„Natura 2000“ dieną kviečiame pažinti Žemaitijos nacionalinio parko grožį

Kaip ir praėjusiais metais, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos kolektyvas, kviečia jus suburti draugų ar šeimos narių komandą ir gegužės 21 d. sudalyvauti „Natura orient“ varžybose!

Šiais metais, jums parinkome trasą vakarinėje parko dalyje. Keliaudami trasa išvysite: Platelių ežero grožį, Liepijų miškuose augančius šimtamečius ąžuolus ir įspūdingus Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžius. Trasa drieksis per gamtines teritorijas, kurios dėl savo ypatingo grožio ir svarbos biologinei įvairovei yra įtrauktos į tarptautinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“.

Šios orientacinės varžybos organizuojamos tarptautinės „Natura 2000“ dienos proga, todėl jos bus neįprastos – kiekviename kontroliniame punkte turėsite atlikti po užduotį, kurią atlikdami daugiau sužinosite apie tarptautiniu mastu saugomas gamtines buveines ir retas rūšis.

Jums reikės:
* suburti komandą iš 2-5 draugų ar šeimos narių;
* ir gegužės 21 d. atvykti į Beržoro stovyklavietę, adresu: Plungės g. 38, Laumalenkos, Plungės raj. (koordinatės : 56.023265, 21.827775).
*Ten mes jau jūsų lauksime, paaiškinsime taisykles ir išleisime į trasą. Starto ir finišo vieta bus ta pati.

Orientacinių varžybų pradžia – 10:00 val.

Parengėme jums dvi skirtingo sudėtingumo trasas – šeimos ir iššūkių.

Šeimos trasa yra lengvesnė, jos ilgis apie 6 km ir ją įmanoma įveikti su minimaliais orientavimosi sugebėjimais. Šioje trasoje gali varžytis komandos,sudarytos iš šeimos (ar šeimų) narių, kuriose yra bent vienas asmuo iki 12 metų.

Iššūkių trasa yra sudėtingesnė. Šios trasos ilgis apie 15 km, ją rekomenduojame rinktis dalyvius, turinčius bent vidutinius orientavimosi gamtoje įgūdžius. Pasirinkusiems iššūkių trasą gali tekti susidurti su natūraliomis gamtos kliūtimis. Viskas priklausys nuo gebėjimo orientuotis ir pasirinkti geriausią kelią.
Varžybų nugalėtojai bus išrinkti pagal trasos įveikimo laiką ir teisingai atliktas užduotis. Laimėtojus apdovanosime projekto „Naturalit“ įsteigtais prizais. „Naturalit“ projektas rūpinasi, kad Lietuvoje būtų išplėstas ir tinkamai saugomas „Natura 2000” teritorijų tinklas.

Išbandyk savo jėgas ir prisijunk prie iššūkio!!!

Renginys NEMOKAMAS! Įveikusiųjų trasą lauks karšta arbata ir ant laužo kepami sausainiai.

Dėmesio – kontroliniams punktams fiksuoti reikės QR kodus skaitančio išmaniojo telefono (užtenka vieno komandai). Dalyviams reikės parsisiųsti programėlę „Omaps“, kurią nemokamai parsisiųsite iš „Google play“ ir „Appstore“ parduotuvių.

Būtina išankstinė registracija iki gegužės 18 dienos užpildant šią anketą: https://forms.gle/8oorVvC5tVnUQqyV7

Daugiau informacijos: +370 677 86345 (Paulius Mika).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių