Plikių ir Kretingalės mokyklose daugėja pirmokėlių

Įpusėjusi vasara džiugina malonia šiluma, bet ji jau įpusėjo ir ne už kalnų mokyklose aidės Rugsėjo 1-osios skambutis, kviesdamas mokinius, jų tėvus, mokytojus į Mokslo ir žinių šventę. Šiais metais į kai kurias rajono ugdymo įstaigas sugužės daugiau pirmokų, ypač į Plikių Ievos Labutytės ir Kretingalės pagrindines mokyklas, mat jose iš viso sukomplektuotos net 6 pirmokų klasės.

Pritarė papildomiems etatams

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto birželio mėnesio posėdyje Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pristatė prašymą pritarti papildomiems darbuotojų etatams rajono ugdymo įstaigose. Dėl išaugusio mokinių skaičiaus Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms buvo prašoma nustatyti 2 virėjo etatus vietoj esančio 1, taip pat padidinti direktoriaus pavaduotojo ugdymui etatų skaičių iki 1,5 etato, ūkvedžio pareigoms skirti 0,5 etato ir padidinti darbininkų skaičių – vietoje dabar esančių 5 nustatyti 6 etatus. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijai buvo prašoma skirti 1 etatą lyderystės, įtraukiojo, kultūrinio ir STEAM ugdymo koordinatoriaus pareigybei, Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoms nustatyti šios pareigybės po 0,75 etato. Taip pat buvo siūloma po 1 etatą nustatyti laboranto pareigoms Gargždų „Vaivorykštės“ ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijose, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai šios pareigybės darbuotojo reikia tik 0,5 etato. Šie papildomi etatai mokykloms reikalingi projekto ,,Tūkstantmečio mokyklos I“ gimnazijose įgyvendinimui. Kretingalės pagrindinei mokyklai papildomas 0,25 etatas direktoriaus pavaduotojo ugdymui tapo reikalingas padidėjus mokinių skaičiui, o Gargždų lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“ reikėjo padidinti virėjo pareigybės etatų skaičių –  vietoj 2,5 nustatyti 3. Mat, nuo sausio mėnesio įsteigus Gobergiškės skyrių, tenka gaminti didesniam vaikų skaičiui, prižiūrėti specialius maisto pervežimo indus, suruošti maistą gabenimui, matuoti maisto temperatūrą. Komiteto nariai, o vėliau ir Savivaldybės Taryba posėdyje vienbalsiai pritarė šiam projekto sprendimui.

Mokinių skaičius auga kasmet

Kretingalės mokyklos direktorė Jurgita Alčauskienė „Bangai“ teigė, kad nuo rugsėjo mėnesio mokykloje formuojamos dvi pirmos ir dvi penktos klasės, atidaroma atskira priešmokyklinio ugdymo grupė Girkalių skyriuje. Taip pat atvyksta po kelis mokinius ir į kitas klases. „Mokykla auga kasmet. Kai pradėjau eiti direktorės pareigas, 2017 m. mokykloje su Girkalių skyrimi buvo ugdomi 172 vaikai. 2019 m. „perlipome“ 200 mokinių ribą, 2023 m. kartu su Kretingalės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriumi turėjome 340 mokinių, o šį rugsėjį peržengsime ir 400 mokinių ribą“, – pasakojo mokyklos direktorė. Pašnekovė teigė, kad plečiantis mokyklos bendruomenei, susiduriama ir su sunkumais. Vienas jų – patalpos, nes augantis mokinių skaičius didina kabinetų užimtumą. Taip pat mokykloje nuo 13 val. pradeda veikti Gargždų muzikos mokyklos filialas ir sunku rasti laisvų kabinetų fortepijono, akordeono, kanklių, solfedžio užsiėmimams. Trūksta patalpų visos dienos mokyklos veiklai organizuoti. „Ateinančiais mokslo metais darbo krūvis padidės ir pagalbos mokiniui specialistams. O papildoma direktoriaus pavaduotojo ugdymui 0,25 etato dalis reikalinga siekiant užtikrinti sklandų pagalbos mokiniui teikimą iš užsienio grįžusiems ir spec. poreikių turintiems vaikams. Kadangi direktoriaus pavaduotojas ugdymui turėjo nepilną etatą, tai su papildomai skirta 0,25 etato dalimi dirbs pilnu etatu“, – sakė J. Alčauskienė.

Suformuoti net 23 klasių komplektai

Plikių I. Labutytės pagrindinėje mokykloje nuo rugsėjo mėnesio bus formuojami 23 klasių komplektai: 5 ikimokyklinio ugdymo, 2 priešmokyklinio ugdymo grupės, 4 pirmokų klasės, 2 antrokų, 2 trečiokų, 1 ketvirtokų, 2 penktokų klasės ir po vieną 6-10 klasių komplektų. Planuojama, kad mokykloje mokysis 436 mokiniai, 118 mokinių daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Anot mokyklos direktorės Audronės Vaičiulienės, dėl didėjančio mokinių skaičiaus nerimo nėra, nes pavyko rasti ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojų. „Dabar ieškome vieno anglų kalbos mokytojo, nes pradinių klasių komplektai bus dalinami į dvi grupes dėl išaugusio mokinių skaičiaus, o vienai mokytojai mokyti tiek moksleivių bus per didelis darbo krūvis. Mokyklai reikalingas ir matematikos mokytojas, bet bus sunku jį rasti, nes visoje šalyje didelė problema su gamtos mokslų pedagogais“, – sakė A. Vaičiulienė. Augant moksleivių skaičiui, įstaigai reikia papildomų ūkvedžio ir darbininko etatų. „Bangai“ pasiteiravus, kodėl reikia būtent šių darbuotojų ir kokias funkcijas jie atliks, direktorė atsakė, kad yra sudarytas planas ir reikia patvirtinti pareigybių skaičių, o darbai bus įvairūs, daugiausia aplinkos tvarkymas.

Augustė JAŠINAUSKIENĖ

Asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių