Padėka KU bendruomenei iš Mikolajivo: „… laimingi, nes nesame bėdoje palikti vieni“

Vasario 24-ąją Rusijai paskelbus karą kaimyninei Ukrainai, KU miestelyje buvo iškelta Ukrainos vėliava, kaip solidarumo ir palaikymo užpultai Ukrainaisimbolis. Vėliava plevėsuoja iki šiol, KU bendruomenei primindama apie barbarišką karinę agresijąXXI-jo amžiaus Europoje, naikinamus miestus, žūstančius žmones, tarp jų ir vaikus.

Po kovo 11-ąją KU miestelyje įvykusios solidarumo su Ukraina akcijos „Laisvės barščiai“ į Universitetą partnerį, esantį Ukrainos mieste Mikolajive, iškeliavo už bendruomenėje surinktus pinigus nupirktų medicinos priemonių, vaikams skirtų prekių, ilgai negendančių maisto produktų ir Pagalbos ukrainiečiams Klaipėdoje centro perduotų miegmaišių siunta. Elektroniniu paštu gautas patvirtinimas iš Mikolajivo valstybinio laivų statybos universiteto apie sėkmingai juos pasiekusį krovinį bei rektoriaus padėka. „Dėkojame už pagalbą ir palaikymą. Patikėkite, tokioje situacijoje mūsų kolektyvui ir studentams svarbi bet kokia pagalba! Visibuvomelabailaimingi, nesnesame bėdoje palikti vieni“,- rašoma padėkos laiške.

Mikolajivo valstybinio laivų statybos universiteto Tarptautinio bendradarbiavimo centro vadovas Michailas Mykhailovas padėtį jų krašte apibūdina kaip sudėtingą ir neleidžiančią atsipalaiduoti. Anot jo, Rusijos pajėgos labai aktyviai užvaldo Chersono miestą ir sritį bei dalį Mikolajivo srities, kuria ten logistikos centrus. „Bet mes laikysimės, Ukraina laimės! Mums dabar labiausiai trūksta vaistų, maisto ir vaikų priežiūros priemonių. Gautą pagalbą pirmiausiai paskirstom savo darbuotojams ir jų šeimų nariams. Seneliams ir ligoniams studentai pagalbą išnešioja po namus. Paramos siuntos, kurios gaunamos miesto ar srities valdžios adresu, skirstomos ten, bet ją gauti ganėtinai sudėtinga, ypač seneliams ar ligoniams, nes jie tiesiog nepajėgūs išstovėti ilgose eilėse“,- situaciją Mikolajive aprašo M. Mykhailovas.

Lietuvių kalbos kursuose – pabėgėlių iš Ukrainos gausa

KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete praėjusią savaitę lietuvių kalbos jau pradėjo mokytis pirmosios dvi nuo karo pabėgusių ukrainiečių grupės. Žmonių, pageidaujančių mokytis bendravimui reikalingo lietuvių kalbos pradžiamokslio, sąrašai pildosi kiekvieną dieną ir, neabejojama, jog čia netrukus mokslus pradės dar kelios grupės.Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė Jūratė Derukaitė sako, jog šiuo metu su pabėgėliais iš Ukrainos dirba 3 dėstytojai, ieškoma dar pagalbininkų. „Nesam turėję tokios situacijos: žmonės rašo, skambina, prašosi. Jiems tai labai svarbu. Norint bent kiek orientuotis naujoje aplinkoje, kalba reikalinga. Puikiai tai suprantam, sudarom grupes ir dirbam. Jau po pirmųjų susitikimų matom atsirandančias šypsenas. Kalbos mokymasis – irgi savotiška terapija, atitraukianti nuo nerimastingų minčių“,- sako J. Derukaitė.

Lietuvių kalbos kursai pabėgėliams iš Ukrainos Klaipėdos universitete – nemokami. Mokymai organizuojami ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdais, pamokos grupėms vyksta 2 kartus per savaitę.

Pagalba: nuo nemokamo maitinimo iki prieglobsčio šeimos nariams

KU studijuoja 43 studentai iš Ukrainos, dauguma jų iš Rusijos armijos okupuoto Chersono miesto. Pirmasis KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko susitikimas su studentais iš Ukrainos įvyko vasario 24-osios popietę. Jaunuoliamsbuvo užtikrintas visapusiškasUniversiteto palaikymas, paskirtas atsakingas darbuotojas jų problemoms spręsti. Studentams, likusiems be paramos iš namų, operatyviai buvo paskirtas nemokamas maitinimas, gyvenantieji KU bendrabučiuose buvo 3 mėnesiams atleisti nuo mokesčio ir, esant poreikiui, ši lengvata bus pratęsta. Viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“ studentams iš Ukrainos iki metų pabaigos suteikė bilietus nemokamai važiuoti Klaipėdos autobusais. Karo žinios sukrėstiems studentams organizuota psichologinė pagalba. KU priėmė ir savo bendrabučiuose jau apgyvendino7 iš Ukrainos pasitraukusius studentų šeimų narius bei artimuosius.

Į KU atidarytą sąskaitąstudentams iš Ukrainos ir jų artimiesiems remtiiki šios dienos paaukoti 4097 eurai. Per „Laisvės barščių“ akciją surinkta 1861,3 Eur. Pusė šios sumos pervesta į paramos sąskaitą, pusė buvo skirta maisto produktams bei medikamentams, išsiųstiems į Mikolajivovalstybinį laivų statybos universitetą, nupirkti.

Klaipėdos universiteto informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių