Neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje gelbėjo kelių priežiūros programą

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybėje vakar vyko neeilinis nuotolinis Savivaldybės tarybos posėdis „Dėl kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšomis finansuojamų vietinės reikšmės viešųjų ir vidaus kelių tiesimo, taisymo (remonto), rekonstravimo, priežiūros, saugaus eismo sąlygų užtikrinimo, šių kelių inventorizavimo objektų sąrašo 2021 metams patvirtinimo“ pakeitimo. Iš 27 Tarybos narių posėdyje dalyvavo 25.

Skuba dėl terminų

Savivaldybė siekia maksimaliai panaudoti Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšas. Tam reikėjo patvirtinti finansuojamų vietinės reikšmės viešųjų ir vidaus kelių tiesimo, taisymo (remonto), rekonstravimo, priežiūros, saugaus eismo sąlygų užtikrinimo, šių kelių inventorizavimo objektų sąrašą.

Prieš neeilinį Tarybos posėdį per vieną dieną, antradienį, klausimas aptartas ir visuose 4 komitetuose.

Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto posėdyje Tarybos narys Vaclovas Macijauskas domėjosi, kodėl šis klausimas toks skubus. Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas paaiškino, kad tenka keisti vieną iš sutarčių su Lietuvos automobilių kelių direkcija, nes jau dabar matoma, kad kai kurie darbai objektuose nebus padaryti laiku. Sutarties priedą keisti yra galimybė tik iki lapkričio 15 d., vėliau, anot V. Valantino, to padaryti nebus galima, ir lėšos liks nepanaudotos. Dėl šių priežasčių, vedėjo teigimu, nebuvo galimybės laukti eilinio lapkričio mėnesio Tarybos posėdžio.

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje Tarybos narys Viktoras Kura teiravosi, ar, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo nuomone, bus įsisavintos visos lėšos. V. Valantinas atsakė, kad todėl ir yra peržiūrima sutartis ir perskirstomos lėšos. „Šiuo metu matome tokį įgyvendinimą. Taip išdėsčius sumas, būtų neprarastos programai priskirtos lėšos“, ‒ kalbėjo V. Valantinas.

Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje šio komiteto pirmininkas, Tarybos narys Nerijus Galvanauskas pastebėjo, kad daugiausia perskirstytų lėšų skiriama Danės gatvės projektui.

Čia, Sendvario seniūnijoje, privažiuojamame kelyje prie Trušelių nuo kelio Klaipėda–Triušiai–Kretinga iki kelio Klemiškė II–Trušeliai, kurie sutampa su Danės gatve, vykdomi rekonstrukcijos darbai. „Taip, Danės g. projektui lėšos padidėja nuo 100 tūkst. Eur iki 270 tūkst. Eur. Dar yra remonto darbų, dalį jau esame atlikę, o dalį dar darysime“, ‒ patvirtino V. Valantinas.

Neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje rajono meras Bronius Markauskas pasveikino Tarybos narę Aušrą Gudauskienę jubiliejaus proga „Už dalykišką ir nuoširdų darbą Klaipėdos rajono savivaldybės Taryboje“. Kolegę Tarybos nariai nuotolinio posėdžio metu sveikino plojimais.

Pritarta su techniniu pakeitimu

Neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame vakar, paaiškėjo, kad minėtam Danės g. projektui lėšų planuojama skirti dar daugiau. Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas V. Valantinas posėdžio metu pateikė techninį pakeitimą: „Manome, kad tikslinga būtų 14 pozicijoje esančią eilutę, t. y. Klaipėdos rajono Gargždų m. Dariaus ir Girėno gatvės remontas (jam buvo numatyta 77,3 tūkst. Eur) išbraukti ir perkelti į Trušeliuose vykdomos Danės g. projektą. Ten darbai sparčiai vyksta. Manau, jokios rizikos nėra.“ Su pakeitimu projektui bus skirta 347,3 tūkst. Eur.

Tarybos narys Sigitas Karbauskas iškėlė klausimą, aptartą ir neeilinių komitetų posėdžių metu, kodėl nebus vykdomi 51 gyvenamųjų namų kvartalo projekto darbai.

Mat šiam projektui „Gargždų miesto 51 gyvenamųjų namų kvartalo susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų statybos projektas (I etapas) gatvių be dangos įrengimas“ buvo skirta net 188 tūkst. Eur, o investuota tik apie 20 tūkst. Eur. Sutartį su rangovu planuojama nutraukti, dėl šios priežasties ir teko perskirstyti likusias programos įgyvendinimui skirtas lėšas.

V. Valantinas neeilinio posėdžio metu trumpai išaiškino: rangovas informavo, kad negali atlikti darbų dėl neveikiančios melioracinės sistemos. Ši esą per laiką laukuose užžėlė, ir šaknys esamą sistemą sugadino. „Tai buvo pavasaris, matėsi pelkės. Buvo mintis, kad vasarą vietovė nusausės ir jie įrengs sankasą, melioraciją pasitvarkysime savo ruožtu. Deja, per visą vasarą, net nenoriu leistis į detales kodėl, nepavyko padaryti, atrodo, paprasto darbo. Ir rudenį mes atsidūrėme tokioje pačioje situacijoje. Prasidėjo lietus. Sankasos nėra“, ‒ aiškino V. Valantinas ir pridūrė, kad dėl to nematoma galimybės su šiuo rangovu pabaigti darbų ir planuojama sutartį nutraukti. Problemą esą Savivaldybė spręs. „Bus tikslinamas projektas, atsiras paviršinių nuotekų sprendiniai“, ‒ neeiliniame posėdyje planuojamus pakeitimus vardijo V. Valantinas ir pažadėjo, kad darbai bus padaryti iki galo.

Šiam vienam darbotvarkės klausimui pritarta vienbalsiai bendru sutarimu su pakeitimu.

Monika CALZONAITĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių