• 9 gruodžio, 2021
|

Naminukę išbraukti dar per anksti

Dar gegužės pradžioje „Bangos“ korespondentų kalbinti rajono gyventojai, linkę kilnoti taureles, tikino, kad naminukė esą nebepopuliari. Mat kenkia sveikatai. Tačiau praėjusios savaitės policijų suvestinės – sėkla abejonėms. Štai Veiviržėnuose ir Girininkuose galimai rastas ne vienas litras šio alkoholinio gėrimo. Policijos pareigūnai pabrėžia, kad ar tai naminukė, paaiškės tik gavus ekspertizės rezultatus, o turėjimas toli gražu neprilygsta platinimui. „Bangai“ bendraujant su seniūnais, atsiskleidė ir kita medalio pusė: vis labiau įsikeroja nelegalios prekybos „taškai“ po darbo valandų.

Rasta beveik 25 litrai

Naminės degtinės policijos pareigūnai jau senokai nebuvo aptikę. Tačiau praėjusi savaitė sudrumstė ramybę. Veiviržėnų miestelyje ketvirtadienį policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Audi“. Patikrinę jo saloną pareigūnai nustatė, jog 41 m. vairuotojas gabeno šešis 3 litrų talpos indus su galimai namine degtine.

Tą pačią dieną apie 16 val. pareigūnus pasiekė žinia, kad esą Girininkų kaime laiko ir nelegaliai prekiauja naminiais alkoholiniais gėrimais. Policija patikrino 51 m. girininkiškio sodybą. Vyriškis nepasikuklino. Jo namuose rastos šešios plastikinės talpos po 5 litrus, dar trys plastikiniai buteliai po 1 litrą bei trys 0,2 l talpos stikliniai indai. Rastose talpose buvo supiltas naminės degtinės kvapą turintis skaidrus skystis.

„Jei pas žmogų radome skysčio, turinčio naminės degtinės kvapo, tai dar nereiškia, kad sodyboje veikia „taškas“. Turėjimo ir platinimo faktas – du skirtingi dalykai. Daugiau detalių tikrai neviešinsiu, nes tai darys įtaką tyrimui. Viską parodys gauti ekspertizės rezultatai“, – komentavo Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė. Ar rajone yra įtariamųjų dėl naminės degtinės laikymo ir platinimo, pareigūnė „Bangai“ neatskleidė.

Vėžaičių seniūnijoje – bent trys „taškai“

Girininkiškio namuose rasta beveik 7 litrai naminuke dvelkiančio skysčio. „Banga“ atidžiau pažvelgė į Vėžaičių seniūniją. Domėjomės, galbūt gyventojai žino ir daugiau veikiančių „taškų“, tačiau šių prekybininkai atsargesni ir į policijos akiratį nepakliūna. Įtarimus patvirtino Vėžaičių seniūnijos socialinė darbuotoja Stanislava Grykšienė. Anot jos, dar trys taškai seniūnijos apylinkėse tikrai veikia jau daugiau nei 10 metų. „Kad tokių „taškų“ likę, žino visi, tačiau nori ramiai gyventi ir tyli. Tai išryškėja ir bendraujant su gyventojais. Tiesa, anksčiau šie „taškai“ buvo patrauklesni. Dabar mėgstantieji pagurkšnoti labiau renkasi nebrangų alų ar vyniuką. Kiek žinau, prieš keletą metų už 0,5 l talpos butelaitį naminukės tekdavo pakloti 6–7 litus“, – vietinėmis žiniomis dalijosi S. Grykšienė. Pasak socialinės darbuotojos, dažniausiai „taškų“ ieškotojai – dirbantys atsitiktinius darbus pas ūkininkus ar kur kitur asmenys. Jie prisigurkšnoję Darbo biržos dažnai ir nebeaplanko.

„Ant bangos“ nelegali prekyba

Pastaraisiais mėnesiais politikai pažėrė krūvą alkoholio pardavimo ir vartojimo ribojimų. Yra nuomonė, kad tai uždegs žalią šviesą nelegaliai alkoholio rinkai. Toli žvalgytis nereikia. Pasak Veiviržėnų seniūnijos seniūnės Editos Sluckienės, naminukės taškų seniūnijoje išties nebėra, tačiau nelegali prekyba alkoholiu klesti. Mat gyventojai prisiperka įvairiausių alkoholinių gėrimų: sidro, alaus, degtinės ir pardavinėja po darbo valandų. „Net po 20–30 litrų pardavimui. Vien Skomantuose 2–3 naminės „parduotuvėlės“. Nuolatiniai klientai – paaugliai, vaikai. Ne kartą bandėme spręsti šią problemą su pareigūnais. Tačiau esą jų rankos surištos. Pardavimo faktas neužfiksuotas. Tad nepagautas – ne vagis“, – atskleidė seniūnė.

O štai apie nelegalią alkoholio prekybą po darbo valandų Veiviržėnų teritorijos vyriausiasis tyrėjas Žydrūnas Kazbaraitis pirmą kartą išgirdo iš žurnalistės. „Nė karto niekas man apie tai nepranešė. Jei seniūnė turi tokios informacijos, tegul pasidalija. Tikrai aiškinsimės, – komentavo pareigūnas ir tikino, kad jei tokia žinia su konkrečiais adresais jį pasieks, policija nestokos fantazijos: – Būtų naivu manyti, kad pareigūnai su uniformomis nuvažiuos aiškintis dėl galimai nelegalios prekybos alkoholiu. Tikrai rasime priemonių, leidžiančių patikrinti, ar išties vyksta pardavimas.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių