Nuo vasario didės vandens kainos

Asociatyvi nuotr.

Brangstančių produktų, paslaugų sąrašą pildo AB „Klaipėdos vanduo“. Didinama geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina. Jei anksčiau keturių asmenų šeima, gyvenanti bute, išnaudodavo 10 kubinių metrų vandens ir mokėdavo 19,46 Eur, tai nuo vasario mėn. mokėtų 21,33 Eur. Gyvenantieji individualiame name mokėdavo 18,31 Eur, o dabar mokėtų 21,03 Eur. Gera žinia, kad vidutiniškai 40 proc. mažės apskaitos prietaisų priežiūros mokestis.

Jei nepritars – situacijos nepakeis
Naujas kainas turi patvirtinti Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių tarybos. Jei pastarosios nepritartų, tai situacijos nepakeistų dėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainų, mat pastarosios jau suderintos su Valstybine energetikos reguliavimo tarnyba (VERT). Tad kainos būtų vis tiek vienašališkai nustatytos įstatymų numatyta tvarka per tam tikrą laikotarpį. AB „Klaipėdos vanduo“ teikiamų paslaugų kainų pokyčius Klaipėdos rajono savivaldybės taryba svarstys ketvirtadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje. Komitetuose klausimai jau nagrinėti.
Pagal VERT suderintus skaičiavimus, geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas Klaipėdos miesto ir rajono butų gyventojams  (be  PVM mokesčio) kainuos 1,65 Eur/m3, gyvenantiems individualiuose namuose – 1,63 Eur/m3, įmonėms – 1,68 Eur/m3. Vartotojų grupei, atsiskaitančiai daugiabučio namo įvade, vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas kainuos 1,59 Eur/m3, ši kaina galios ir perkantiems vandenį patalpų šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

Lėmė daug veiksnių
Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje dalyvavęs AB „Klaipėdos vanduo“ Finansų departamento direktorius Mindaugas Jurkaitis informavo, kad vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos paskutinį kartą buvo keičiamos 2020 m. gegužės mėn. Naujos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazinės kainos kyla dėl kainodaros pokyčių, sumažėjusio apskaitos prietaisų priežiūros mokesčio; įgyvendinamų infrastruktūros projektų (investicijos pastaraisiais metais siekė per 35 mln. Eur, iš kurių 17 mln. Eur ES lėšos); taršos mokesčių didėjimas; elektros kainų didėjimas; didėjančios dumblo utilizavimo sąnaudos; darbo užmokesčio pokyčiai, atliepiant rinkos situaciją. Gera žinia, kad kainą mažina didėjantis patiekiamo vandens kiekis; taip pat sumažėjo technologinių medžiagų sąnaudos.
M. Jurkaitis akcentavo, jog tie, kurie suvartoja nedaug vandens, pavyzdžiui, 1–2 m3, kainų skirtumo beveik nepajus, kadangi gerokai atpinga abonentinis mokestis, kuris amortizuoja bazinės kainos kilimą. Apskaitos prietaisų priežiūros kaina butuose šiuo metu yra 1,26 Eur be PVM, o nuo kitų metų ji sieks 0,73 Eur be PVM, individualiuose namuose dabar už abonentinį mokestį yra mokama 1,63 Eur, ši kaina mažės iki 0,98 Eur be PVM. Tačiau daugiau vandens suvartojantiesiems kainos kils. Teigiama, kad tai ženklas visuomenei, jog vandens ištekliai nėra neišsemiami, todėl eidami tvarumo keliu turime juos tausoti.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių