Naujųjų metų naktis išparduodama

Paryžiaus Eifelio bokšte, Laplandijoje kartu su Kalėdų Seneliu, Maldyvų paplūdimyje, o gal prie židinio pas močiutę ar senelį – kur sutikti Naujuosius? – ne vienam aktualus klausimas. Kai iki Naujųjų buvo likusios kelios savaitės, domėjomės, kokių pramogų, pasitinkant žaliojo medinio Arklio metus siūlo Klaipėdos rajono kavinės, restoranai, sodybos, bei kiek tos linksmybės kainuoja.

Kainos tūkstantinės

„Bangos“ korespondentė, apsimetusi potencialia kliente, paskambino į keletą Klaipėdos rajono sodybų. Ji pageidavo išsinuomoti pokylių salę su gyvenamaisiais kambariais dešimties penkiolikos suaugusių žmonių grupei. Viešbutyje-restorane „Radailių dvaras“ buvo pasiūlytos pirtys. Didžiosios kaina – 1700 Lt, mažosios – 800 Lt. Į šią sumą įeitų ir nakvynė. Pokylių salę esą nuomotų tik apie 20 žmonių grupei, tada imtų nuo žmogaus po 120 Lt už maistą. Tačiau jokia programa į kainą neįeina – tik patalpos ir maistas. Priekulės seniūnijoje esančiame „Memelio dvare“ buvo pasiūlytos pirties patalpos (kartu su vieta nakvynei) už 3 000 Lt.

Lapiuose įsikūrusi sodyba „Prie šaltinio“ Naujųjų metų nakčiai jau užsakyta. Atsiliepęs vyriškis užsiminė, kad kaina svyruoja nuo 1500 iki 2000 Lt. Kvietiniuose įsikūrusiame „Rūgpienių kaime“ vietos taip pat jau ankšta. Pokylių salė užsakyta. Laisva buvo nebent pirtis, kurios kaina 800 Lt, ir po 20 Lt nuo žmogaus už nakvynę.

Įspūdingų programų nesiūlo

Naujuosius dažniausiai siūloma sutikti ne tik savo draugų kompanijoje, bet kartu su visais švenčiančiais kavinėse, restoranuose. Kai „Bangos“ korespondentė paskambino į Gargžduose įsikūrusį viešbutį-kavinę „Lijo“, buvo informuota, kad jokia naujametė programa nėra planuojama. Mat pernai buvo ir iliuzionistas, ir kitų atrakcijų, tačiau idėja nepasiteisino. „Šiais metais dirbsime, antrą ar net pirmą aukštą galime išnuomoti. Žmogui paprastai kainuoja 100 Lt, tačiau dirbančiam personalui po 24 val. reikės mokėti už viršvalandžius, valanda – 100 Lt“, – paaiškino atsiliepusi darbuotoja. Gargždų kepyklėlė-picerija „Ievos skanėstai“ paskutiniąją metų dieną taip pat jokių atrakcijų nenumato. Įprastai dirbs ir Klaipėdos rajono gyventojų pamėgtas pramogų kompleksas „HBH Juozo alus“: „Naujųjų išvakarėse jokios programos, salių neišnuomojame.“

Gurmanų laukia Palanga

Kitokia situacija Palangoje: čia siūlomų linksmybių apstu. Pavyzdžiui, penkių žvaigždučių viešbutyje „Vanagupė“ koncertuos Česlovas Gabalis su grupe „Pelenai“, žadamas gurmaniškas maistas ir įspūdingi fejerverkai. Ši programa dviem kartu su nakvyne dviviečiame kambaryje, pusryčiais ir rytinėmis SPA procedūromis kainuos 1550 Lt. Neseniai duris atvėrusioje šiuolaikinėje sanatorijoje „Gradiali“ naujametė programa asmeniui – 590 Lt. Už šią sumą Jums bus pasiūlytas kambarys, penkių patiekalų vakarienė, trijų dalių atlikėjo Mino koncertinė programa ir, žinoma, fejerverkai bei kitos linksmybės. Pusryčiai ir atsipalaidavimas SPA zonoje taip pat įskaičiuoti.


  • Pasak Gargžduose įsikūrusios kelionių agentūros „Tavo turas“ vadovės Gintarės Pučkorienės, šiemet klientai renkasi keliones šventėms labiau atsipalaidavę: skiria didesnę pinigų sumą ir vyksta į tolimesnius, egzotiškesnius kraštus. Pernai gyventojai noriai lankė Europos sostines ir keliavo autobusu, o šiemet dauguma rinkosi skrydžius į Tenerifę, Dubajų, Egiptą. Kelionių trukmė taip pat ilgesnė – iki 9–12 nakvynių. Per Kalėdas populiaru vykti į šiltuosius kraštus, o per Naujuosius metus – į Italiją, Austriją, kur mėgaujamasi slidinėjimu. „Pastebėjome tendenciją, kad rajono gyventojai noriai keliauja šeimomis, kartu su vaikais. Galbūt tai lemia ir mažamečių žiemos atostogos. Beje, kelionėmis rūpinamasi iš anksto, dar rugsėjo, spalio mėnesiais. Mat gruodžio pabaigoje lėktuvuose lieka vos kelios vietos, tad ir kaina būna didžiausia“, – pastebėjo G. Pučkorienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių