Miesto naujovė: eglutės nėrinių grafitis

Net 4 kg baltų kaip sniegas siūlų nertai 2,10 m kalėdinei eglutei Gargžduose. Viena iš idėjos iniciatorių Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė sako, kad idėjos prasideda tada, kai gimsta noras puošti miestą.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, Metų mokytoja, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Ilona Eitnė-Tulabienė, seniūnė I. Žiedienė prieš šventes vystė mintį, kaip papuošti dar vieną miesto erdvę. Prie knygyno esančiame skvere šalia Klaipėdos rajono veiklių moterų sambūrio dovanotų gervių skulptūrėlių dabar galite pamatyti baltumu akinančią nertą kalėdinę eglutę. Iniciatorių teigimu, Gargždų eglutė išskirtinė, mat kitose bendruomenėse dažniau buvo neriamos spalvotos.

Problema idėjai įgyvendinti buvo siūlai, tačiau ją greitai išsprendė UAB „Knitas“. „Įmonė dovanojo net 6 kg baltų siūlų. Taip pat dėkojame Gargždų seniūnijos aplinkos tvarkytojų komandai, o labiausiai – Edmundui Gaudušui už pagrindo padarymą“, ‒ nuoširdžiai už gargždiškių prisidėjimą ir palaikymą dėkojo seniūnė. Gargždų seniūnijos socialinio darbo specialistė Zosė Stonienė dovanojo baltutėlaites sapnų gaudykles, kurios supasi skvero medžiuose.

 Eglutei specialiai pagamintą metalinę konstrukciją moterys apnėrė, o nėrinį supurškė parketiniu laku, kad lietus, sniegas ar vėjas neišblaškytų. I. Eitnė-Tulabienė pasakojo, kad eglės ornamentika – etnomotyvai. „Ypač tamsoje gražiai išryškėja. Jei atidžiai pažvelgsite, rasite ir širdelių, ir gėlių, snaigių, net lelijų. Sudėjome visus geriausius linkėjimus miestui“, ‒ kalbėjo pedagogė.

L. Piaulokaitė-Motuzienė svarstė, kad nertų eglučių alėja galėtų tapti net kalėdine miesto tradicija. „Naujas gatvės menas Gargždams. Tai – nėrinių grafitis. Būtų galima apnerti ir šalia esančius medžius, suoliukus ir kt. Taptume tikrai patraukliu turistams objektu. Juk kiek žmonių, pavyzdžiui, susirenka į Švėkšnos moliūgų festivalį. O šį skverą mes taip pat galėtume ateinančias metais kartu su kitais gargždiškiais paversti stebuklų kupinu kalėdiniu kampeliu“, ‒ šypsodamasi kalbėjo Loreta. Beje, ji baltus šalikėlius nunėrė skverelio gervių porelei,  miesto alėjoje kačiukui ir šuniukui.

Šalia nėriniuota eglutės pūpso įdomūs žibintai – taip pat nėriniais padabintuose trijų litrų stiklainiuose žybsi žvakelių ugnelės.

Iniciatorės kviečia gargždiškius geranoriškai prisidėti prie idėjos ir pagaminti bei prie nėrinių eglutės atnešti savo šviečiančius žibintus.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių