Nutrauktas ikiteisminis tyrimas buvusio teisėjo atžvilgiu

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokuroro nutarimu nutrauktas ikiteisminis tyrimas buvusio teisėjo A. K. atžvilgiu.

Įtariamojo statusas A. K. Specialiųjų tyrimų tarnyboje, atlikusioje tyrimą, buvo suteiktas 2020 m. spalio mėnesį. Įtarimas dėl kyšininkavimo buvo grindžiamas pirminiais tyrimo duomenimis apie tai, kad A. K., tuo metu ėjęs teisėjo pareigas, galimai susitarė ir priėmė 2000 eurų kyšį už pageidaujamo teisėjo paskyrimą teisėjų kolegijos pranešėju vienoje baudžiamojoje byloje.

Prokuroro sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą A. K. buvo priimtas įvertinus tai, kad ikiteisminio tyrimo eigoje atliktų procesinių veiksmų metu nebuvo gauta pakankamai duomenų, kuriais būtų galima pagrįsti kaltinimus dėl įtartos nusikalstamos veikos.

Prokuroro vertinimu, šio ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai atliko daug procesinių veiksmų siekdami užtikrinti, kad tyrimas būtų išsamus ir visapusiškas, tačiau jų rezultatai neleido konstatuoti tikslių įtartos nusikalstamos veikos padarymo aplinkybių ir nesuteikė kaltinimui pagrįsti būtinų duomenų.

Prokuratūra primena, kad itin didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje buvo pradėtas 2019 m. vasarį. Per dvejus metus nuo šio ikiteisminio tyrimo buvo atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduota 12-a baudžiamųjų bylų. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių