Minijos slėnis apjuos gargždiškių miesto gimtadienio šventę

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: akimirka iš praėjusių metų jubiliejinės Gargždų miesto gimtadienio šventės Minijos slėnyje.

1 200 šokėjų, muzikantų, dainininkų – toks būrys saviveiklininkų džiugins žiūrovus Minijos slėnyje. Gargždų miesto 771-asis gimtadienis – puiki proga mažajai Dainų ir šokių šventei Gargžduose. Tarsi generalinė repeticija prieš 100-ąją Dainų šventę sostinėje. Keturių vandenų krašte miesto šventė vyks keturias dienas – gegužės 30–birželio 2 d. Joje numatyta ne tik daug kultūros, bet ir sporto renginių. Pradžiuginti miestiečius įdomiais renginiais kartu jungiasi Gargždų kultūros centras, Jono Lankučio viešoji biblioteka, Gargždų krašto muziejus, Sporto centras ir kiti.
1 200 dalyvių
Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė akcentavo, kad šiemet, nors miesto gimtadienis ir ne jubiliejinis, tačiau kūrybinės pajėgos sutelktos tam, kad miestui grąžintume buvusias ir labai mėgstamas Dainų šventes Minijos slėnyje. „Dažnas gargždiškis jas prisimena su nostalgija. Tad laukiant neeilinės Dainų šventės Vilniuje kilo idėja surengti mažąją dainų ir šokių šventę „4 Vandenų kraštas – upė“, kuri mūsų mieste sutelks saviveiklininkų būrį iš įvairių Lietuvos kampelių. Patikėkite, suvaldyti apie 1 200 dalyvių – tikrai atsakinga užduotis“, – „Bangai“ kalbėjo V. Skuodienė.

Išsamesnė Gargždų miesto gimtadienio šventės programa skelbiama Klaipėdos rajono laikraščio naujienų portale www.gargzdai.lt, o interviu apie būsimą miesto šventę su Gargždų kultūros centro direktore V. Skuodiene ir Gargždų miesto seniūne I. Žiediene galite stebėti „YouTube“ kanale arba laikraščio FB paskyroje.

Gargždų miesto seniūnė Ind­rė Žiedienė pastebėjo, kad seniūnijai taip pat kyla nemenkas rūpestis: slėnį teks paruošti taip, kad šventės dalyviai galėtų saugiai koncertuoti, ypač tai svarbu šokėjams.
Mažoji šokių ir dainų šventė „4 Vandenų kraštas – upė“ vyks birželio 1 d., šeštadienį. Minijos slėnyje ji prasidės 14.30 val. ir tęsis iki 17.00 val. „Vakare nuo 20 val. taip pat Minijos slėnyje kviesime į Baltijos šalių atlikėjų koncertą: koncertuos grupė „Puuluups“ iš Estijos, grupė „Tautumeitas“ iš Latvijos bei mūsų mėgstama ir žinoma grupė „Žalvarinis“. Taigi, mūsų miesto šventė tarsi įsilieja ir į tarptautinius vandenis, o tikslas yra mums visiems priminti, kad Estija, Latvija, Lietuva Europos Sąjungoje kartu jau 20 metų“, – atkreipė dėmesį V. Skuodienė.
Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje gegužės 30 d. bus atidaryta ir veiks visą mėnesį paroda „Dainų šventė Gargžduose“. Beje, biblioteka kitą dieną pakvies į edukacinį užsiėmimą, kuriame bus galima patiems pasigaminti drobinį maišelį su Gargždų užrašu.
Birželio 1 d. Gargžduose, Kvietinių gatvėje, jau nuo ryto ir iki pat vakaro šurmuliuos šventinė mugė.
Akcentas – upės simbolika
Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė įsitikinusi, kad rajono gyventojams jau nebereikia priminti, jog Klaipėdos rajono prisistatymo motyvas yra 4 Vandenų kraštas. Šio miesto gimtadienio šventė akcentuoja upės simboliką. „Juk kitaip ir negali būti. Minija mums visiems svarbi, artima, miela ir slėnis, kuriame vyks šventė“, – programos simboliką atskleidė V. Skuodienė.
Gargždų miesto seniūnė I. Žiedienė pasidžiaugė, kad šią savaitę mieste jau regimi gimtadienio šventės akcentai. Ant pagrindinių gatvių šviestuvų suplevėsavo šventinės vėliavėlės su miesto gimtadienio atributika. Ar bus tęsiama praėjusių metų seniūnijos iniciatyva Gargždų miesto vėliavas dovanoti šventės rėmėjams, padėjėjams – dar bus pagalvota. „Pernykštė idėja labai pasiteisino. Gargždiškiai labiau ėmė domėtis miesto istorija ir kelti miesto vėliavą įvairiomis progomis prie įstaigų ar savo namų. Atsirado didesnis poreikis būtent savojo miesto vėliavai“, – pastebėjo I. Žiedienė, pridūrusi, jog miestas dar labiau sužaliuos, pasipuoš naujomis gėlėmis Gargždų gimtadienio šventės išvakarėse. „Šiai vasarai pasirinkome gelsvą atspalvį, galbūt tai bus savotiška naujiena“, – svarstė seniūnė.

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: birželio 1 d. Minijos slėnyje koncertuos 1 200 šokėjų, muzikantų, dainininkų.

Ir parodos, ir sportas
Įdomi diena švenčiant Gargždų gimtadienį numatyta gegužės 31-ąją. Gargždų miesto bendruomenė tęsia tradiciją kviesdama „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientus parašyti rašinį „Laiškas gargždiškiams“, tad 14 val. Savivaldybės aikštėje bus apdovanojami konkurso dalyviai, o šventinę nuotaiką kurs Gargždų muzikos mokyklos moksleiviai. Tą pačią dieną 15 val. miestiečius sukvies renginys žemaičių kalbos puoselėjimui „Jē esam, ta ėr būkem“. Žemaičių žaidimus žaisime, dainuosime, mokysimės papročių su Gargždų kultūros centro folkloro kolektyvu „Cyrulelis“. Dar po valandos pakvies Gargždų krašto muziejus į parodą „Nematyti Gargždai. Istorijos naratyvai“, bus demonstruojamos Raimundo Juciaus ir Algirdo Aužbikavičiaus kolekcijos.
Jaunieji dailininkai 17.30 val. neįprastoje erdvėje – naujojoje miesto autobusų stotyje – pristatys Gargždų kultūros centro vaikų dailės studijos parodą „Miesto balandžiai“.
Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centras miesto gimtadieniui paruošė dvi intensyvias dienas: birželio 1–2 d. vyks įvairiausių sporto šakų varžybos. Tik turėk noro rinktis ir dalyvauti: krepšinis, tinklinis, tenisas, padelis, šachmatai, stalo tenisas, diskgolfas, piklbolas, dviračiai, o dar ir autokrosas ir net buriavimas Skaidriajame karjere.

Vilija BUTKUVIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių