Metų socialinio darbuotojo rinkimai: vargas dėl paraiškos

Asociatyvi nuotr.

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi Renata (tikras vardas, pavardė redakcijai žinoma), kuri teigė, kad ją nustebino Klaipėdos rajono savivaldybėje numatyta Metų socialinio darbuotojo ir Metų socialinio partnerio rinkimų tvarka.


Atsiduria šiukšlių dėžėje?
„Pati nebūčiau nieko pastebėjusi ir dariusi, tačiau manęs paprašė pagalbos viena pažįstama, kuri sunkiai juda“, – pasakojo Renata. Pažįstama jos paprašė nunešti laišką į Klaipėdos rajono savivaldybę ir perduoti, kad būtų įvertinta būtent jos siūloma Metų socialinio darbuotojo kandidatūra. „Taip pat ji manęs paprašė už tą žmogų balsuoti. Aš šį kandidatą tikrai žinau – tai žmogus, kuris daro daugiau nei numatyta jo pareigose, užima ne tik kėdę“, – dėstė Renata.
Ji pažįstamos laišką nusiuntė ir gavo Klaipėdos rajono savivaldybės atsakymą, kad tokia pateikimo forma yra netinkama. Buvo akcentuota, kad elektroninio ar paprasto laiško antraštėje turi būti nurodyta „Teikimas 2023 Metų socialinio darbuotojo premijos skyrimui ar Socialinio partnerio premijos skyrimui“. Taip pat paminėta, kad bus įskaityti tik tie laiškai, kuriuose yra prikabinta tinkama paraiškos forma. „Tačiau juk socialinę paramą gauna tikrai ne visi gebantys dirbti kompiuteriu, pildyti atitinkamas formas. Dažnas nori išsakyti padėką tiesiog paprastu laiško formatu. Tačiau dabar jau aišku, kad tokie paprastai parašyti laiškai tikriausiai atsiduria šiukšlių dėžėje“, – neslėpdama apmaudo kalbėjo moteris. Renata sako įvertinusi ir būtinos paraiškos niuansus. „Nei juoktis, nei verkti, prašoma nurodyti to žmogaus gimimo datą, juk tai prieštarauja net dabartiniams įstatymams dėl privatumo politikos. Tuo labiau, jei žmogus dėkingas už socialinę paramą, tai kodėl prašomi įvardinti įvairūs projektai ir pan. Juk paslaugos gavėjas apie tai dažniausiai ir nežino“, – stebėjosi Renata ir pridūrė, kad net konkurso nuostatus nėra paprasta rasti Savivaldybės interneto svetainėje, jai pavyko tik per paiešką.


Atsižvelgs ateityje
Kreipėmės į Klaipėdos rajono savivaldybę, kad ši pakomentuotų tokią situaciją. Administracijos Sveikatos ir socialinės apsaugos skyriaus vedėja Iveta Gailienė paaiškino, kad paraiškos forma patvirtinta Tarybos sprendimu. „Rengiant paraiškos formą buvo atsižvelgta į Tvarkos aprašo nuostatas. Informuojame, kad visi teikimai buvo priimti ir nagrinėjami. Manome, kad socialinio darbuotojo bei socialinio partnerio apdovanojimai turėtų būti teikiami atsižvelgiant į Savivaldybės teritorijoje veikiančių įstaigų ir organizacijų darbuotojų, dirbančių socialinį darbą, veiklos rezultatus ir iniciatyvą bendruomeninėje veikloje socialinio darbo srityje. Dėkojame už pateiktas pastabas, į jas atsižvelgsim ateityje, tikslinant paraiškos formą“, – atsakė I. Gailienė.
Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkas Raimundas Daubaris, taip pat minėtų Metų socialinio darbuotojo ir Metų socialinio partnerio rinkimų vertinimo komisijos pirmininkas informavo, kad buvo 10 pretendentų, iš kurių rinktasi, ką apdovanoti Metų socialiniu darbuotoju. Pradžioje buvo išskirti trys. Rezultatus lėmė balsavimas. „Balsai pasiskirstė, balsavimas buvo nešališkas ir sąžiningas. Tuos 10 kandidatų, kuriuos mes vertinome, pateikė Sveikatos ir socialinės apsaugos skyrius. Išgirdęs jūsų skaitytojos skundą, tikrai inicijuosiu tvarkos peržiūrėjimą, galbūt tada ir kandidatų ratas bus gausesnis“, – svarstė R. Daubaris. Jis akcentavo, kad jokiu būdu negalima ignoruoti tų laiškų, kuriuos, kad ir ne pagal griežtą paraiškos formą, atsiunčia būtent tiesioginiai socialinių paslaugų gavėjai. „Būtent jų balsai, nuomonė ir yra svarbiausi“, – akcentavo Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkas, kuris užsiminė, kad su Sveikatos ir socialinės apsaugos skyriumi bendradarbiauja sklandžiai, tad sunkumų neturėtų kilti.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių