Ne žmogus ugdo valią, o valia žmogų: ultramaratonininkui ši mintis atvėrė kelią į vadovo poziciją technologijų srityje

Matas Narbutas, „Tele2“ Verslo komandos pardavimų vadovas.

Tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime ultramaratonininką Matą Narbutą į priekį veda laimėtojo mentalitetas. Nors į pirmąjį pusmaratonį užsirašė tiesiog susilažinęs, dabar jis nesustoja siekti įspūdingų rekordų. Artimiausias tikslas – 200 kilometrų distancija. Lygiai taip pat sugalvojęs, kad nori tapti pardavimų komandos vadovu – juo ir tapo. „Tele2“ dirbantis Matas sako, kad svarbiausia gyvenime yra turėti svajonę.

„Sužlugdyti svajonę gali tik jos išsipildymas. Man ši frazė įsirėžusi į galvą. Svarbu ne tik siekti svajonės, bet ir išsikelti tarpinius tikslus einant link jos. Aš vis randu būdų, kaip save paspausti, kad eičiau jų išsipildymo link ir plėsčiau savo galimybių ribas. Darbe mane taip pat motyvuoja, kai darbuotojai pasiekia iškeltus tikslus – man, kaip vadovui, tai padeda suprasti, kad savo darbą darau gerai ir verčia mane jaustis laimingu“, – sako Matas Narbutas, „Tele2“ Verslo komandos pardavimų vadovas.

Gyvenimą pakeitusios lažybos

Ultramaratonininkas pasakoja, kad bėgimas jo gyvenime atsirado labai netikėtai – susilažinus su buvusiu vadovu. Nors iki varžybų buvo likę vos du mėnesiai, iki tol ilgų distantacijų nebėgiojęs Matas nepabūgo išbandyti savęs.

„Buvęs mano vadovas metė iššūkį – jis sakė, kad man 21 kilometrą nubėgti bus neįmanoma, o aš jam atsakiau, kad bėgime aplenksiu net ir jį patį. Taip ir susilažinome. Man įveikus distanciją jis pažadėjo apmokėti varžybų startinį mokestį“, – prisimena Matas.

Jo teigimu, bėgimas nebuvo toks lengvas, kaip tikėjosi. O ir savo vadovą jis trasoje matė tik pradžioje, nubėgantį, nes paskui jo taip ir nebepavijo. Visgi, visą iš anksto numatytą atstumą jam pavyko įveikti, tačiau grįžęs namo Matas galvojo, kad daugiau niekada nebebėgs.

„Praėjo dvi savaitės ir tuomet pagalvojau, kad jei įveikiau 21 kilometrą, vadinasi galiu ir daugiau. Jau po kelių mėnesių dalyvavau 42 kilometrų varžybose. Ši riba man buvo tarsi lūžis – tada ir supratau, kad man iš ties labai patinka bėgti ilgas distancijas. Tuomet aš nugalėjau pats save“, – tikina ultramaratonininkas.

Suvokimas, kad gali daugiau, M. Narbutui davė postūmį ne tik sporte, bet ir profesiniame gyvenime.

Negali sustoti siekti rekordų

Įveikęs maratoną Matas ėmėsi gerinti savo paties rekordus. Neilgai trukus įveikė ir pirmąjį 100 kilometrų atstumą.

„Šiam bėgimui važiavau į Estiją. Man tai buvo nepažinta, nes buvau įpratęs bėgioti lygiais keliais su asfalto danga, o toje šalyje mane pasitiko kalnuota bekelė. Šis bėgimas buvo didelis iššūkis, tačiau distanciją aš įveikiau per 13 valandų 30 minučių. Dabar mano geriausias laikas 100 kilometrų trasoje yra 10 val. 26 min.“, – pasakoja pašnekovas.

Iššūkių Matui buvo negana, tad jis pasiryžo leistis į 24 valandų bėgimą. Pirmą kartą bėgant ištisą parą jis nubėgo 141 km, tačiau iš trasos penkioms valandoms jį privertė pasitraukti audra. Visgi, bėgikas nusprendė pakartoti iššūkį ir antrą kartą.

„Šiais metais pakartojau paros bėgimą – mano tikslas buvo nesitraukti iš trasos, nesvarbu, kas nutiktų. Ant kojų man pavyko išbūti beveik visą laiką ir per 24 val. Įveikiau apie 172 km. Jau turiu ir naują tikslą – per parą nubėgti 200 km”, – apie savo ateities tikslus pasakoja ultramaratonininkas.

Visą laiką žinojo, kad nori tapti vadovu – ir tapo

M. Narbutas sako, kad sutapimas ar ne, tačiau ėmus bėgioti pradėjo keistis ir jo karjeros kryptis. Nors iš pradžių vyras dirbo vadybinį darbą, bet visą laiką žinojo, kad nori tapti vadovu.

„Kai pradėjau bėgioti, neilgai trukus tapau ir vadovu. Šiuos du dalykus aš labai susieju. Ilgos distancijos man padėjo išsiugdyti didžiulę kantrybę ir valią. Mėgstu sakyti, kad ne žmogus ugdo valią, bet valia žmogų. Visus dalykus turiu padaryti iki galo – tuo vadovaujuosi tiek gyvenime, tiek darbe“, – sako „Tele2“ pardavimų komandos vadovas.

18 žmonių komandai vadovaujantis M. Narbutas sako, kad jis – komandinis žaidėjas. Jam patinka rodyti pavyzdį ir bendrauti su savo darbuotojais, juos įkvėpti.

„Aš manau, kad dėmesys žmogui, supratimas ir geriausių kiekvieno komandos nario savybių išryškinimas padeda pasiekti gerų rezultatų. Visuomet stengiuosi pastebėti, ko žmogui trūksta tam, kad jis atsiskleistų geriausiai – gal jam stinga žinių, motyvacijos ar net pinigų. Man vadovavimas yra apie tai, kad aš turiu pastebėti kiekvieną žmogų ir jam padėti“, – tikina ekspertas.

M. Narbutas sako, kad dirbant „Tele2“ jam labiausiai patinka laisvė ir žinojimas, kad jis turi visišką pasitikėjimą. Anot eksperto, jis gali pats spręsti, kaip atrodys jo darbo diena ir ją planuojasi taip, kaip atrodo tinkamiausia.

„Labai džiaugiuosi dirbdamas „Tele2“ – čia jaučiuosi pastebėtas ir vertinamas ne tik, kaip darbuotojas, bet ir kaip žmogus. Mano idėjos čia girdimos, o pokalbių su vadove metu kalbame ne tik apie darbą, bet ir apie gyvenimą – šį žmogiškumą aš labai vertinu“, – apie jausmą dirbant „Tele2“ pasakoja Matas Narbutas.

„Tele2“ pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių