Niekada nepasiduok

Ryžtingi sprendimai dėl vertybinių įsitikinimų yra pagrindas telkiant visuomenę, padedantis nepriprasti prie karo, padedantis neužmigti vykstančio karo fone ir išlikti budriems.

9 tūkst. dolerių – už tiek lėšų prabangių laikrodžių kolekcionierius Romanas Sharfasaukcione, vykusiame programėlėje „Whatnot“, įsigijo Donaldo Trumpo sportinius batelius „NeverSurrender“ (liet. k. „Niekada nepasiduok“). Būtent D. Trumpas yra pagrindinis varžovas Joe Bidenui, su kuriuo susirungs jau 2024-aisiais lapkričio 4 d. numatytuose JAV prezidento rinkimuose. Labiausiai jaudina tai, kad D. Trumpas atvirai yra rėžęs, jog skatintų Rusiją pulti nesusimokančias NATO šalis, dar daugiau – galimai siektų JAV pasitraukimo iš NATO. Akivaizdu, jog grėstų geopolitinis lūžis, kuriam Europa nėra pasiruošusi. Belieka pro ašaras pašmaikštauti, kad bateliai su skambiu užrašu parduoti, tad gal ir fortūna nusigręš nuo D. Trumpo per rinkimus.
Aukcioną neseniai feisbuko platformoje surengė ir menininkas Algis Kriščiūnas, kuris pardavė paveikslą už 7 500 Eur Vidmantui Liutkauskui. Paveikslas, anot A. Kriščiūno, vaizduoja mūsų troškimą siekti vilties, prasmės ir tikslo, net kai, atrodo, jėgos mus apleidžia, net kai kūnas nebegali. Tai pasakojimas apie niekada nepasiduodančią žmogaus dvasią. Paveikslas nutapytas ant tikros autentiškos lovatiesės, kažkada priklausiusios moteriai, kurios likimas nėra paprastas, kupinas nuopolių, nusivylimų, bet ji nepasidavė ir šiandien vertina, myli gyvenimą kur kas labiau nei dauguma. Nuostabu tai, kad V. Liutkauskas pervedė net ne 7 500 Eur, o visus 10 000 Eur. Visos lėšos atiteko „Radarom!“ akcijai.
Iš viso per labdaros akciją „Radarom!“ surinkta daugiau nei 8,5 mln. eurų. Už šią sumą bus nupirktas 1 141 saugaus kario paketas Ukrainoje kariaujantiems kariams. „Bangos“ internetiniame portale www.gargzdai.lt klausėme skaitytojų, ar prisidėjo prie akcijos „Radarom!“, rezultatai gana dviprasmiški. Atsakymą „Taip“ pasirinko 58,33 proc. apklaustųjų, atsakymą „Ne“ – 41,67 proc. Viena vertus, džiugu, kad beveik 60 proc. apklaustųjų prisidėjo, kiek galėjo. Kita vertus, likę beveik 42 proc. kelia klausimų: čia tie, kurie per karo metines ketino „Jazzpilyje“ rusų muzikos fiestą surengti, ar tiesiog žmonės sunkiai galą su galu suduria ir neišgali skirti lėšų paramai? Kad ir kaip ten būtų, akivaizdu, kad provokacijų tik daugės. Tą paliudijo ir „Žalgirio“ arenoje atšauktas JAV atlikėjos LP koncertas, kuri socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame ji dėvi rusų simbolika pažymėtą ir Rusijos gerbėjų padovanotą džemperį bei džiaugiasi jų įteiktu atviruku, datuotu vasario 24 d. – per antrąsias agresoriaus įsiveržimo į Ukrainą metines. Tiesa, atlikėja greitai persiorientavo ir vėliau jau platino įrašus, palaikančius Ukrainą, tačiau šaukštai po pietų. Tiek šis koncertas buvo atšauktas, tiek sutartis su „Jazzpilio“ nuomininkais buvo nutraukta – ryžtingi sprendimai dėl vertybinių įsitikinimų yra pagrindas telkiant visuomenę, padedantis nepriprasti prie karo, padedantis neužmigti vykstančio karo fone ir išlikti budriems.
Pagirtina, kad Klaipėdos rajono savivaldybė nelieka tik pasyvi brutalaus karo stebėtoja. Miestui partneriui Lymanui pradėjo skirti paramą vos tik Rusijai užpuolus Ukrainą. Per dvejus metus miestui partneriui jos skirta už maždaug 150 tūkst. eurų. Į miestą partnerį netrukus iškeliaus dar viena humanitarinės pagalbos siunta – du automobiliai bei kiti reikalingi daiktai. Man gražu, kad Klaipėdos rajono savivaldybės aikštę puošia pastatytas dviejų su puse metrų aukščio ir pločio Gediminaičių stulpų vitražas, o gargždiškius ir miesto svečius, įvažiuojančius į miestą, pasitinka stilizuota, šviečianti, kiek aukštesnė nei dviejų metrų Lietuvos herbo – Vyčio kompozicija. Gera matyti, kai žmonės su vaikais šalia šių kompozicijų fotografuojasi, įsiamžina, dalijasi nuotraukomis socialiniuose tinkluose.
Didelė laimė, kad galime didžiuotis esantys lietuviais, kad galime iškelti Trispalves šalia savo namų. Beje, neseniai rajone gyvenantis verslininkas Tomas Žemgulys kreipėsi į redakciją su klausimu, kur dėti susidėvėjusias Trispalves, kurios jau nebetinkamos naudoti: išblukusios, pairusios ir kt. Atsakymo kreipėmės į Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliariją. Gavome oficialų paaiškinimą, jog garbingiausias būdas sunaikinti nusidėvėjusias vėliavas – jas sudeginti. Tačiau, jei to neįmanoma padaryti tinkamai, nenusižengiant aplinkosauginėms nuostatoms, nusidėvėjusias vėliavas reikia susmulkinti, sukarpyti taip, kad jos būtų neatpažįstamos. Pavasaris – puikus metas ne tik pasirūpinti savo kiemu, bet ir įvertinti turimų vėliavų būklę, juolab kad Trispalves jau greit vėl kelsime Kovo 11-osios proga. Teplevėsuoja aukštai lyg ženklas, kad niekada nevalia pasiduoti.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių