Modernizuojamam daugiabučiui – priverstinės nuovažos

Gargždų Klaipėdos g. 34 namo gyventojai sako nebesitaikstysią su jiems primetamais sprendimais. Šiuo metu UAB „Gargždų būstas“ administruojamas daugiabutis yra modernizuojamas, prie laiptinių yra įrengiamos nuovažos, kurių, gyventojų įsitikinimu, niekam nereikia.

Gyventojai nesutinka

„Bangos“ redakcijoje apsilankiusi daugiabučio gyventoja Irena Šlepavičiūtė atvirai sako, jog nuovažų įrengimas – didžiausia nesąmonė. „Aš nekalbu apie smulk­menas, tačiau kam tos nuovažos. Juk lėšos už namo modernizavimą guls ant mūsų pečių, tačiau mūsų nuomonės niekas nepaiso. Nuovažos visiškai nereikalingos, nes jei ir bus neįgalusis ir užvažiuos nuovaža, tai kaip jis pakils toliau? Nėra jokių liftų, jokių sprendimų, tai kam imituoti esą pritaikytą aplinką neįgaliesiems“, – neatsistebi I. Šlepavičiūtė.

Iš 55 namo butų 35 parašus surinkusi Roma Misiūnienė gyventojų raštą įteikė UAB „Gargždų būstas“. „Paskutiniame namo gyventojų susirinkime daugeliui mūsų buvo naujiena, kad prie kiekvienos laiptinės, renovuojant mūsų daugiabutį, bus įrengtos nuovažos. Mūsų nuomone, šie įrenginiai neišsprendžia neįgalių žmonių judėjimo/patekimo į butus problemos, kadangi pačios laiptinės nėra jiems pritaikytos. Prašome neįrengti nuovažų, o tam skirtas lėšas panaudoti visų laiptinių laukujų laiptų remontui“, – rašoma gyventojų pasirašytame rašte, kuris dar liepos 7 d. buvo gautas „Gargždų būsto“. Pasak R. Misiūnienės, buvo gautas atsakymas toks, kad kažkoks architektas iš Klaipėdos liepė taip daryti. „Daro, ką nori. Klauso kažkokio architekto, o ne gyventojų nuomonės“, – piktinasi namo gyventojai ir tvirtina nenuleisią rankų, kovosią iki galo.

Vykdo reikalavimus

UAB „Gargždų būstas“ direktorė Patricija Smailytė „Bangai“ teigė, kad jai ši situacija gerai žinoma. „Be įrengtos nuovažos nebus galima modernizuoto namo pripažinti tinkamu naudoti, juk dalyvauja ir neįgaliųjų atstovas. Nuovaža yra privaloma, galioja griežti reikalavimai“, – užtikrino P. Smailytė.

Paklausus, kodėl aplink modernizuotuose daugiabučiuose nuovažos nėra, o čia privaloma, pašnekovė paaiškino: „Šiuo projektu yra tvarkomi ir laiptai, tad nuovaža reikalinga. Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kada buvo rengtas konkretaus namo projektas, juk teisinė bazė keičiasi, o pagal ją – ir reikalavimai.“

Gargžduose įsikūrusi UAB „Vlastona“ vien Klaipėdoje yra modernizavusi per 30 daugiabučių, kurie Valstybinės komisijos jau pripažinti tinkami naudoti, o dalis vertinami šiuo metu. Bendrovės vadovo Vlado Stonio paprašėme pakomentuoti šią situaciją, susiklosčiusią tarp „Gargždų būsto“ ir gyventojų. „Tai nesusitarimas, nesusikalbėjimas. Svarbiausia paisyti techninio darbo projekto, kuriame buvo numatyti visi sprendiniai. Kiek mes modernizavome daugiabučių Klaipėdoje, visur yra įrengiamos nuovažos, net durų plotis turi būti atitinkamas, kad neįgalus asmuo galėtų įvažiuoti. Tokie reikalavimai. Jei nebus įvykdyti, namas nebus pripažintas tinkamas naudoti, nebus galima atiduoti vertinti Valstybinei komisijai“, – replikavo šioje srityje patyręs V. Stonys.

Agnė ADOMAITĖ

Aut. nuotr.

 

palėpės laiptai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių