Ministrė siūlo savivaldai suremti pečius

Gabrielės ČIUNKAITĖS nuotr.: po pasitarimo Savivaldybėje ministrė A. Bilotaitė ir rajono Policijos komisariato viršininkas R. Stasiulis kalbėjosi aktualia narkotinių medžiagų vartojimo plitimo problema mokyklose. Akivaizdu, kad ne tik institucijos, bet ir mokyklų bendruomenės, tėvai turėtų būti pagalbininkai kovojant su šia problema.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė praėjusį penktadienį Klaipėdos rajono savivaldybėje susitikusi su rajono vadovais, taip pat su Klaipėdos apskrities rajono policijos vadovais aptarė kriminogeninę situaciją rajone, pareigūnų pritraukimo programą ir itin aktualią narkotikų plitimo mokyklose problemą, kuriai būtinas aktyvus visų institucijų įsitraukimas.
Per 6 šių metų mėnesius Klaipėdos rajono policijos komisariate registruotos 268 nusikalstamos veikos – tiek pat kaip ir pernai per tą patį laikotarpį. Nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklis siekia 64,2 proc. ir viršija bendrą visų šalies policijos įstaigų nusikaltimų ištyrimo rezultatą.
„Mažinti nusikaltimų skaičių ir didinti Lietuvos žmonių saugumą išlieka svarbiausiu mūsų prioritetu. Nuosekliai einame šiuo keliu, tačiau geriausių rezultatų pasieksime surėmę pečius su vietos valdžia ir bendruomenėmis. Tikiu, kad jau kurį laiką bendrai vykdomos prevencinės priemonės leis Klaipėdos rajono savivaldybei tapti ne tik viena sparčiausiai augančių, bet ir viena saugiausių šalyje“, – teigė ministrė. Ji akcentavo, kad posėdyje aptartas ministerijos ir Savivaldybės bendradarbiavimas dėl narkotinių medžiagų plitimo problemos mokyklose. Vidaus reikalų ministerijos pavedimu atsižvelgiant į narkotinių medžiagų vartojimo ir platinimo mokyklose problematiką bei poreikį sustiprinti šių medžiagų kontrolę švietimo įstaigose, Policijos departamentas parengė aplinkos saugumo rekomendacijų projektą mokykloms. Jose nurodomos ir priemonės efektyvesnei narkotinių medžiagų plitimo mokyklose stebėsenai bei kontrolei. Rekomenduojama gerinti mokyklų teritorijų saugumą: diegti stebėjimo sistemas, statyti tvoras ir kt. VRM yra parengusi nusikaltimų prevencijos naują modelį. „Kartu su rajono Savivaldybės vadovais aptarėme dėl glaudesnio bendradarbiavimo – galbūt pilotinio (bandomojo) projekto. Pabandytume paimti keletą mokyklų ir skirti individualų dėmesį pradedant nuo tų „kietųjų“ priemonių (tvoros ir pan.) iki „minkštųjų“ – bendradarbiavimo su bendruomenėmis, tėvų švietimo ir kt. Narkotikų plitimo problema tikrai yra labai didelė, tam pati kaip ministrė skiriu ypatingą dėmesį ir tikrai įtraukiame visas institucijas, tad norime akivaizdžių rezultatų bendradarbiaujant su savivalda. Tai – labai svarbi partnerystė“, – „Bangai“ po susitikimo Savivaldybėje sakė A. Bilotaitė. Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Stasiulis pokalbyje su ministre patvirtino, kad pastaruoju metu situacija dėl neaiškių narkotinių medžiagų vartojimo tarp moksleivių yra paaštrėjusi. Pasak komisaro, šiemet jau keturi mokiniai komos būsenos buvo išvežti į reanimaciją, pernai pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų platinimo. Jis atkreipė dėmesį, kad Klaipėdos rajono savivaldybės vadovų iniciatyva pavasarį kartu su rajono atsakingų institucijų atstovais išdiskutuota ši aktuali tema ir žengtas svarbus žingsnis – sudarytas algoritmas, kaip elgtis mokykloms tokiose situacijose.
Ministrė A. Bilotaitė po pasitarimo labai teigiamai įvertino Klaipėdos rajono savivaldybės vykdomą pareigūnų pritraukimo programą. „Tai – puiki Savivaldybės iniciatyva, jau ir rezultatus duodanti. Kitas dalykas yra tai, kad regionuose dėl pareigūnų pritraukimo jau varžomasi tarpusavyje. Reiktų pagalvoti dėl bendros pozicijos“, – samprotavo ministrė.
Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių