Pandeminė situacija rajone: siūloma uždarose erdvėse drausti renginius

Nuotolinėje spaudos konferencijoje trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pNuotolinėje spaudos konferencijoje trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė teigė, kad iki sausio 19 d. su pandemine situacija rajone yra susitvarkoma. Penktadienį, sausio 21 d., Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras pasiūlė, kad rajone nuo pirmadienio, sausio 24 d., renginiai uždarose erdvėse būtų draudžiami.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė R. Petrauskienė trečiadienį spaudos konferencijoje teigė, esą nors sergančiųjų padaugėjo, hospitalizacijos atvejų yra žymiai mažiau. „COVID-19 viruso atmaina omikron sergama lengvesne forma, į gydytojus kreipiamasi rečiau. Taip pat pastebime, kad serga jaunesnio amžiaus žmonės“, ‒ komentavo R. Petrauskienė ir akcentavo, kad svarbiausia apsauga nuo viruso – skiepai.

Pasak R. Petrauskienės, medicinos įstaigos susitvarko ir su pastebimai išaugusiu besitestuojančių asmenų kiekiu. „Mes vieninteliai iš kaimyninių savivaldybių turime arčiausiai vietų, bet jos greitai užsipildo, nes atvažiuoja gyventojų iš Klaipėdos miesto, Kretingos rajono – ten užsipildo dar greičiau“, ‒ spaudos konferencijoje vardijo R. Petrauskienė. Jos teigimu, jei tik bus matyti, kad situacija prastėja, bus šaukiamas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis ir darbas pertvarkomas pagal poreikį. Minėtas posėdis buvo sušauktas penktadienį.

Šią savaitę kitos savivaldybės į blogėjančią pandeminę situa­ciją iškart sureagavo aštriau, pavyzdžiui, Mažeikių rajono savivaldybė jau ketvirtadienį paskelbė nutraukianti visus renginius uždarose erdvėse.

Kai kurios Klaipėdos rajono biudžetinės įstaigos, pirmadienį Vyriausybei paskelbus naujus ribojimus dėl pandemijos, laikinai sustabdė savo renginių veiklą. Viena pirmųjų apie renginių atšaukimą pranešė Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova „Bangą“ penktadienį informavo, kad dėl vis prastėjančios epidemiologinės situacijos ir augančių sergančiųjų skaičiaus Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras siūlys visose Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose uždrausti renginius uždarose erdvėse. Planuojama išimtis – aukšto meistriškumo sporto varžybos, kurias būtų galima organizuoti uždarose erdvėse, tačiau be žiūrovų.

„Situacija dėl koronaviruso vis kaista: auga užsikrėtusiųjų skaičiai, liga plinta labai sparčiai, todėl negalime nieko nedaryti. Siekdami pažaboti šią pavojingą situaciją visoms Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms siūlysime neorganizuoti renginių uždarose erdvėse, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti koronavirusu, jo atmainomis. Turbūt nei vienas nenorime dar vieno karantino, tad būkime kant­rūs, atsakingi, laikykimės visų įmanomų saugumo priemonių, venkime nereikalingų susibūrimų ir, žinoma, skiepykimės“, – penktadienį teigė Administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė R. Petrauskienė.

Monika CALZONAITĖ

J. Lankučio viešosios bibliotekos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių