Nuo eksperimento iki perspektyvios Gargždų grupės

„Kofeinas“ – nauja, tačiau jau patirties įgijusi gargždiškių grupė. Jų komandą sudaro vokalistė Saulė Rimkevičiūtė, bosine gitara grojanti Julija Bendikaitė, elektrine gitara grojantis Deividas Milaševičius ir būgnininkė Eglė Tilvikaitė. Taigi, „Jauniklių pastogė“ nusprendė pasikalbėti apie jų veiklas ir ateities perspektyvas.

Suvienijo bendri pomėgiai

Grupė teigė, kad oficialiai „Kofeinas“ sukurtas sausio 16 dieną. Tądien vyko pirmoji repeticija, todėl jiems kilo idėja atlikti muzikinį eksperimentą. „Sugalvoti pavadinimą padėjo bendri pomėgiai, tad „Rūtos“ kavinėje nusprendėme, jog mus sieja kava“, – pasakojo Deividas. Paklausti, ar pavyko rasti mėgstamiausią grupėje muzikinį stilių, pašnekovai sakė, jog vis dar vyksta ieškojimai. „Pimoji idėja kilo dėl „pop punk“ muzikinio stiliaus, vėliau perėjome prie roko, dar vėliau – alternatyvos, o dabar eksperimentuojame su keliais stiliais“, – kalbėjo muzikantai. Vis dėlto teigė, kad jų bendras stilius linksta prie roko. Nors visų narių mėgstamiausi atlikėjai skiriasi, tačiau Saulės ir Eglės iniciatyva grupė pradėjo groti muzikanto Vido Bareikio kūrinius. „Jau dvejus metus klausiau jo dainų, mane „užkabino“ Vido stilius, nes jis kuria kitaip“, – teigė vokalistė Saulė. Jai pritarė ir Eglė, kuriai šis muzikantas yra vienas iš mėgstamiausių, nes jis – netradicinis, savitas.

Jaudulį įveikė pripažinimas

Kovo mėnesį grupė dalyvavo Radviliškyje rengtame konkurse-festivalyje „Mylėsiu tėvynę ir tave“. „Visi labai jaudinomės, nes tai buvo pirmas grupės sceninis pasirodymas“, – pasakojo Saulė. Ją papildė Deividas, kuris teigė, jog nežinojo, kaip elgsis kiekvienas grupės narys, tad, nors ir buvo repetavę daugybę kartų, jaudinosi dėl galimų trukdžių. „Galbūt po kurio laiko sceninės baimės nebelieka, tačiau nerimas dėl aparatūros visada išlieka“, – sakė Julija. Konkurse „Kofeinas“ grojo Andriaus Mamontovo dainą „Geltona. Žalia. Raudona“ ir Vido Bareikio „Panda“. Pastaroji daina, anot grupės narių, yra raminanti, jos žodžiai prasmingi, o ir lietuvių kūryboje nėra daug dainų, kurios būtų įdomios ir neperdainuotos daugybę kartų. „Konkurse dalyvavo jau pažengusios, daug instrumentų turinčios grupės, tad labai jaudinomės“, – išgyvenimais dalijosi grupės nariai. Vis dėlto „Kofeinas“ neliko nepastebėtas – pelnė perspektyviausios grupės titulą.

Kitame Šiauliuose vykusiame konkurse „Mūsų dienos 2018“ „Kofeinas“ dalyvavo ne tik su „Panda“, bet ir autorine daina „Gal pabandom“. „Grupės vadovas Ringaudas Stoškus pasiūlė dalyvauti su autorine daina. Deividas sukūrė ir žodžius, ir muziką“, – kalbėjo Saulė. Vaikinas atvirai sakė, jog ją kūrė galvodamas apie minimalias garso pastangas ir gerą dainos efektą.

Laukia nauji koncertai

Kalbėdami apie ateities perspektyvas, grupės nariai teigė, jog šis susibūrimas yra tarsi eksperimentas. Jaunieji muzikantai tikisi, jog „Kofeinas“ taps puikia laiko praleidimo forma, galimybe pailsėti nuo sunkių dienų, mat didžioji dalis atlikėjų yra vienuoliktokai ir kitais mokslo metais ruošis abitūrai. Saulė taip pat teigė, kad grupę kūrė tam, kad gautų kitokios muzikinės patirties.

Šį mėnesį „Kofeino“ laukia nemažai pasirodymų – gegužės 10-ąją Gargžduose bus švenčiama Europos diena, tad jie gros mažajame parkelyje prie Laisvalaikio centro, gegužės 18-ąją vyks „Muziejų naktis“, todėl grupė vakare muzikuos šalia Gargždų krašto muziejaus, o 19-ąją Gargžduose vyks gatvės muzikos dieną. Grupė jau turi planų ir pirmajam vasaros mėnesiui – birželį dalyvaus konkurse Skaudvilėje, kuriame grupė atliks geriausias dainas.

Robertas MACIUS

„Jauniklių pastogės“ korespondentas

Vytauto VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių