Nerekomenduojame rinkti vaistų Ukrainai asmenine iniciatyva: kviečiame geros valios žmones rasti kitų būdų padėti

Ukrainai susiduriant su beprecedente Rusijos agresija, kyla vis didesnis vaistų poreikis. Siekdami padėti karo purtomai šaliai, Lietuvos piliečiai yra ypač aktyvūs,sulaukiame vis daugiau privačių iniciatyvų ir užklausų dėl galimybės paremti vaistais. Nuoširdžiai dėkojame visiems neabejingiems geros valios žmonėms Lietuvoje, tačiau įspėjame, kad paramą vaistais Ukrainai gali tiekti tik farmacinei veiklai licencijuotos įmonės, todėl nerekomenduojame gyventojams savo iniciatyva stengtis asmeniškai įsigyti vaistų ir juos bandyti nusiųsti į Ukrainą.

Privačia iniciatyva surinktų ir siunčiamų vaistų siuntos neatitinka vaistų pervežimui taikomų itin griežtųreikalavimų.Tai reiškia, kad tokie į Ukrainą renkami ir gabenami vaistų kroviniai gali būti konfiskuoti, taip ir nepasiekę tų, kuriems reikia pagalbos.

Gyventojai turi kitų galimybių išreikšti savo solidarumą su Ukraina ir padėti jos žmonėms.Norime, kad jūsų kilnus tikslas būtų pasiektas.

Taip pat informuojame, kad šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Ekstremalių sveikatai situacijų centru ir Raudonuoju kryžiumi rūpinasi vaistų įsigijimu ir pristatymu į Ukrainą pagal išreikštą konkretų poreikį, tvarko visus dokumentus, eksporto licencijas ir kitus formalumus. Pasitelkiami privatūs licencijuoti didmenininkai taip pat formuoja paramą vaistais karo siaubiamai Ukrainai.

Jau dabar į Ukrainą keliauja Sveikatos apsaugos ministerijos medicininė parama už beveik 4 mln. eurų.

СлаваУкраїні!Kartu mes stiprūs!

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių