Palangoje net dvi dienas vyks šeimoms su vaikais skirtos kūrybinės dirbtuvės

su „Stalo teatras“ įkūrėja ir režisiere Saule Degutyte

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktoreSaule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves.Pasakos – tai lyg vaistai, nes turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti – užtenka jų tik klausyti.

Pasakose yra priemonių, padedančių pataisyti arba atkurti bet kokią prarastą sielos spyruoklę. Pasakos sukelia liūdesį, jaudulį, užuojautą, iškelia klausimų ir verčia ko nors siekti. Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus. Veikėjų skirstymas pasakose į gerus ir blogus turi taip pat nemažai ugdomųjų savybių. Vaikai skaitydami pasakas patys gali atsirinkti, kas yra geri ir blogi veikėjai, ir gali pamatyti, kas jiems nutinka. Pasakos padeda vaikui lengviau susidaryti įvaizdį apie tai, koks turi būti doras ir geras žmogus visuomenėje, ir leidžia apsispręsti, kokiu žmogumi geriau tapti užaugus. Pasakos yra tarsi kūrybiškai išreikštų taisyklių ir vertybių rinkinys.

Rugpjūčio 14 d. 15 val.klausysime pasakos iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“ ir dalyvausime kūrybinėse dirbtuvėse. Tai pasaka apie senos raganos pamestus karaliaus vaikus, apie broliškumą, atjautą ir pasiaukojimą. Apie tai, kad jeigu sieksi savo tikslo, būtinai jį pasieksi. Pasakos personažai sukurti iš spalvotų siūlų kamuoliukų, ričių, mezginių skiaučių, suveltų kuodelių, nertų kepurių, servetėlių ir neužbaigtų mezginių. Kiekvienas siūlelis, kaip takelis, galiausiai jus nuves į tikros karalystės, į gražios pasakos pasaulį.Po spektaklio vyks edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviai gali susikurti savo veikėją iš siūlų ir kitų spektaklyje naudojamų atributų.Scenografė, pasakotoja – Saulė Degutytė.Premjera – 2018 m.Rėmėjas – Lietuvos Kultūros taryba. Viso renginio trukmė iki 1 val. 30 min.

Rugpjūčio 16d.15val.klausysime lietuvių liaudies pasakos su dainuojamais intarpais „Bezdukas ant ežero“ ir dalyvausime visai šeimai skirtosekūrybinėse dirbtuvėse „Daiktai pasakoja“.Kviečiame šeimas laiką praleisti kūrybiškai:pasiklausyti dzūkų pasakos su dainuojamais intarpais „Bezdukas ant ežero“ ir susikurti personažą iš jūros išplautų medžio gabalėlių.Kas tas Bezdukas? Taigi vaikas, toks kaip ir visi. Jis turi valtelę, meškerėlę ir mėgsta žvejoti. Jis labai protingas ir drąsus berniukas. Moka paukščių kalbą ir nebijo jokių raganų! Priešingai, jis jas globoja: kepa joms žuvį ir blynus. Ateikite pasiklausyti ne tik Bezduko nuotykių, bet ir pasigaminti sau Bezduką. Pasakos sekėja – Saulė Degutytė. Trukmė –1 val. 30 min.

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės skirtos šeimoms su vaikaisnuo 3 metų. Renginiai vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (Vytauto g. 23A, Palanga; patekimas iš Vytauto g. pro Jono Šliūpo biustą).

Kada? 2023 m. rugpjūčio14d. 15 val. ir rugpjūčio 16 d. 15 val.

Kur?Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje(Vytauto g. 23A, Palanga)

Kiek?Užsiėmimo kaina 2 Eur.

Kas dar? Dėl riboto dalyvių skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto užpildant anketą:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių