• 28 lapkričio, 2021
|

Naktinės gaudynės priminė kino filmus

Šeštadienio naktį kelyje Klaipėda–Vilnius netilo sirenos ir aidėjo šūviai. Tiek pareigūnus, tiek Klaipėdos rajono gyventojus ne juokais sujudino „Audi A6“ vairuotojas. Jis per reidą į policijos stabdymą numojo ranka ir padidinęs greitį pradėjo beveik valandą trukusias įtemptas gaudynes. „Banga“ aiškinosi detales.

8 pareigūnai vijosi 30 km

Bėgti nuo policijos „Audi A6“ vairuotojas pradėjo Klaipėdoje, kai Statybininkų prospekte policijos pareigūnų stabdomas nestojo ir padidinęs greitį nuskuodė Vilniaus kryptimi. Bėglys užminė mįslę ir sukėlė įtarimą tą naktį budėjusiems pareigūnams. „Akimirksniu žinia apie gaudynes sklido per patrulių racijas. Į persekiojimą įsijungė 4 ekipažų 8 pareigūnai. Paniškas eismo dalyvio skuodimas kėlė nemenką įtarimą. Buvo įtempta naktis“, – komentavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisaria­to Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Klaipėdos rajone, Trakių kaimo miško keliuke, pareigūnai iššovė iš tarnybinių pistoletų į automobilį. Nors buvo peršauta automobilio galinio rato padanga, šis lėkė toliau. Kretingos rajone, Jokūbavo kaime, pervažiavusi patiestą priverstinio stabdymo priemonę, mašina važiavo toliau ir buvo sustabdyta kelyje Kretinga–Gargždai. „Bėglys suprato, kad kelio toliau nėra. Priverstinė stabdymo priemonė pradūrė visas keturias padangas. Vairuotojui galimai šoką sukėlė ir jų sprogimo garsas, ir priešakyje iš automobilio išlipę su tarnybiniais ginklais kelią blokavę pareigūnai. Iššauti du įspėjamieji šūviai, kurių liepsna nakties tamsybėje tikrai atrodė grėsmingai. Pažeidėjas suprato, kad yra įspraustas į kampą, ir sustojo“, – pasakojo M. Džermeika.

Pažadino net iš miegų

„Bangos“ kalbintas gaudynių liudininkas tikino, kad šis persekiojimas niekuo nenusileido kino filmams. „Gyvenu netoliese Kretingos plento. Negirdėti kaukiančių sirenų buvo tiesiog neįmanoma. Išsiblaškė visi miegai. Puoliau žiūrėti, kas vyksta. Smalsumo vedamas, sėdau į mašiną ir pasileidau paskui pareigūnų koloną. Spidometras rodė daugiau nei 180 km/h greitį. Neabejoju, kad vairuotojas buvo girtas arba su nelegaliomis prekėmis mašinoje. Kitaip tikrai nebūtų drįsęs šitaip ant kojų sukelti policijos“, – svarstė gargždiškis.

Neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo

Pasak Kelių policijos tarnybos viršininko, tokių įtemptų gaudynių pasitaiko retai, o vairuotojai be priežasties niekuomet nebėga. Šįkart apie 30 km persekiotas 36 metų bėglys galimai buvo apsvaigęs nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų ir neturėjo teisės vairuoti. Jis, priverstinai sustabdytas ir išlaipintas iš automobilio, pūsti į alkotesterį griežtai atsisakė ir į kalbas su pareigūnais leidosi nenoriai. Puokštę grubių administracinės teisės pažeidimų prisirinkęs pažeidėjas nugabentas į Kretingos ligoninę. Joje paimtas bėglio kraujo mėginys. „Laukiame tyrimo išvadų. Be abejo, ši byla pasieks teismą. Jau vien atsisakymas tikrintis blaivumą traktuojamas kaip sunkus girtumas. Ką jau kalbėti apie pasipriešinimą ir reikalavimų nevykdymą“, – sakė M. Džermeika ir pridūrė, kad drąsuolis paklos nemenką sumelę baudoms, o galbūt jam bus skirtas net areštas. „Sunku paaiškinti tokį elgesį. Gal čia pilnatis taip veikia“, – juokavo pareigūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių