Nemokamo maisto paketų gavėjų sumažėjo

Beveik po pusmečio trukusios pertraukos rajono seniūnijose vėl dalijami nemokami maisto paketai. Tiek laiko buvo derinamos naujo finansavimo laikotarpio paramos teikimo detalės ir tobulinami reglamentai. Paskutinį kartą nemokamus maisto paketus labiausiai nepasiturintys gyventojai gavo praėjusių metų pabaigoje – 5954, o šį kartą prašymus pateikė 3054.

Europos Sąjungos Maisto iš intervencinių atsargų teikimo labiausiai nepasiturintiems žmonėms programos įgyvendinimas šiemet stringa dėl naujo finansinio laikotarpio paramos dalijimo procedūrų derinimo. Sunkiai galą su galu suduriantys gyventojai seniūnijose teiravosi dėl šios paramos. Ji kaip ir anksčiau skiriama asmenims, kurių pajamos – 525 Lt per mėnesį vienam asmeniui.

Rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Dalios Gumuliauskienės teigimu, išretėjus socialinės paramos gavėjų gretoms, šiemet ženkliai sumažėjo ir nemokamų maisto paketų gavėjų. Daugiausia gaus Priekulės seniūnijoje – 641, Gargždų – 430, Vėžaičių – 400, o mažiausiai – Judrėnų ir Agluonėnų. „Pasitaikė metų, kai nemokamų maisto paketų rajone gaudavo apie 10 tūkst. žmonių“, – prisiminė ji.

Šią savaitę paramai skirti maisto produktai atvežti į seniūnijas. Anksčiau rajono Savivaldybė, padėdama išdalinti juos, bendradarbiavo su Lietuvos „Caritu“, bet šiai organizacijai atsisakius, dabar sutartį pasirašys su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“.

Veiviržėnų seniūnijos socialinė darbuotoja Aldona Dėringienė kalbėjo, jog šį kartą nemokamo maisto paketų gavėjų – 210, o praėjusių metų pabaigoje buvo 447. Pasak jos, sumažėjo ne tik dėl to, kad ne visi sunkiai besiverčiantys gyventojai suspėjo pateikti prašymus, bet ir dėl to, kad kai kurie įsidarbino ir turi pajamų. Skurstantiesiems labai pravers šį kartą skiriami 8 produktai: aliejus, sausi pusryčiai, miltai, makaronai, žirniai, ryžiai, trijų grūdų kruopos, mėsos konservai. „Skelbimų lentose perskaitę apie gautus produktus žmonės skuba juos atsiimti“, – sakė A. Dėringienė.

Gargždų seniūnijos socialinė darbuotoja Vilma Vaitkienė kalbėjo, jog šios paramos gavėjų sumažėjo beveik dvigubai, palyginti su praėjusių metų pabaigoje gavusiųjų skaičiumi. „Dabar maisto produktų gauna tik socialinės pašalpos gavėjai“, – teigė ji, pridurdama, jog šią savaitę maisto produktai intensyviai dalijami. Juos žmonės turi skubėti pasiimti ir kitose seniūnijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių