Pasaulio jaunimo dienos – tikėjimo nuotykis

Asociatyvi nuotr.

Pasaulio jaunimo dienos (PJD) – tai jaunimo iš viso pasaulio susibūrimas kartu su popiežiumi. Tai taip pat yra piligriminė kelionė, jaunystės šventė, visuotinės Bažnyčios išraiška ir intensyvi evangelizacijos akimirka jaunimui visame pasaulyje. Nors jos katalikiška tapatybė yra akivaizdi, PJD atveria duris visiems, nesvarbu, kokie jie artimi ar nutolę nuo Bažnyčios. Ši šventė suburia milijonus jaunuolių švęsti savo tikėjimo ir priklausymo Bažnyčiai jausmą.


Nuo pat pirmosios šventės Romoje 1986 m. Pasaulio jaunimo dienos pasirodė esančios tikėjimo laboratorija, pašaukimų santuokai ir pašvęstam gyvenimui gimimo vieta bei Bažnyčios evangelizacijos ir perkeitimo priemonė.
Šia švente siekiama visiems dalyviams suteikti visuotinės Bažnyčios patirties, skatinant asmeninį susitikimą su Jėzumi Kristumi. Tai naujas stimulas visos priimančios šalies bendruomenės tikėjimui, vilčiai ir meilei. Pasaulio jaunimo dienos, kurių pagrindiniai veikėjai yra jaunimas, taip pat siekia skatinti taiką, vienybę ir brolybę tarp žmonių ir tautų visame pasaulyje.
Pasaulio jaunimo dienos vyks Portugalijoje, jos sostinėje Lisabonoje. Šiemet skelbiama tema – „Marija susiruošė ir skubiai iškeliavo“ (Lk 1, 39) – popiežiaus Pranciškaus pasirinkta Luko evangelijos eilutė. Šia bibline fraze pradedamas pasakojimas apie Apsilankymą (Marijos apsilankymą pas pusseserę Elzbietą). Marija iš Nazareto yra ypatingas krikščioniškosios kelionės pavyzdys. Ji mus moko ištarti Dievui „taip“. Ji buvo paskutiniųjų Pasaulio jaunimo dienų pagrindinė herojė ir dar kartą ja taps Lisabonoje. 
Popiežius Pranciškus sako: „Tegul jaunimo evangelizacija būna aktyvi ir misionieriška, nes taip jie atpažins ir liudys gyvojo Kristaus buvimą.“
Kreipdamasis į jaunimą ir ragindamas būti drąsiais misionieriais, popiežius apaštališkajame paraginime „Christus Vivit“ rašo: „Kur Jėzus mus siunčia? Nėra jokių sienų, jokių ribų: Jis siunčia mus visur. Evangelija skirta visiems, ne tik kai kuriems.“
Kvietimas dalyvauti PJD rugpjūčio 1–6 d. Lisabonoje skirtas jauniems žmonėms iš viso pasaulio. Registracija suteikia prieigą prie visų PJD Lisabonos 2023 renginių, taip pat užtikrina šiuos privalumus kiekvienam piligrimui: draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, nemokamą viešąjį transportą PJD metu ir Piligrimo rinkinį. Taip pat, priklausomai nuo pasirinkto paketo tipo, šiomis unikaliomis dienomis piligrimai gaus nakvynę, maitinimą ir visą reikalingą informaciją. Registracija būtina, kad galėtume tinkamai suplanuoti piligrimų priėmimą, įskaitant apgyvendinimą, maitinimą, transportavimą ir katechezę, skrydį į Lisaboną pirmyn ir atgal. Už visa tai dalyvio įnašas yra vienas tūkstantis eurų, ir dar gali mažėti, jei greičiau užsiregistruosite. Dalyvių amžius 14–35 m., bet lydintys asmenys gali būti ir vyresni. Kviečiame registruotis Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos raštinėje arba elektroniniu paštu gargzdubaznycia@gmail.com, nurodyti savo vardą, pavardę ir telefono numerį, ir mes susisieksime su jumis. Registracija jau prasideda ir tęsis iki 2023-02-28. Keliaukime drauge ir leiskimės į tikėjimo nuotykį.

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių