Ministrė M. Navickienė: vyksta realūs pokyčiai šalies socialinės politikos srityje

Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė susitikime su Europos Komisijos nare Elisa Ferreira aptarė Lietuvos socialinės politikos prioritetus bei bendradarbiavimą su Europos Komisijos DG REFORM, įgyvendinant reformas žmonių su negalia srityje.

Asociatyvinė nuotr.

„Šių metų šalies socialinės politikos prioritetai – pokyčiai žmonių su negalia srityje, užimtumo galimybių didinimas skirtingoms žmonių grupėms, socialinių paslaugų kokybės gerinimas, reali pagalba šalies gyventojams apsaugant juos nuo skurdo ir pajamų nelygybės, lygios vyrų ir moterų galimybės visose srityse“, – susitikimo metu kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Pasak ministrės M. Navickienės, mūsų šaliai šiuo metu labai svarbu žmonėms, turintiems intelekto ar psichosocialinę negalią, teikti paslaugas ir priežiūrą bendruomenėje, o ne institucijoje, svarbi integralios pagalbos plėtra, naujos techninės pagalbos priemonės, laikinas atokvėpis šeimų globėjams ar sunkią negalią turinčių šeimos narių globėjams. Planuose – informacijos prieinamumo didinimas, paslaugų žmonėms su negalia teikimas „vieno langelio“ principu, naujo negalios nustatymo modelio sukūrimas, naujų darbo rinkos paslaugų žmonėms su negalia diegimas.

Siekiama optimizuoti Užimtumo tarnybos veiklą, dėmesio skiriama ir skaitmenintų darbo vietų kūrimui, vyresnio amžiaus žmonių integracijai į socialinį, politinį, kultūrinį gyvenimą bei darbo rinką, svarbios ir individualios priemonės darbo ieškantiems žmonėms.

Siekiant šalies gyventojus apsaugoti nuo skurdo ir mažinti pajamų nelygybę, yra tobulinama minimalių pajamų apsaugos sistema, plečiamas nedarbo socialinis draudimas.

„Srityse, susijusiose su socialinėmis paslaugomis ir žmonėmis su negalia, bendradarbiaujame su DG REFORMS ir įgyvendiname ne vieną projektą socialinei gerovei šalyje pasiekti. Pavyzdžiui, įgyvendinant neįgalumo nustatymo sistemos reformą, rengiant išsamią aktyvaus senėjimo palengvinimo politikos apžvalgą, kuriant Lietuvai vieningą individualizuotų paslaugų labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms modelį ir šių žmonių integraciją į darbo rinką, socialinį gyvenimą“, –sakė ministrė M. Navickienė.

Eurokomisarė E. Ferreira pritaria Lietuvai dėl negalios srityje daromų reformų ir išskirtinio dėmesio žmonėms su negalia.

Struktūrinių reformų rėmimo generalinis direktoratas (REFORM GD) padeda ES šalims rengti ir įgyvendinti reformas, kuriomis remiamas darbo vietų kūrimas ir tvarus augimas.Parama visų pirma teikiama naudojant Techninės paramos priemonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių