Planavimas gargždiškėms padeda suderinti verslą ir motinystę

Kol vienos mamos vaiko priežiūros atostogoms atsiduoda šimtu procentų, kitos motinystę ir darbą derina. Kiekviena apsisprendžia pagal savo gyvenimo filosofiją ir galimybes. Šįkart nusprendėme pakalbinti verslias mamas, kurios gimus kūdikiams neapleido Gargžduose įkurtų verslų, o motinystę derina su pasirinktu verslininkių keliu.
Darbus dalijasi su vyru
Milda Šakurskienė beveik prieš penkerius metus Gargžduose atidarė moteriškų drabužių ir aksesuarų parduotuvę „Fifita“. Šiuo metu ji yra trijų vaikų mama. Šeimoje auga dešimt­metė Lėja, beveik aštuonerių Mėta ir pusės metukų Vakaris. „Visi vaikai buvo labai laukti ir planuoti. Kai dukrytės buvo tik gimusios, buvau vaiko priežiūros atostogose, skyriau visą dėmesį joms. O kai laukiausi Vakario, jau veikė „Fifita“, tad negalėjau, o ir nenorėjau atitrūkti nuo darbo. Prisimenu, jog dar šeštadienį dirbau, o pirmadienį jau pagimdžiau“, – šypsodamasi „Bangai“ pasakojo Milda. Jau po savaitės ji vėl buvo darbe, grįžo filmuotis, fotografuotis reklamai.
Anot pašnekovės, būtų sudėtinga grįžti į darbus, jei niekas nepadėtų, tačiau ji vaiko priežiūrą dalijasi su vyru Justu, juolab kad laiko reikia skirti ne tik mažyliui, bet ir jau ūgtelėjusioms mergaitėms. „Žinoma, negrįžau į darbą 100 proc., atvažiuoju į „Fifitą“ porai valandų, šiek tiek ilgiau. Šis darbas man yra šventė, todėl nejaučiu jokios graužaties, nuoskaudų. Man gera, kad galiu motinystę derinti su darbu, nėra tokios rutinos tarp keturių kambarių sienų, užsisėdėjimo namuose“, – svarstė Milda. Jos vyras taip pat turi savo įmonę, tad darbo grafiką galima suderinti. Nemažai darbų Milda gali atlikti ir būdama namuose, dirbdama kompiuteriu. „Žinoma, būna momentų, kai sunku išvykti iš namų, juk ir vaikai suserga – visokių situacijų būna, bet viską įveikiame kartu“, – kalbėjo verslininkė. Anot jos, svarbiausia – disciplina, tada viską galima suderinti. „Visada skiriu laiko ir sportui – tai šventas dalykas, tada būni kitokios nuotaikos, taip nepavargsti“, – įsitikinusi „Fifitos“ vadovė.
Ji pridūrė, kad dirbti versle nėra lengva: „Faktas, kad būna ir sunkesnių etapų. Buvo koronaviruso pandemija, po to – finansų krizė, žmonės labiau taupo. Tačiau, viskas praeina, reikia išlaukti. Kai darbas mėgstamas, jokie išbandymai nebaisūs“, – įsitikinusi ji. „Fifitoje“ dirba dvi pardavėjos, kuriomis Milda sako labai besidžiaugianti ir stengiasi, kad ir joms ėjimas į darbą būtų lyg į šventę.
Aiškios vertybės neleidžia pasimesti
Gargždiškė Monika Kazragienė veiklą, susijusią su gėlių ir dekoro parduotuve „Gėlių loftas“, vysto jau aštuntus metus. Tačiau aktyvus dalyvavimas versle netrukdo puoselėti šeimyninį gyvenimą. Moteris yra dviejų vaikų mama: dukrai Eleonorai 5 metukai, o Leticijai dar tik pusmetis. „Kai gimė pirmoji dukra, buvo sunkiau, daug ko nežinojome, o dabar pamokos jau išmoktos, tad ir viską suderinti yra lengviau. Svarbiausia – tinkamas laiko planavimas, su vyru Klaudijumi viską susidėliojame minutė į minutę“, – sakė Monika.
Versle aktyvi moteris pabrėžia, kad pirmoje vietoje yra vaikai, šeima, o verslas – antroje. „Tokios mano vertybės. Dėl to labai džiaugiuosi, kad priimti strateginiai sprendimai, nubrėžta trajektorija leidžia suburtai „Gėlių lofto“ komandai dirbti gana savarankiškai, o aš tik kartas nuo karto būnu vietoje. Komanda pati sėkmingai žingsniuoja nustatytu keliu“, – džiaugiasi Monika. Anot jos, šiuo metu „Gėlių lofte“ dirba du asmenys pagal darbo sutartį, tačiau prireikus pasitelkiami ir laisvai samdomi darbuotojai darbui su socialiniais tinklais, nuotraukomis, internetine parduotuve ir kt. Monika džiaugiasi, kad po žiemos visada juntamas sujudimas: žmonės švenčia gimtadienius, vestuves, krikštynas: „Esame reikalingi, džiaugiamės, kad žmonėms reikia gėlių.“
Pašnekovė, paklausta, ar norėtų, kad ateityje verslą vystyti padėtų ir vaikai, atsakė: „Būna, kad pagalvoju apie tai, bet nežinau, negaliu pasakyti, ar to norėčiau. Svarbiausia, kad vaikai eitų savo keliu ir siektų asmeninių tikslų.“ „Gėlių lofto“ šeimininkės įsitikinimu, didesnę reikšmę turi tai, kad tėvai būtų pavyzdžiu savo vaikams ir ne kalbomis, o savo darbais rodytų pavyzdį, kaip svarbu siekti savo svajonių, tikslų, veikti. Ji pati prisiminė, jog ją ant šio veiklos kelio užvedė tuomet dar tik būsimi uošviai, tad kad ir ką darytum gyvenime, labai svarbus ir artimos aplinkos palaikymas.
Agnė ADOMAITĖ
Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių