Mokyklos mugė – praktinė finansinio raštingumo pamoka

„To dar nebuvo“, – ne vienas pagalvojo ir kalbėjo, apsilankę Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinės mokyklos Kaziuko mugėje.
Anksčiau tradicinė mugė irgi vykdavo, tačiau neužtekdavo erdvės – atskirose klasėse ir koridoriuose trūko bendrystės ir išbaigtumo jausmo. Dabar kas kita. Naujoji sporto salė funkcionuoja ne tik kūno mankštos reikmėms, bet ir įvairiems renginiams. Todėl šiemetinė „Kaziuko mugė 2024“ pranoko visus lūkesčius.
Visus mugės dalyvius ir svečius su plačia šypsena pasitiko šventės vedėjai Kazytė (mokytoja Ramunė Drizgaitė-Dargevičienė) ir Kazimieras (mokytojas Aleksas Bagdonavičius), o gerą nuotaiką palaikė Dituvos sodų instrumentinis ansamblis „Soduva“.
Mugėje prekių buvo kaip iš gausybės rago, vienos už kitą gražesnės ir gardesnės. Klasės rungėsi išmone ir išradingumu. „Jaunųjų verslininkų“ devizai vienas už kitą skambesni, o aprangos gražumu buvo verta podiumo. Devintokų staigmena – tikra kavinė „Balta/Juoda“. Sulaukėme nemažo būrio svečių iš Agluonėnų ir Vilkyčių mokyklų.
Po šventės visi prekybininkai turėjo pasiskaičiuoti pelną, išrinko didžiausią pelną gavusį mokinį klasėje ir mokykloje bei didžiausią pelną gavusią klasę. Sužinojo, kokios prekės buvo paklausiausios ir ko reikia, kad prekę sėkmingai parduotum.
Mugės metu keramikas ir kalvis Dainius Šarkus supažindino su žiedimo subtilybėmis, menininkė Jūratė Kadilė atskleidė tapymo ant odos paslaptis, Jolita Morkuvienė mokė taškavimo meno. Keramikė Violeta Šarkė pristatė iš šamoto nulipdytus indus ir įvairiausius molio dirbinius, o minėto D. Šarkaus kalvystės gaminiai kėlė visų dalyvių susižavėjimą.
Nuoširdžiai dėkojame gerą nuotaiką kūrusiam Dituvos sodų instrumentiniam ansambliui „Soduva“ ir jo vadovui Kazimierui Ramonui, Drevernos kultūros centro vadovei Virginai Asnauskienei, Aurelijai Rašinskaitei, Alfonsui Vismantui ir Modestui Preibiui už pagalbą įgyvendinant sumanymus.
Džiaugiamės mokyklos bendruomenės nariais, kurie prisidėjo idėjomis, darbais, daiktais, padrąsinimais, pagalba, kad „Kaziuko mugė 2024“ vyktų sklandžiai. Malonu, kad visi dalyviai ir jų tėveliai, broliukai ir sesutės, močiutės ir seneliai buvo smagiai nusiteikę, dosniai atvėrė pinigines ir skleidė gražią bendrystę.
Renata PADEGINSKIENĖ
Direktorės pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių