Naujoji Klaipėdos rajono koalicija: svarbus ne tik esamų darbų tęstinumas, bet ir naujų planavimas

Klaipėdos rajone pasirašyta koalicinė sutartis. Į valdančiąją daugumą jungiasi keturios politinės partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija, Tautos ir teisingumo sąjunga bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Taip naujoji koalicija užsitikrina tvirtą daugumą rajono Taryboje – 18 mandatų iš 27.

„Rinkėjai aiškiai pasakė – Tarybos daugumoje nori matyti kairiąsias jėgas. Mes sulaukėme daugiau nei dvigubai didesnio palaikymo nei dešinieji. Todėl formuojant koaliciją mano užduotis buvo įsiklausyti į tokią rinkėjų valią. Be to, pastaruosius metus su dviem politinėmis jėgomis – Socialdemokratais bei Tautos ir teisingumo partija dirbome užtikrintai ir stabiliai, manau, per rinkimus tai gyventojai ir įvertino. Todėl toks tęstinumas yra natūralus ir lauktas žmonių. Sveikinu prie mūsų koalicijos prisijungusius demokratus, neabejoju, kad jų tikslai yra tokie patys kaip mūsų – kad Klaipėdos rajonas tvirtai žengtų į priekį“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Koalicija sutarė, kad visi pradėti projektai turi būti tęsiami. Tai – ir baseino bei sporto salės  Gargžduose, Sendvario daugiafunkcio centro Trušeliuose ir darželio Mazūriškiuose statybos, rajono gatvių apšvietimo plėtra, viešųjų erdvių tvarkymas ir kiti svarbūs darbai. Taip pat sutarta ir toliau nemažinti finansavimo keliams ir gatvėms – kasmet tam skiriant bent po 12 mln. eurų, gerokai didesnį dėmesį skirti žvyruotų kelių atnaujinimui, sodininkų bendrijų keliams, daugiabučių kiemams.

„Per beveik metus laiko su koalicijos partneriais pavyko įgyvendinti daug darbų. Žmonės nori tęstinumo, nori stabilumo, kad rajonas eitų į priekį. Todėl neabejoju, kad su šia dauguma mes galime padaryti dar daugiau nei iki šiol. Tai didžiulės patirties turintys žmonės, o tai leidžia darbų imtis iš karto. Ir ne tik tęsti esamus, bet ir planuoti naujus, svarbius darbus ir projektus, gerinančius Klaipėdos rajono gyventojų gyvenamąją aplinką“, – tikina Tautos ir teisingumo sąjungos Klaipėdos rajono atstovas Sigitas Karbauskas.

Siekiant įtraukti gyventojus į savivaldą bus didinamas Dalyvaujamojo biudžeto finansavimas, rengiamos gyventojų apklausos svarbiais klausimais, skatinamos viešos konsultacijos dėl planuojamų sprendimų. Bus stiprinamas projektinis valdymas, diegiama Klaipėdos rajono gyventojo kortelė, suteiksianti nuolaidų įvairiose įstaigose. Pokyčiai laukia ir sveikatos srityje – bus plečiamos dienos stacionaro paslaugos ir labiau prieinamos ambulatorinės konsultacijos, tvarkomi pastatai, investuojama į įrangą, reikiamų specialistų pritraukimą.

„Mūsų tikslas sklandžiai dirbti ir toliau, kaip buvo pastaruosius metus. Padaryta tikrai daug, o per ateinančią kadenciją laukia daugybė naujų projektų ir iššūkių. Tikiu, kad su šia valdančiąja dauguma galime šiuos darbus įgyvendinti. Todėl sprendimas prisijungti prie koalicijos buvo natūralus mūsų žingsnis, siekiant prisidėti prie būsimų pokyčių“, –  sako Klaipėdos rajono Socialdemokratų skyriaus pirmininkė Ligita Liutikienė.

„Su daugumoje esančiomis partijomis matome bendrus sąlyčio taškus įvairiais klausimais, kurie svarbūs Klaipėdos rajono gyventojams. O kai yra sutarimas, tai ir sprendimas dirbti Taryboje kartu su šiais partneriais yra lengvas. Manau, kad laukia darbingi ketveri metai ir tikiuosi, jog išpildysime mūsų rajono gyventojų lūkesčius“, –  sako  Klaipėdos rajono Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriaus pirmininkas Edmundas Zbarauskas.

Koalicijos susitarimu Valstiečių ir žaliųjų sąjunga į vicemerų pareigas deleguoja Violetą Riaukienę ir Vytautą Butkų, o į dviejų komitetų – Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos bei Švietimo, kultūros ir sporto pirmininkus – Raimundą Daubarį ir Loretą Piaulokaitę-Motuzienę. Tautos ir teisingumo sąjunga į Administracijos direktorius siūlo Sigitą Karbauską. Socialdemokratai į Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkus deleguoja savo atstovą, o Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ į Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkus – Edmundą Zbarauską.

1 Komentaras

  • Kosmosas…nieko naujo. lyg rinkimų nebūtų buvę, o dėl kai kurių kompetencijų reiktų net gerai apsvarstyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių