Moksleivių vasara – ne vien poilsis bei darbas

Mūsų miesto jaunuoliai, nepaisydami varginančių ir intensyvių praėjusių mokslo metų, supranta, jog vasaros atostogos – tai ne tik poilsio laikas, bet ir papildoma galimybė užsidirbti, pažinti pasaulį, „atsiduoti“ bendruomenei, puoselėti pomėgius bei atrasti save. Didžioji dalis moksleivių atostogas aukoja ir keičia į sunkų darbą, tačiau atsiranda ir tokių, kurie pasirenka kitokį kelią. Ar susimąstėte, kaip šią vasarą leidžia Gargždų jaunuomenė?

Maratonas po užsienį

Keli mūsų miesto jaunuoliai gali pasgirti tuo, jog šią vasarą praleido išties ypatingai – keliaudami po gražiausius pasaulio kampelius. Gimnazistės Gertrūdos Žemgulytės geriausias draugas tapo kelionių lagaminas, kuris ją lydėjo visą vasarą. Pirmoji merginos aplankyta šalis – Švedija, į kurią plaukė kruiziniu laivu net 17 valandų! Išvykos metu jaunuolė aplankė istorines vietas ir įgijo neįkainojamų žinių. „Didžiausiame Skandinavijos mieste aplankiau Stokholmo rotušę, kurioje įteikiamos Nobelio premijos, „Vaza“ muziejų, kuriame saugomas vienintelis pasaulyje išlikęs XVII a. karinis laivas, gulėjęs Baltijos jūros dugne net 333 metus!“ – susižavėjimo neslėpė pašnekovė. Tačiau čia merginos kelionės toli gražu nesibaigė, nes jos laukė saulėtoji Kroatija.Gertrūda kartu su šokių studija ,,Trepsiukas” autobusu pravažiavę Lenkiją, Čekiją, Austriją ir Slovėniją vyko į tarptautinį šokių festivalį. Atvykę laiką leido nuostabiai: Paklenicos nacionaliniame parke vaikščiojo po kalnus, maudėsi Adrijos jūroje, ieškojo jūros ežių. „Na, o paskutiniąją dieną reikėjo „atidirbti“ už visas pramogas ir nuostabiai pasirodyti konkurse, dėl kurio ten ir vykome“, – šypsenos nesulaikė gimnazistė. Kitas merginos nuotykis – stovykla Belgijoje. Čia susirinkę 270 jaunuolių iš net 17 šalių daug sportavo, šoko lietuvių bei kitų tautų tradicinius šokius, dalyvavo orientacinėse varžybose su dviračiais po Belgijos sostinę Briuselį, aplankė ne vieną muziejų. Na ir vasaros pabaigą vainikavo kelionė kartu su šeima – nameliu ant ratų po kaimyninę Lenkiją. Žemgulių šeimyna gyveno ant Nidzkie ežero kranto ir kiekvieną vakarą grožėjosi pasakišku gamtos vaizdu. Tačiau ši aktyvi šeima vien poilsiu neapsiribojo – surengė žygį į istorinę Malborko pilį, vyko į autentišką, išskirtine architektūra pasižymintį Gdansko miestą ir aplankė žymiąją „Žalgirio“ mūšio vietą! Vasaros kelione gali pasigirti ir Neda Grikšaitė, kuri nusigavo į vieną iš žinomiausių Bulgarijos miestų – Nesebarą. Šis miestas ypatingas tuo, jog yra skirstomas į dvi dalis: Senąjį ir Naująjį. Senajame viskas išlikę iš gilios senovės, o naujajame įkurtas kurortas. „Žygiuodami per šį miestą pasijutome taip, lyg aplankėme du neapsakomo grožio pasaulio kampelius, kurie skiriasi kaip diena ir naktis. Patirtų įspūdžių neįmanoma įvardinti žodžiais“, – susijaudinimo neslėpė mergina. Abi „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleivės tvirtina, jog kelionės jas sustiprino, dar labiau suformavo kaip asmenybes ir pamačiusios šiek tiek pasaulio, suprato, kur jos bei mes visi galime tobulėti.

Pomėgiai padėjo atrasti save

Vasara – puikus metas, kuomet užmiršę sunkią mokslų naštą moksleiviai gali lengviau atsipūsti ir pasinerti į veiklą, kurią myli labiausiai. Šios progos nepraleido ir gimnazistas Gytis Kalvis, kuris prieš ketverius metus, būdamas vos 12, atrado savo pašaukimą – filmavimą. „Tėvams padovanojus pirmą kamerą, iškart pamilau filmavimą, kūrimo procesą bei galimybę kurti istorijas ir perteikti tikras emocijas juostoje“, – pasakojo Gytis. Jaunuolis teigia, jog vasara jam – pats darbymetis, nes nestinga vestuvių, miesto švenčių bei įvairių ceremonijų, kurias, žinoma, yra būtina įamžinti. „Kiekvieną savaitgalį filmuoju įvairias šventes, o po filmavimo ateina ir kitas, daug daugiau laiko užimantis etapas – montavimas, kuriuo užsiimu darbo dienomis”, – pasakojo pašnekovas. Toks įtemptas atostogų grafikas jaunuolio nebaugina, o kaip tik priešingai – jis džiaugiasi, jog kiekvienais metais darbų atsiranda vis daugiau ir gali nuolat tobulėti bei siekti išsvajotosios karjeros. Šios atostogos buvo savęs atradimų ir išbandymų metas ir Gertrūdai Žemgulytei, kuri pirmą kartą gyvenime išbandė savo jėgas žvejyboje ir pagavo net 3 žuvis! „Apsirengusi specialų kostiumą stebėjau ir pati padėjau surinkti bičių korius, o vėliau ir išsukti medų – tai neprilygo jokiai biologijos pamokai!” – juokėsi pašnekovė. Visai kitaip savo dienas leidžia Ema Paulauskaitė, kuri savanoriauja Gargždų vaikų dienos centre: „Nusprendžiau savanoriauti, nes tai darbas, kuriame mokama ne pinigais, o sielos gerove. Žinojau, jog tai padės man visapusiškai tobulėti ir atrasti save“, – su šypsena pasakojo mergina. Ema teigia, jog laikas su vaikais tikrai neprailgsta, mat jie daug kartu sportuoja, šoka, jodinėja su žirgais, dalyvauja konkursuose, keliauja bei maudosi. Didžiausią įspūdį jaunuolei paliko vaikų nuoširdus bendravimas. „Jie visuomet pasitinka, išlydi, puola į glėbį tave išvydę ir liūdi, kai reikia atsisveikinti“, – susižavėjimo neslėpė mergina. Ema prisipažįsta, jog savanoriaudama tapo pasitikinti savo jėgomis ir išmoko labiau vertinti mažus dalykus gyvenime.

Įsimintiniausi atostogų įvykiai

Kiekviena atostogų diena atrodo ypatinga, tačiau vienos dienos ar įvykiai visuomet išsiskiria iš kitų ir ilgam įstringa mūsų mintyse. Įsimintiniausia vasaros diena Aušrinei Tverskytei buvo išvyka į Latviją, kurios mergina laukė it mažas vaikas Kalėdų ryto. Ji vyko į Lucavsalą, salą Rygoje, kur koncertavo jos mėgstamiausias dainininkas Ed Sheeran. Ilgas laukimas jaunuolei pasiteisino su kaupu ir 3 valandų koncertas praėjo nespėjus nė mirktelėti. ,,Teko ne tik prarasti balsą dainuojant, bet ir nubraukti ašarą…“ – prisiminė mergina. Ji vis dar negali pamiršti nuostabios arenoje tvyravusios atmosferos, šiltų emocijų bei minios šauksmų. Taip pat savo įsimintiniausia patirtimi gali pasigirti ir Gertrūda Žemgulytė, kuri liko sužavėta Belgijoje vykusios tarptautinės stovyklos veiklomis. Kadangi stovykla vyko su Tiberiados bendruomenės vienuoliais, paaugliams teko kiekvieną dieną dalyvauti mišiose, kurios vyko nedideliame tvartelyje. ,,Klausydavome mokymų bei liudijimų. Tai neįkainojama patirtis, kuri lydės mane visą gyvenimą“, – teigė mergina. Prisimindamas savo geriausius vasaros įvykius Gytis Kalvis niekaip negalėjo išskirti tik vieno. Įgavo vertingos profesinės patirties ir tobulino savo sugebėjimus filmuodamas didžiausio masto renginį mūsų krašte – Jūros šventę. Tačiau labiausiai vaikinas džiaugiasi tuo, jog realizavo save naujoje srityje – tiesioginėse transliacijose, kuomet filmavo Oninių šventę Vėžaičiuose. ,,Tai buvo neįkainojama patirtis, nes susipažinau su šios srities specialistais, kurie davė man puikių patarimų, skatino tobulėti ir dar atkakliau siekti savo svajonės“, – teigė pašnekovas.

Laura UBARTAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Reklama: bikko.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių