Paramos gavėjams – ne tik maisto produktai

Šią savaitę nepasiturintiems rajono gyventojams seniūnijose vėl dalijama parama: maisto produktai – trečią kartą, o higienos priemonės – pirmą. Turtingą maisto krepšelį gaus 2 693 žmonės – 172 daugiau nei vasarį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickės teigimu, ši pagalba maisto produktais ir higienos prekėmis bent šiek tiek padeda išgyventi socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms. O jų skaičius rajono seniūnijose šoktelėjo palyginti su pirmuoju dalijimu vasarį. Daugiausia gavėjų – 732 yra Priekulės seniūnijoje, 651 – Gargždų, o Dovilų – 238, Vėžaičių – 168, Kretingalės – 147, Dauparų–Kvietinių – 154, Sendvario – 145, Endriejavo – 121, Veiviržėnų – 141, Agluonėnų ir Judrėnų – po 98.

Paramos gavėjai patenkinti gausiu ir vertingu nemokamo maisto paketu. Šį kartą jame yra 10 produktų: greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, makaronai, miltai, kiaulienos konservai, vištienos konservai, sterilizuotas pienas, cukrus, konservuota šiupininė sriuba, konservuoti žalieji žirneliai ir avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais. Be to, 4 higienos priemonės – šampūnas, muilas, dantų šepetėlis ir skalbimo priemonės. Tačiau šį kartą nepristatyti šepetėliai.

Maisto produktų ir higienos priemonių gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 192 eurų. Esant objektyvioms priežastims, Savivaldybės administracija nustatyta tvarka gali skirti ir kai pajamos viršija šią sumą. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato Savivaldybė.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2022 metais skirta 38 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių