Mokesčius slėpusiems dviejų Panevėžio bendrovių vadovams skirtos baudos

Dviejų pervežimų bei naudotų automobilių prekybos sektoriaus įmonių, veikiančių Panevėžyje, vadovai teismo baudžiamaisiais įsakymais nubausti dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkti duomenys, kad vadovai savo bendrovių naudai vengė mokėti pridėtinės vertės ir pelno mokesčius valstybei. Teismas konstatavo, kad bendrovėse buhalterinė apskaita buvo tvarkoma apgaulingai, į ją nebuvo įtraukiami dalies paslaugų pardavimo dokumentai.

Šioms bendrovėms Europos Sąjungos valstybėse suteikus krovinio gabenimo paslaugas fiziniams asmenims, kelionės lapuose buvo fiksuojama, kad automobilis grįžta be krovinio. Tokiu būdu atliktos krovinio gabenimo paslaugos nebuvo įtraukiamos į buhalterinę apskaitą ir už suteiktas paslaugas neišrašomos PVM sąskaitos faktūros. Kitais atvejais, buhalterinėje apskaitoje nefiksuotos gautos piniginės lėšos.

Tyrimą atlikę policijos tyrėjai taip pat nustatė, kad bendrovėms suteikus automobilių gabenimo paslaugas ( jų transportu atvežus automobilius iš Vokietijos Federacinės Respublikos, Nyderlandų Karalystės, Italijos ir Prancūzijos Respublikų), buhalterinėje apskaitoje buvo fiksuojama mažesnė automobilių gabenimo paslaugos kaina, nei realiai sumokėjo paslaugos pirkėjas.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad vykdant apgaulingą apskaitą valstybei padaryta žala siekia per 53 tūkstančius eurų. Šią sumą vadovai sutiko atlyginti ir savo neteisėtus veiksmus pripažino.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus, prašydamas nubausti abiejų bendrovių vadovus teismo baudžiamuoju įsakymu. Teismas prokuroro pareiškimą patenkino. Nuteistiesiems skirtos 7 tūkst. ir 10 tūkst. eurų dydžio baudos.

Bendras Generalinės prokuratūros ir Panevėžio AVPK pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių