Naujaisiais – daugiau kantrybės ir stiprybės

Norėtųsi palinkėti gražių ateinančių Naujųjų – be nusivylimo, kartėlio ir nelaimių. Žiniose nuolat pranešama, kad pasaulyje pilna blogio, o mes turime daugiau matyti gerų dalykų. Jų yra.

Kurkime gražią ateitį, turėkime kantrybės ir mokėkime džiaugtis gražiais darbais. Šiemet patyrėme daug įvairių išbandymų, pats didžiausias – agresorės Rusijos sukeltas karas  Ukrainoje.

Pastebėjote, kiek daug susivienijimo prieš  teroristinės Rusijos karą? Kiek daug ir finansinės paramos, ir palaikymo žodžių,  gražių iniciatyvų?  Žinoma, yra ir skaudžių pamokų.  Visa tai leidžia tikėti tuo, kad mes esame vieningi, supratingi ir jautrūs. Tikime Ukrainos pergale ir taika. O štai daugybė sankcijų teroristinei Rusijai, daugelio šalių pagalba Ukrainai atvėrė naujus pasitikėjimo valdžia rodiklius. Girdimumo ir supratingumo, pasirodo, Europa turi! O štai smerkiama Rusija prarado galią –  kare  nesugeba įveikti tokios stiprios Ukrainos! Esame tvirtesni nei atrodo, o paprastų žmonių užsidegimas tiesiog pavydėtinas!

Daugelis džiaugėsi šiemet atsikratę veido kaukių, būtinų ribojimų dėl pandemijos. Didelį darbą padarėme, daug kas skiepijosi, ir pandemija, nors  visiškai ir neišsigaravo, įveikta! Visa tai mūsų vieningumo ženklas. Visi išmokome daug.  Išmokome ir darbus nudirbti nuotoliu, ir apsipirkti nuotoliu, ir su vaikais daugiau pabūti namuose. Tobulėjame.

Kas tikėjosi, kad pasaulis po pandemijos šitaip pasikeis? O gal tai į naudą?  Juk girdime, kaip vartojimo kultūra, užkariavusi pasaulį, gviešiasi užimti ir mūsų šalį. Tad prieš pirkdami dabar stengiamės daugiau pasvarstyti, ar verta, ar reikia. Tai juk kelias tvarumui!

Infliacija kils greičiausiai ir kitais metais. Galbūt valdžios pastangos didinti atlyginimus, pašalpas ir pensijas bus žingsnis, kuris padės? Na, tikriausiai ne iš karto, bet vėlgi – tai pastangos padėti eiliniams žmonėms.  Vietoj to, kad žvalgytumėmės vien į valdžią ir lauktume išsižioję malonių, turime imti pavyzdį iš Ukrainos ir stengtis būti kartu, padėti vienas kitam, suprasti ir paremti.

Susiduriame su dar viena didele problema. Valdžia suteikė lengvatas šildymui, bet susimokėti už šilumą ir elektrą tampa iššūkiu ne tik eiliniams žmonėms, bet ir įmonėms, kurios pradėjo smarkiai taupyti. Pastebėjome, kaip net didieji prekybos centrai išjungė šviesas, kur net nebūtina. Verslui atėjo sunkmetis ir galbūt kai kurie net užsidarys. Visi suprantame, kad ekonominė krizė  visame pasaulyje, tad turime būti kantrūs, stiprūs ir protingi. To ir linkiu Naujaisiais metais!

Liveta PATAPAITĖ

Skaitytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių