Nusipirko gėlių… su baudos aromatu

Dovilų seniūnijoje, Kulių kaime, gyvenantis Alvydas Varpiotas buvo šokiruotas, kai liko nubaustas už ne vietoje pastatytą automobilį. Jis išvažiavo iš P. Cvirkos g. esančios automobilių stovėjimo aikštelės prie turgaus ir pasistatė automobilį šalia gėlių parduotuvėlės „Kvepia namai“ P. Cvirkos g. Jokio ženklo šioje atkarpoje jis nematė, tad jaučiasi nubaustas neteisėtai. Tačiau Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius tvirtina priešingai: bauda teisėta, o kelio ženklai padeda išvengti spūsčių.

Aut. nuotr.: P. Cvirkos g. pastatytas kelio ženklas „Sustoti draudžiama“ vienus siutina, o kitus džiugina. Kaip informavo Viešosios tvarkos skyrius, šiemet už šio ženklo nepaisymą surašyti jau 152 protokolai. Patvirtinta ir tai, kad P. Cvirkos g. yra įrengtos kameros prevenciniams tikslams, stebėjimui, taip pat fiksuojami ir nusižengimai. Pastarieji fiksuojami tiek kameromis, tiek patruliuojant.

Jaučiasi nubaustas neteisėtai

Vyras pasakojo, kad ženklas, šioje kelio atkarpoje draudžiantis statyti automobilius, yra prie J. Basanavičiaus ir P. Cvirkos gatvės sankryžos. „Beje, ženklas pastatytas per arti sankryžos, juk vairuotojai važiuodami per sankryžą koncentruojasi į pėsčiuosius, kitus eismo dalyvius, tad jis turėtų būti truputėlį toliau nuo pačios sankryžos. Ženklas stovi ir iš kitos P. Cvirkos g. pusės, tačiau išvažiuojant iš minėtos automobilių stovėjimo aikštelės ženklo niekur nematyti. Tad baudas, išrašytas vairuotojams, vadinu tiesiog pasipinigavimu, vietos žmogiškumui čia nėra“, – įsitikinęs A. Varpiotas. Pasak jo, šioje vietoje yra pastatyta ir kamera, tad baudos išrašomos akimirksniu. Ar buvo spaudoje paskelbta apie čia įrengtą kamerą, ar žmonės žino? Man paskirta bauda – 15 Eur. Stabtelėjau žmonai nupirkti gėlių, o kaip išėjo. Žmona gavo elektroniniu paštu baudos kvitą. Sumokėjo, mes išgyvensime, tačiau taip elgtis negalima, tikrai prikepta rajone besmegenių, kad šitaip elgiamasi su žmonėmis“, – neabejoja pašnekovas.

Vienos iš turgaus teritorijoje veikiančios parduotuvėlės šeimininkė „Bangai“ priminė, kad anksčiau buvo leidžiama automobiliams sustoti abiejose gatvės pusėse, tačiau prasidėjus darbams Gargždų Tilto g. pastatytas kelio ženklas „Sustoti draudžiama“. Anot jos, viešumoje aiškinta, jog pasibaigus darbams vėl grįš ankstesnis eismas, tačiau iki šiol taip neatsitiko. „Pardavėjams sudėtinga prisivežti prekes, o klientams paprasčiausiai nepatogu, juk visi žino, kas darosi šeštadienį“, – kalbėjo pašnekovė.

Padeda išvengti spūsčių

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informavo, kad P. Cvirkos gatvės atkarpoje draudžiantys sustoti ir stovėti ženklai stovi nuo J. Basanavičiaus gatvės, taip pat ties Kastyčio gatve, už perėjos ties turgumi. Baudos skirtos teisėtai. Taip pat draudimas stovėti toje atkarpoje nėra be reikalo. „Piko metu vairuotojai kartais automobilius stato ir abiejose kelio pusėse, todėl sunku pravažiuoti, susidaro spūstys. Pastatytas automobilis užima beveik visą eismo juostą. Todėl rekomenduojame automobilių vairuotojams vadovautis kelio ženklais ir prisiminti Kelių eismo taisykles, kuriose teigiama, kad „Galiojimo zoną turinčių draudžiamųjų kelio ženklų Nr. 319, 325, 327, 329, 331–335 draudimai galioja nuo draudžiamojo kelio ženklo iki artimiausios sankryžos ar važiuojamųjų dalių sankirtos už draudžiamojo kelio ženklo, kurios pažymėtos pirmumo kelio ženklais, o gyvenvietėse, kai nėra nurodytos sankryžos ar važiuojamųjų dalių sankirtos, – iki gyvenvietės pabaigos, pažymėtos nurodomuoju kelio ženklu „Gyvenvietės pabaiga“. Tai reiškia, kad draudžiamuosius kelio ženklus privaloma statyti ties sankryžomis, o vairuotojai turi vadovautis jų galiojimo zona“, – aiškino Viešosios tvarkos skyrius.

Turgaus teritorijoje sutiktas Juozas Baltanavičius „Bangai“ sakė teigiamai vertinąs eismo reguliavimą šioje zonoje: „Aš džiaugiuosi, kad Cvirkos g. sustoti draudžiama, dabar lengvesnis eismas, anksčiau būdavo neįmanoma važiuoti, susidarydavo daug avarinių situacijų. Saugumas svarbiau nei patogumas.“

Agota BENDORAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių