Padangomis perpildytos aikštelės sustabdė jų priėmimą

Pavasaris – automobilių padangų keitimo metas. Tačiau Klaipėdos rajono gyventojai susidūrė su problema. Nuo balandžio 6 dienos naudotų padangų nepriima Klaipėdos regioninio atliekų tvarkymo centro (KRATC) atliekų surinkimo aikštelės Vėžaičiuose (Ąžuolo g. 54) ir Gargžduose (Geležinkelio Pylimo g. 6). „Visur kalbama apie ekologiją, tačiau padangų nepriima. Labai pikta“, – skundėsi į „Bangos“ redakciją paskambinusi Aušra.


Situaciją gelbsti tai, kad Klaipėdos rajone veikia ir VšĮ „Gargždų švara“ didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės. Naudotos padangos priimamos Glaudėnų kaime (Šalteikių g. 20) ir Gargžduose (Statybininkų g. 9).


Nevykdo įsipareigojimų
Į redakciją paskambinusi Aušra liejo apmaudą ir svarstė, kodėl paskui stebimasi miškuose, paežerėse išmestomis padangomis, jei neužtikrinamas jų surinkimas. „Taip, aš nuvežiau naudotas padangas į „Gargždų švaros“ aikšteles, tačiau ne visi turės kantrybės važinėti iš aikštelės į aikštelę. Kiti susierzinę numes pakelėje, ir viskas. Labai gaila, bet mūsų sąmoningumas dar tik dygsta“, – kalbėjo Aušra. Ji akcentavo, jog labai gerai, kad bent jau „Gargždų švaros“ aikštelėse padangas priimamos, kitu atveju esą rajonui grėstų ekologinė nelaimė.
„Banga“ trečiadienį nuvyko į minėtas dvi KRATC aikšteles ir įsitikino, kad padangos šiuo metu nėra priimamos. KRATC atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Liubinavičius paaiškino, kad aikštelėse leidžiamas laikyti tik tam tikras padangų kiekis dėl priešgaisrinių reikalavimų. Juk visi pamena, kokia Alytuje buvo ekologinė katastrofa, kai užsidegė padangos. „Yra sugriežtėję aplinkosaugininkų reikalavimai ir mes negalime priimti daugiau padangų nei galime laikyti aikštelėje. Padangas išvežti turėtų įmonės, kurios užsiima padangų importavimu ir pardavimu. Būtent tie, kas įveža ir prekiauja padangomis, jie ir turi jas sutvarkyti. KRATC – tik tarpininkas, kuris tas padangas priima, tačiau tos įmonės, organizacijos nevykdo savo įsipareigojimų, laiku neišveža šių padangų ir dėl to aikštelės tampa perpildytos“, – aiškino A. Liubinavičius. Jis teigė, kad yra kreiptasi su pretenzijomis ir į organizacijas, yra pradėti ir teisiniai procesai prieš tas įmones, kurios nesutvarko padangų, o įkaitais, deja, tampa gyventojai.

Gargžduose, Geležinkelio Pylimo g. 6, veikianti KRATC aikštelė perpildyta naudotomis padangomis.

Rekomenduoja pasiskambinti
A. Liubinavičius akcentavo, kad KRATC siekdamas, jog gyventojai nepajaustų nepatogumų, yra susitaręs su VšĮ „Gargždų švara“, kad žmonės gali naudotas padangas pristatyti į „Gargždų švaros“ aikšteles. „Bangos“ redakciją pasiekė kalbos, jog KRATC minėtos aikštelės rajone neveikė vieną dieną, nes vyko aplinkosaugininkų ir priešgaisrinės tarnybos patikrinimai. Paklaustas apie tai A. Liubinavičius atsakė: „Aplinkosaugininkų patikrinimai mums nėra jokia naujiena, jie vyksta visuose mūsų padaliniuose, aikštelėse. Jie dirba savo darbą, mes – savo. Čia nereikėtų niekuo stebėtis. Tačiau kad dėl to būtų uždarytos aikštelės, man neteko girdėti. Čia panašu į mitą.“
Pagal Aplinkos ministerijos reglamentuotą tvarką, A. Liubinavičiaus teigimu, gyventojai, kur perka naujas padangas, ten turėtų palikti savo senąsias. Vadinasi, servisuose, parduotuvėse – būtent jie turėtų būti pirmoji grandis. Jie bendradarbiauja su organizacijomis, kurios atsakingos už padangų tvarkymą. „Kad gyventojai be reikalo nevažinėtų ir negaištų laiko, rekomenduojame prieš vežant padangas pasiskambinti mūsų aikštelės vadybininkui. Jei galime, padangas priimame mes, jei ne – „Gargždų švara“, – pabrėžė KRATC atstovas ryšiams su visuomene A. Liubinavičius. Aikštelių kontaktai yra nurodyti KRATC tinklalapyje.


Per metus – 5!
VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus pasidžiaugė, kad situacija jų valdomose aikštelėse nėra kritinė ir priimamos naudotos padangos tiek Gargžduose (Statybininkų g. 9), tiek Glaudėnuose (Šalteikių g. 20). „Esame pasiruošę, dar turime vietos, tad gyventojai gali drąsiai vežti“, – sakė R. Martinkus.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys „Bangai“ sakė, kad ši situacija Savivaldybei žinoma: „Tenka tik apgailestauti, kad KRATC valdomose aikštelėse galimai nesilaikoma reikalavimų, todėl gyventojai netenka galimybės priduoti naudotas padangas ten, kur jiems patogu. Tačiau džiugu, kad pagalbą visada pasiruošusios suteikti ir duris atvėrusios VšĮ „Gargždų švara“ valdomos aikštelės Gargžduose ir Glaudėnuose, kurios dirba ir šeštadieniais.“
Primename, kad per metus vienas Klaipėdos rajono vietinės rinkliavos mokėtojas į didelių gabaritų surinkimo aikštelę gali pristatyti ne daugiau kaip 5 naudotas padangas, kurių skersmuo ne didesnis nei 118 cm.

KOMENTARAS
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis ŠRIUPŠA: „Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcijos (toliau Inspekcija) specialistai 2022 m. balandžio 5 d. pradėjo neplaninį patikrinimą UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Geležinkelio Pylimo g. 6, Gargždai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo 33 str. 13 d. informacija apie atliekamą patikrinimą su patikrinimu nesusijusiems asmenims neteikiama tol, kol patikrinimas nėra baigtas, išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus, kai šią informaciją privaloma pateikti.
Pažymėtina, kad įmonė Inspekciją yra informavusi, jog susikaupus vienu metu Klaipėdos rajono aikštelėse leidžiamų laikyti padangų maksimaliam kiekiui, nuo 2022 m. balandžio 6 d. Klaipėdos rajono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (Geležinkelio Pylimo g. 6, Gargždai, ir Ąžuolo g. 54, Vėžaičiai) laikinai sustabdytas naudotų padangų priėmimas. Apie naudotų padangų priėmimo atnaujinimą KRATC informuos atskirai.“


Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių