Nemokama filmo „Sibiras kauluose“ peržiūra

Praėjusį rugsėjį prasidėjusi draugystė su Moldovos Respublikos ambasada tęsiasi ir toliau. Birželio 16 d. 17.30 val. Gargždų „Minijos“ kino teatre kviečiame į nemokamą moldovų filmo „Sibiras kauluose“ peržiūrą. Kadangi dėl karantino reikalavimų vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija.

„Džiugu, kad planai virsta realybe. Prieš daugiau nei pusę metų diskutavome su Moldovos ambasadoriumi apie galimybę parodyti šį filmą mūsų rajono gyventojams, tačiau tam sukliudė įsismarkavusi pandemija. Dabar, kai jau galimos kontaktinės veiklos, kino teatrų lankymas, kviečiame rajono gyventojus, ypač minint masinių gyventojų trėmimų į Sibirą 80-metį, į filmo, kuriame pasakojama mūsų valstybei artima istorija, peržiūrą“, – sako meras Bronius Markauskas.

Dokumentinė drama „Sibiras kauluose“ pasakoja apie 1941–1949 metų trėmimus iš Besarabijos (dabartinės Moldovos žemės) į Sibirą. Tai tikros keturių žmonių istorijos, kurios prasidėjo 1949 m. liepos 6-osios naktį.

Tai už Moldovos Nepriklausomybės atkūrimą kovojusių šviesuolių Ion Mărgineanu ir Ion Vatamanu palikuonių Leontina Vatamanu bei Virgiliu pirmas Moldovoje sukurtas pasakojimas apie trėmimus į Sibiro platybes.

Filmo pristatyme dalyvaus Moldovos ambasadorius Serghei Mihov, Pirmoji sekretorė Aliona Rusu, Lietuvos moldavų ir rumunų bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė. Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Filmą vertė gargždiškė, moldavų-rumunų bendruomenės atstovė Monika Vasylienė.

Dėl pandemijos kino teatras gali priimti ribotą kiekį – 80 – asmenų. Todėl vykdoma išankstinė registracija: https://docs.google.com/forms/d/16tPhuYdzppTN5HfReTZ2bKIPSgylSkVlg8wqZCNjxSM/edit.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių