Mokė saugiai atsikratyti pavojingų atliekų

Asociatyvi nuotr.

Balandžio pabaigoje Girininkų kaime, Vėžaičių gatvėje, autobusų stotelės šiukšliadėžėje rasta apie 7 kg gyvsidabrio. Pareigūnus nustebino toks neatsakingas žmonių elgesys – neleistinoje vietoje atsikratyti pavojingų atliekų. Jas surenkanti UAB „Toksika“ pirmą kartą surengė akciją, kurios metu lankėsi rajono kaimuose ir miesteliuose, kur iš rajono gyventojų nemokamai šias priėmė.


Kelininkai, Girininkuose tvarkę autobusų stotelę, rado keraminį indą, kuriame buvo pusė litro gyvsidabrio – apie 7 kg. Atvykę ugniagesiai neturėjo galimybių jį saugiai išvežti – buvo pranešta rajono Savivaldybės civilinės saugos specialistams. Jie pasirūpino saugiu gyvsidabrio išvežimu.
„Gyventojai privalo žinoti, jog negalima gyvsidabrio mesti į šiukšliadėžę, šiukšlių konteinerį ar patvorį – toks didelis jo kiekis padarytų žalos aplinkai ir gamtai“, – dėstė Gargždų PGT vyriausiasis specialistas Arūnas Armalis.
Pirmą kartą edukaciniu tikslu akciją surengė Dumpiuose įsikūrusios UAB „Toksika“ Klaipėdos aikštelė, surenkanti pavojingas atliekas. Šį pavasarį Klaipėdos aikštelės darbuotojai tris šeštadienius lankėsi Gargžduose, Priekulėje, Karklėje, Kretingalėje, Dauparuose, Endriejave ir kitur – iš viso 15-oje rajono kaimų ir miestelių, kur suteikė nemokamą paslaugą. Jie iš gyventojų surinko apie 9 tonas pavojingų atliekų.
„Pilietiški, aktyvūs buvo gargždiškiai – jie eilutėje laukė mūsų atvykstant, – kalbėjo Klaipėdos aikštelės vadovė Ieva Žalpytė. – Priekulėje irgi daug gyventojų atvyko – buvo puiki proga atsikratyti pavojingomis atliekomis.“
Daugiausia žmonės atnešė dažų, likusių po remonto darbų, klijų, taip pat elektronikos prietaisų – skalbimo mašinų, televizorių, baterijų bei kita. Atnešė ir pasenusių medikamentų, pakuočių nuo cheminių medžiagų, jomis suterštų pašluosčių. „Norime edukuoti gyventojus, kad jie saugiai tvarkytų pavojingas atliekas. Smagu, kad žmonės tampa atsakingesni, sąmoningesni. Nebuvo nė vieno kaimo ar miestelio, kur mūsų nelauktų“, – teigė I. Žalpytė.
Akcijos metu pavojingos atliekos buvo surinktos nemokamai. Patiems galima nuvežti į Dumpius, UAB „Toksika“, ir palikti jas sumokėjus tam tikrą mokestį.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių