Pasaulinei turizmo dienai paminėti – sveikinimai ir ekskursija

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro kolektyvas sveikino visus dalyvius su Pasauline turizmo diena ir akcentavo bendradarbiavo svarbą puoselėjant rajono turizmą.

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena, kurios proga Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras sveikino ne tik darbuotojus, bet ir įstaigas, prisidėjusias prie turizmo puoselėjimo. Po šventės Turizmo centras kvietė dalyvius į ekskursiją „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“.


Dėkojo už bendrystę
Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė džiaugėsi, kad švenčiama ši profesinė diena. „Ši diena švenčiama, kai turizmo sezonas iš dalies būna pasibaigęs. Yra labai graži diena atsigręžti į nuveiktus darbus ir prisiminti tuos žmones, kurie dirba turizmo srityje ar turizmui“, – akcentavo direktorė ir dėkojo savo kolektyvui už nuoširdų darbą ir rajono garsinimą.
Padėkos raštus įteikti buvo pakviestas Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus ir Tarybos narė, gidė Monika Vasylienė. Jie sveikino darbuotojus su profesine švente, dėkojo už turizmo vystymą, naujų lankytinų vietų atradimą, rajono garsinimą, o M. Vasylienė linkėjo keliauti, nes kelionės gydo. Mero padėkos raštai už glaudų bendradarbiavimą su Klaipėdos rajono turizmo informacijos centru kuriant turistinį-kultūrinį maršrutą „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“ įteikti Gargždų krašto muziejui, jo direktorei Sigitai Bučnytei ir istorikui Mantui Užgaliui.
Padėkos raštas už bendradarbiavimą, pamario turizmo išteklių pristatymą ir populiarinimą įteiktas Priekulės kultūros centro direktorei Rūtai Steponavičienei ir visam kolektyvui. Lapių bendruomenei ir jos pirmininkei Laimutei Karbauskienei bei Gintautui Rusteikai dėkota už bendradarbiavimą kuriant ir pristatant turistinį maršrutą „Kalnų takai“.


Apdovanoti daugiausia nužingsniavusieji
Šventės metu paminėti ir „4 vandenų krašto“ žingsnių iššūkio, į kurį dalyvauti visą rugpjūtį kvietė Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, dalyviai. 50 mln. žingsnių turėję nueiti rajono gyventojai šį tikslą perkopė ir nuėjo apie 70 mln. žingsnių. Į iššūkį prisijungė net 380 dalyvių. Dovanos įteigtos net 13 aktyviausių žingsnių iššūkio dalyvių. Pirmą vietą laimėjo Ruslanas Simonaitis, nuėjęs net daugiau nei 1,3 mln. žingsnių. Nuo jo nedaug atsiliko 1,25 mln. žingsnių nuėjusi Asta Gelžinytė. Trečiąją vietą užėmė Justina Valančienė, nužingsniavusi 1,21 mln. žingsnių.
Po apdovanojimų turizmo informacijos centro direktorė D. Buivydienė kvietė susipažinti su keliaujančia paroda „Anuomet ir dabar“. Paroda akcentuoja rajono objektų pokytį per daugybę metų, o geriau suprasti, kaip pastatai atrodė anksčiau ir dabar, dalyviai galėjo padaryti sudėlioję dėlionę.
Pasibaigus šventei, pusšimtis dalyvių išvyko į ekskursiją „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“, kurios metu aplankytas Gargždų (Kalniškės) piliakalnis, pasieniečio I. D. Melecho kapas, nuvykta į Dovilus, Kisinių kapines, Jurjonų kaimo senąsias evangelikų liuteronų kapines, buvusios Pėžaičių siaurojo geležinkelio stoties ir muitinės pastatus, Laugalių siaurojo geležinkelio stoties, vėliau – muitinės, pastatą. Ekskursantai klausėsi įdomių gidės M. Vasylienės pasakojimų. Keliautojai taip pat turėjo galimybę stebėti Šeiko šokio teatro spektaklį, skanauti simbolinių „kontrabandinių“ vaišių.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių