Pasiskiepiję laimingieji skrajos net padangėmis

Skatindama skiepijimo procesą Savivaldybė įkūrė prizinį fondą

Ketvirtadienio spaudos konferencijoje Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas pranešė apie organizuojamą loteriją, skirtą skatinti rajono gyventojus skiepytis nuo koronaviruso. Prizinis fondas – iki 5 tūkst. Eur, laimingųjų laukia 84 prizai. Taip pat liepos mėn. planuojama rengti Tarybos posėdį, darbotvarkėje – biudžeto, biudžetinių įstaigų buhalterijų centralizavimo, Administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo ir kt. klausimai.

Laukia 84 prizai

Liepos 5–15 dienomis rajono gyventojai nuo 12 m. amžiaus, pasiskiepiję pirmąja bet kuria iš 4 vakcinų doze Gargždų skiepijimo centre, galės dalyvauti loterijoje. Laimėtojai viešai bus traukiami Klaipėdos rajono savivaldybės „YouTube“ kanale liepos 16 d., taip pat laimingųjų sąrašas bus skelbiamas Savivaldybės svetainėje https://www.klaipedos-r.lt. Prizus laimėtojai galės atsiimti nuo liepos 19 iki rugpjūčio 5 d.

Iš viso Klaipėdos rajono gyventojams atiteks 84 prizai: 4 dviračiai; 4 skrydžiai oro balionu 2 asmenims; 4 elektriniai paspirtukai; 8 čekiai į knygyną po 20 eurų; 12 pakvietimų važiuoti su kartingais 3 asmenims; 40 asmenų po 2 pakvietimus į filmą kino teatre „Minija“; 12 pakvietimų (iš jų 1 pakvietimas 5 asmenų grupei) į Gargždų krašto muziejų. Taip tikimasi skatinti gyvetojų skiepijimąsi, išlaikyti skiepijimo tempą, kad kuo daugiau rajono gyventojų įgytų imunitetą. „Galime išsakyti tik lūkestį. Džiaugtumės, jei padaugėtų atėjusiųjų pasiskiepyti“, ‒ samprotavo meras.

Mero B. Markausko teigimu, reikia dėti visas pastangas, kad skiepijimosi tempai nelėtėtų.Loterija rengiama iš Savivaldybės lėšų, tai atsieis apie 4–5 tūkst. Eur. Mero B. Markausko teigimu, reikia dėti visas pastangas, kad skiepijimosi tempai nelėtėtų. Deja, ne visi skatinimo būdai pasiteisina, pavyzdžiui, skiepijimas šventėse. Mero manymu, taip yra dėl to, kad šventėse žmonės nori atsipalaiduoti, neretai vartoja alkoholį. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę prie Eketės piliakalnio šventės metu pasiskiepijo tik 3 žmonės. Nors, kai buvo organizuojamas skiepijimas Dituvos turguje, pasiskiepyti atvyko per 300 žmonių.

Planuojama paruošti ir autobusiuką, kuris važiuos per rajoną ir siūlys žmonėms galimybę pasiskiepyti jų gyvenamojoje teritorijoje.

Savivaldybė rodo pavyzdį

Šiuo metu rajono gyventojai nesiveržia skiepytis: pavyzdžiui, birželio 29 d. pirmąjį skiepą gavo tik 50 žmonių, antrąjį – 279. Tiesa, mero pateiktoje statistikoje vyresnio amžiaus grupėje, 65–69 m., yra net 62 proc. pasiskiepijusių, 70–74 m. – taip pat 62 proc., 75–79 m. – 60 proc. pasiskiepijusių. Tačiau darbingiausioje, mobiliausioje 25–64 m. grupėje pasiskiepijusių tik apie 40 proc. Jaunesnių amžiaus grupių, 12–15 m., – 4 proc. pasiskiepiję, 16–24 m. – daugiau nei 34 proc. 25–34 m. – 33 proc. pasiskiepijusių.

Sakoma, kad gyvi pavyzdžiai traukia labiausiai. Klaipėdos rajono savivaldybėje – net 70 proc. imunitetą turinčių darbuotojų. Kai Savivaldybė buvo įtraukta į prioritetinę grupę kaip didelė įmonė, skiepytis norą pareiškė apie 60 proc. darbuotojų, o kita dalis – persirgusių. Savivaldybėje dirba apie 300 žmonių.

Meras B. Markauskas pabrėžė, kad visuomet laukiama iniciatyva ir iš verslų. Būtų gerai, kad įmonės skatintų skiepytis darbuotojus. Tiesa, bendradarbiaujama su prekybos centrų tinklais, vaistinėmis – jose platinami lankstinukai, žmonės informuojami.

Liepą – posėdis

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba liepos mėnesį ankstesniais metais nerengdavo posėdžių. Tačiau šie metai – išimtis. Konferencijos metu meras B. Markauskas minėjo, kad visgi liepos mėnesį posėdis vyks. Darbotvarkėje numatyti svarbūs klausimai: Administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimas, dėl biudžetinių įstaigų buhalterijų centralizavimo. Taip pat planuojama peržiūrėti biudžetą.

„Nepaisant pandemijos, rajono biudžetas renkamas neblogai, ypač fizinių asmenų pajamų mokestis. Savivaldybei yra skirta papildomai 2,3 mln. Eur. Per Tarybos posėdį planuojami biudžeto pakeitimai, lėšų perskirstymas. Planuojami kitą savaitę strateginės darbo grupės ir strateginės komisijos posėdžiai, bus sprendžiama, kur papildomas lėšas investuoti, ‒ teigė B. Markauskas. – Nors Savivaldybės biudžetas renkamas ganėtinai sėkmingai – viršijame nustatytą planą, tačiau nuolatos vyksta tikslinimas su programų kuratoriais dėl išlaidų.“

Monika CALZONAITĖ

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių