Mokyklos mokinių prezidentas užleis vietą naujiems lyderiams

Šeši kandidatai varžysis dėl „Vaivorykštės“ gimnazijos prezidento posto, kurį palieka abiturientas P. Kelbauskis.

 

Būti išrinktam mokinių balsu – tikras pasiekimas. Būtent šio įvertinimo šiuo metu siekia Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos kandidatai į mokyklos mokinių prezidento postą. Šįkart pretendentų skaičius didžiausias per visą rinkimų istoriją. Tad peršasi išvada, jog bėgant metams vis daugėja drąsių, ryžtingų ir iniciatyvių jaunuolių.

Vyresnieji dalijasi patirtimi

Abiturientas, dabartinis mokyklos prezidentas Povilas Kelbauskis pakalbintas prasitaria, jog yra visiškai ramus užleisdamas savo postą nepatyrusiam kandidatui: „Mūsų mokykla labai atsakingai renka prezidentus, todėl esu įsitikinęs, kad šįkart perleisiu pareigas tinkamam žmogui.“ Pats dvyliktokas neneigia, jog prezidentui yra naudinga turėti humoro jausmą ir ypač racionalų mąstymą. „Sunkių akimirkų būta, tačiau apie tai niekada nesužinojo nė prezidentūros komanda. Visada stengdavausi, kad jie visiškai tikėtų tuo, ką daro. Susidūręs su sunkumais, nuolat sau primindavau, kad mane išrinko ir aš turiu atstovauti savo mokyklos mokiniams bet kokia kaina“, – neslepia Povilas.

Prieš beveik šešerius metus mokyklos veidu bei idėjų siūlytoju buvo išrinktas Vytautas Butkus, dabartinis VU studentas. Šiuo metu sostinėje gyvenantis gargždiškis, paklaustas, su kokiais sunkumais tuomet susidūrė, neslepia, jog tada mokyklos valdžia į mokinių prezidentūrą rimtai nežiūrėjo. Tuomet prezidento postas nesuteikė didesnių svertų įeinant į direktorės kabinetą. Tad koks turėtų būti būsimas prezidentas? „Mano kukliomis žiniomis, per porą paskutinių metų labai daug kas pasisuko į gerą, ir tai yra dabartinio prezidento ir jo komandos nuopelnas. Tad, manau, naujam prezidentui nebus lengva, bet taip tik įdomiau. Itin džiaugiuosi dabartine komanda ir seku veiklą feisbuke. Jie milijoną kartų geresni nei buvome mes, tad tai suteikia vilčių, kad viskas keičiasi į gerą. Bet aš manau, kad prezidentas su savo komanda turėtų orientuotis į socialinės aplinkos gerinimą, kad mokiniai mokykloje jaustųsi kuo patogiau ir geriau, didinti prevenciją prieš patyčias, nes tai yra opi problema visoje Lietuvoje. Niekas man neįrodys, kad jos nėra mūsų gimnazijoje, kartais atrodo, kad tai net įaugę į sienas.“ Buvęs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentas, kurio pareiga buvo domėtis mokinių problemomis, ieškoti jų sprendimo būdų, bendradarbiauti su mokytojais bei formuoti mokyklos įvaizdį, dabar nuoširdžiai pataria: „Mano palinkėjimas naujajai kartai, kad ji būtų drąsesnė ir nebijotų pakovoti už savo poziciją ir idėjas. Kad ir susipyksite su mokyklos valdžia dėl prezidentūros reikalų, visada prisiminkite, kad jūsų už tai niekas neturės teisės išmesti iš gimnazijos. Tai nenulems egzaminų rezultatų, tad neturite, ko prarasti. Būkit tikras mokinių balsas, nes pirmiausia, kol jūs čia mokotės, gimnazija priklauso ne kam kitam, o būtent jums, mokiniai.“

Kandidatai pasiruošę iššūkiams

Šiuo metu gimnazijos prezidentu siekia tapti net šeši moksleiviai, iš kurių tik dvi merginos. Jauni ir energingi kandidatai yra pasirengę susidoroti su kelyje laukiančiais pavojais ir teigia nebijantys iššūkių. Turbūt kiekvienam rinkėjui kyla klausimas, ko, išrinkus vieną ar kitą kandidatą, galėtų tikėtis mokykla ir kuris pretendentas yra palankiausias mūsų gimnazijai? Savo mintimis dalijasi kandidatas Mykolas Galinis. Pasak Mykolo, tapęs prezidentu jis stengtųsi organizuoti daugiau renginių bei skatintų bendravimą su kitomis mokyklomis, esą dabar ryšys tarp miesto mokyklų yra pasyvus. „Viena iš pagrindinių mano savybių – veiklumas. Moku bendrauti, nebijau kalbėti viešai, išreikšti savo nuomonę“, – prisipažįsta kandidatas. Jaudintis nėra dėl ko – Mykolas atsakingas ir kūrybingas.

Keturiems vaikinams nė neketina nusileisti dvi žavingos merginos – Aistė Vengalytė ir Dominyka Ambroževičiūtė, kurios atskleidė, kodėl yra tinkamos į tokį atsakingą postą. „Nebijau kalbėti viešai, turiu idėjų ir tikslų“ , – save pristato Aistė. Metais vyresnė Dominyka taip pat nepabūgo įvertinti savo potencialo: „Esu lyderiaujantis žmogus, nebijau atsakomybės, esu tolerantiška, taip pat sugebu atstovauti mokinių interesams.“

Rimtai atrankai taip pat ruošiasi ir II gimnazijos klasės mokiniai Martynas Martišauskas ir Kristupas Polekauskas. Jie – komandos draugai krepšinio aikštelėje, bet konkurentai dėl mokyklos prezidento posto. Paklausus, ko palinkėtų savo varžovams ir sau, jų mintys šiek tik išsiskyrė – Martyno palinkėjimas nuskambėjo taip: „Savo varžovams norėčiau palinkėti nuoširdumo, naujų idėjų, komunikabilumo ir nebijoti per debatus. O sau – nepasiduoti.“ Kristupas savo palinkėjimą išsakė šiek tiek pavijęs rinkimų mintį į šalį: „Linkiu siekti ne tik šio posto, bet ir daug svarbesnių svajonių, kurios darytų tave ir kitus laimingus.“

Paskutinis, bet ne prasčiausias kandidatas – Marius Bertulis. Marius pasitiki dabartine mokinių prezidentūra ir yra visiškai ramus dėl galimai laukiamo bendradarbiavimo, tad jaudintis dėl kandidato potencialo nėra tikslo. Pasmalsavus, kokiu vienu žodžiu kandidatas apibūdintų Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją, Mariaus veidą nušvietė nežymi šypsena, o atsakymas visiškai sutapo su jo spinduliuojančia emocija: „Šypsena.“


  • Jau gegužės 19 dieną Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje prasidės rinkimų etapas, kuriame kiekvienas mokinys turės teisę atiduoti balsą už labiausiai jį įtikinusį kandidatą.
  • Mokykla vieningai tikisi, jog naujasis prezidentas įneš naujų vėjų į mokyklos bendruomenę ir pateisins visus lūkesčius, taip pat gimnazijos mokiniai kandidatams linki susikaupimo, nuovokos ir visokeriopos sėkmės.
  • Jau vienuoliktą kartą Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija išrinks mokyklos mokinių prezidentą. 1996 metais „Vaivorykštei“ suteikus gimnazijos statusą, išaugo mokyklos poreikiai bei reikalavimai, vienas iš jų – išrinkti gimnazijos mokinių lyderį, tad jau 1998 buvo išrinktas pirmasis gimnazijos mokinių prezidentas.

Rugilė ŽILEVIČIŪTĖ

Dominykos AMBROŽEVIČIŪTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių