmonių integracija į visuomenę.

„Metų kultūros žmogus“ – Silva Pocytė
Silva Pocytė – Mažosios Lietuvos etnografinio regiono puoselėtoja, jau tris dešimtmečius Klaipėdos krašto žmonėms kurianti ypatingą ir vertingą palikimą – šio krašto istoriją. Daugybė tokių svarbių publikacijų nugulė popieriaus lape, palikdamos pėdsaką ateities kartoms. Silva Pocytė už savo nuopelnus Klaipėdos kraštui jau įvertinta Agluonėnų seniūnijos Ievos Simonaitytės vardo premija. Svarbiausias laimėjimas ir darbinės veiklos pasiekimas Silvai Pocytei yra galimybė dalintis Klaipėdos krašto istorija su žmonėmis, kuriems ji yra svarbi, todėl šiandien džiaugiamės galėdami mūsų krašto istorikę už atsidavimą savo darbui apdovanoti „Metų kultūros žmogaus“ titulu.

„Metų proveržis“ – VšĮ „Revilita“
Socialinio užimtumo centras „Revilita“ jau 11 metų teikia socialinės reabilitacijos, įgūdžių ugdymo ir psichosocialines paslaugas. Centrą lankantys žmonės, kaip patys sako, čia jaučiasi kaip namuose, o geriausia pagalba ir parama jiems yra galimybė per pokalbius, meną ir bendrystę realizuoti save. Praėjusiais metais „Revilita“ įgyvendino unikalų projektą – įsteigė kavos mašiną ir taip prisidėjo prie negalią turinčių žmonių integracijos į visuomenę. Už šiuos prasmingus darbus ir įgyvendintus projektus šiandien organizaciją pagerbiame apdovanodami „Metų proveržio“ nominacija.

„Metų bendruomenė“ – visuomeninė organizacija Vėžaičių bendruomenė
2023-iaisiais metais už didelius darbus miesteliui bei visam rajonui „Metų bendruomenės“ nominacija apdovanota Vėžaičių bendruomenė. Ji gyvuoja jau 18 metų ir vienija net 68 bend­ruomenės narius. Prie bendruomenės vystymosi prisideda čia gyvenantys savanoriai – jie prie Vaikų dienos centro įkūrimo Vėžaičių konferencijų centre neatlygintinai įdėjo įspūdinga skaičių – net 3 tūkstančius darbo valandų. Bendruomenės namuose dabar kasdien skamba ne tik vaikų juokas, bet ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie bendruomenės narių dėka čia gali naudotis kasdienėmis paslaugomis, padėkos. Vėžaičių bendruomenė patikina – dideliais projektais ir toliau kurs pridėtinę vertę ne tik miesteliui, bet ir visam rajonui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių