Pandemija švenčių nebeatims: Gargžduose – eglės įžiebimo šventė, Vėžaičiuose – mero padėkos vakaras

Nors dar net neprasidėjo adventas, šv. Kalėdų laukimo metas jau užuodžiamas. Praėjusiais metais dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos Gargždų miesto eglės įžiebimas vyko virtualiu formatu, šiemet situacija kitokia: išmokome gyventi net siaučiant koronavirusui, tad žaliaskarė Gargždų miesto centre bus įžiebta tradiciškai, susirinkus miestelėnams ir svečiams, gruodžio 3 d.

Paliko intrigą

Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė informavo „Bangą“, kad režisierius Vaidas Kvedaras vėl pateikė originalią eglės įžiebimo idėją. „Nebus gal tikrų aktorių ar ko, bet atvažiuos šou, ir sceną turėsime kitokią“, – mįslingai kalbėjo V. Skuodienė, siekdama palikti intrigą žiūrovams, kad šventė būtų kuo įsimintinesnė, įdomesnė.

„Pandeminiais metais eglės įžiebimo šventė galbūt bent kiek praskaidrins didžiausių metų švenčių laukimą“, – viliasi Gargždų kultūros centro vadovė V. Skuodienė.

Pašnekovė informavo, kad iš Savivaldybės biudžeto šventei pradžioje buvo numatyta 3 500 Eur, tačiau į šią sumą niekaip nebeįsitenkama, paslaugų kainos labai išaugusios, tad prašyta dar 2 tūkst. Eur.

„Lėšos buvo skirtos, tad labai džiaugiamės, kad galėsime įgyvendinti tuos sumanymus, kuriuos planavome. Neprašėme paramos iš verslininkų, nes jau vien miesto gimtadieniui iš verslo sektoriaus buvo surinkta 10 tūkst. Eur. Tai didelė suma. Pandeminiai metai nėra lengvi verslui, tad turime suprasti, jog negalime kaskart prašyti. Esame labai dėkingi jau vien už tai, kad Gargždų miesto gimtadienis yra remiamas“, – teigė Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė.

Klasikinė žaliaskarė

Gargždų miesto seniūnė Indrė Žiedienė atskleidė, jog miestą papuoš žaliaskarė, kuri kaip ir pernai, bus klasikinė, sukurta iš karkaso ir prie jo tvirtinamų natūralių šakų. Pernai visiems labai patiko Savivaldybės aikštės papuošimas, paremtas princesės ir princo pasakos leitmotyvu, tad ir šiemet bus stengiamasi ne mažiau.

Kalbėdama apie gatvių papuošimą seniūnė I. Žiedienė prisiminė, kad pernai buvo pirkti herbai – dekoratyviniai, šviečiantys elementai, tad šiemet tema tęsiama, tik daugiau gatvių bus papuošta. „Planuojame Dariaus ir Girėno gatvę ir stebime, kaip darbai vyksta Kretingos plente, galbūt ten atsiras ne tik apšvietimas, bet ir dekoratyvinių elementų. Šiemet įsigytos dekoracijos taip pat bus herbo tematikos. Herbų įsigyjame 52 vnt., jų kaina yra iki 10 tūkst. Eur, eglutė irgi iki 10 tūkst. Eur. Žinoma, bus ir fejerverkai“, – sakė seniūnė I. Žiedienė.

„Šiemet ruošiantis šventėms herbų tema bus tęsiama, tik daugiau gatvių bus papuošta. Žinoma, bus ir fejeverkai“, ‒ sakė Gargždų seniūnė I. Žiedienė.

„Pandeminiais metais visuomenė išgyvena nelengvą laikotarpį, tad miestą puošiančios žybsinčios lemputės, eglės įžiebimo šventė galbūt bent kiek praskaidrins didžiausių metų švenčių laukimo metą“, – viliasi V. Skuodienė.

Mero padėkos vakaras – sausio 21 d.

Metų pabaigoje anksčiau tradiciškai vykdavo ir mero padėkos vakaras, kuriame įprastai susirinkdavo versle, švietimo, kultūros, sporto srityse, bendruomeniniame gyvenime aktyviai dirbantys žmonės. Būdavo teikiami apdovanojimai atitinkamose kategorijose. Praėjusiais metais vėlgi pandemija pakišo koją, renginys buvo atidėtas, nominacijos įteiktos tik šių metų birželio mėnesį.

Šiemet, įsibėgėjus vakcinacijai, daliai žmonių jau natūraliai įgijus imunitetą, mero padėkos vakarą nuspręsta surengti, tačiau ne gruodį, o sausio 21 d. „Tai mūsų režisieriaus V. Kvedaro sumanymas, kuris, manome, pasiteisins. Yra kelios priežastys: pirmiausia – apdovanojimai teikiami už praėjusius metus, tad lengviau įvertinti darbus, įvairius rodiklius jau pasibaigus visiems metams, antra – gruodį švenčių rengimo kaštai yra žymiai didesni, sausį kainos kardinaliai sumažėja“, – vardijo Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė.

Anot jos, mero padėkos vakaras vyks Vėžaičių kultūros centre. Anksčiau porą metų jis buvo organizuojamas „Lingridos dvare“, buvo banketo tipo, kai susirinkusieji susėsdavo prie vaišėmis padengtų stalų ir stebėdavo pasirodymus, apdovanojimus. „Šiemet norime daugiau oficialumo, suteikti didesnį svorį teikiamiems apdovanojimams, todėl oficiali dalis vyks salėje. Mero vakarui numatyta 7 tūkst. Eur“, – informavo Gargždų kultūros centro direktorė.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių